4měsíční miminko křiví ručičku - křivice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
arventis_2
Stálice 56 příspěvků 13.08.18 19:34
4mesicni miminko křiví ručičku - křivice?

Ahoj holky mám strach ze by mohla mít malá křivici. Poslední dobou začala divné otáčet zapěstím - otáčí ho tak ze ho jakoby cele skoro přetočí. Neznám moc příznaků a na internetu se toho moc nedoctu. Zadní fontanelu má ještě stále mekou. Doktorka viděla to co děla s rukou, a moc se ji to nelíbilo. Ale nic jiného k tomu neřekla. Na příští kontrole se určitě zeptám. Jen myslíte ze by to mohl být příznak? A mohli byste mi říct nějaké příznaky jestli nějaké znáte? Dekuji za odpovědi :)

Reakce:
Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 18806 příspěvků 13.08.18 19:40

Křivici kdysi diagnostikovali mé prostřední podle zápěstí a kolenních kloubů, chodila jako kachnička. Podávali jsme AD vitamín a situace se upravila během několika měsíců k plnému uzdravení. Dneska je z ní dospělá krásná žena. To protáčení zápěstí si myslím ke křivici není.

Mala.ještěrka
Kecalka 322 příspěvků 13.08.18 19:53

Křivice je nemoc způsobená nedostatkem vitamínu D. To způsobí, že křivě rostou kosti, ne že dítě kroutí zápěstím. Takže křivici určitě nemá. Zapisovala bych si, jak často dcera tenhle pohyb dělá a za jakých okolností ( je unavená, při kojení,…). Kdyby se to nějak změnilo, natočila bych ji na mobil. A při příští návštěvě probrat s dětskou. Může vás potom poslat na neurologii

Sarik12
Extra třída :D 14250 příspěvků 13.08.18 20:01

@arventis2
a vigantol ji davas? Krivice krivi kosti a ne kloub.
muze mit to zapesti treba hypermobilni a pak s nim dokaze kroutit vic nez je obvykle

blumen
Hvězda diskuse 42907 příspěvků 13.08.18 20:47

@arventis2 taky se pripojim, nedostatkem vitaminu d (krivice) to nebude. Natoc si to na video a ukaz detske. Treba to nic nebude, nedovedu si to predstavit.

arventis_2
Stálice 56 příspěvků 14.08.18 09:30

Dekuji moc holky ano vigantol dávám 2 kapky denně a ještě chodíme na zahradu tak má sluníčka dost jen mě to znepokojilo tak jsem zřejmě myslela na nejhorší

blumen
Hvězda diskuse 42907 příspěvků 14.08.18 09:46

@arventis2 to mas davat 2 kapky? Ja mela davat jen jednu, v zime. Abys ho spise ted v lete nepredavkovala.

arventis_2
Stálice 56 příspěvků 14.08.18 21:05

@blumen pravé ze mi to taky přišlo hodne v létě ale doktorka říkala ze ji nemám ubírat tak dávám stále 2

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >