4měsíční miminko křiví ručičku - křivice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

arventis_2
Stálice 56 příspěvků 13.08.18 19:34
4mesicni miminko křiví ručičku - křivice?

Ahoj holky mám strach ze by mohla mít malá křivici. Poslední dobou začala divné otáčet zapěstím - otáčí ho tak ze ho jakoby cele skoro přetočí. Neznám moc příznaků a na internetu se toho moc nedoctu. Zadní fontanelu má ještě stále mekou. Doktorka viděla to co děla s rukou, a moc se ji to nelíbilo. Ale nic jiného k tomu neřekla. Na příští kontrole se určitě zeptám. Jen myslíte ze by to mohl být příznak? A mohli byste mi říct nějaké příznaky jestli nějaké znáte? Dekuji za odpovědi :)

Reakce:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18316 příspěvků 13.08.18 19:40

Křivici kdysi diagnostikovali mé prostřední podle zápěstí a kolenních kloubů, chodila jako kachnička. Podávali jsme AD vitamín a situace se upravila během několika měsíců k plnému uzdravení. Dneska je z ní dospělá krásná žena. To protáčení zápěstí si myslím ke křivici není.

Mala.ještěrka
Kecalka 276 příspěvků 13.08.18 19:53

Křivice je nemoc způsobená nedostatkem vitamínu D. To způsobí, že křivě rostou kosti, ne že dítě kroutí zápěstím. Takže křivici určitě nemá. Zapisovala bych si, jak často dcera tenhle pohyb dělá a za jakých okolností ( je unavená, při kojení,…). Kdyby se to nějak změnilo, natočila bych ji na mobil. A při příští návštěvě probrat s dětskou. Může vás potom poslat na neurologii

Sarik12
Extra třída :D 14154 příspěvků 13.08.18 20:01

@arventis2
a vigantol ji davas? Krivice krivi kosti a ne kloub.
muze mit to zapesti treba hypermobilni a pak s nim dokaze kroutit vic nez je obvykle

blumen
Hvězda diskuse 41371 příspěvků 13.08.18 20:47

@arventis2 taky se pripojim, nedostatkem vitaminu d (krivice) to nebude. Natoc si to na video a ukaz detske. Treba to nic nebude, nedovedu si to predstavit.

arventis_2
Stálice 56 příspěvků 14.08.18 09:30

Dekuji moc holky ano vigantol dávám 2 kapky denně a ještě chodíme na zahradu tak má sluníčka dost jen mě to znepokojilo tak jsem zřejmě myslela na nejhorší

blumen
Hvězda diskuse 41371 příspěvků 14.08.18 09:46

@arventis2 to mas davat 2 kapky? Ja mela davat jen jednu, v zime. Abys ho spise ted v lete nepredavkovala.

arventis_2
Stálice 56 příspěvků 14.08.18 21:05

@blumen pravé ze mi to taky přišlo hodne v létě ale doktorka říkala ze ji nemám ubírat tak dávám stále 2

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

BBC se snaží marně. Po odchodu slavného tria nezachrání Top Gear žádná změna

Je to bohužel tak a není zatím možnost, jak to změnit. Top Gear, nejslavnější... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >