4měsíční miminko přestalo v noci spát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mayia
Kecalka 103 příspěvků 31.10.14 06:11
4.měsíční miminko přestalo v noci spát

Dobré ráno děvčata,
jdu si pro radu… :,( Můj 4.měsíční chlapeček mi před 5ti dny přestal v noci spát, ani přes den toho moc nenaspí 8o
Jde na něm vidět, že je unavený a mrzutý :think: Ale skoro přesně vždy, když nakojíme je za hodinu vzhůru a brečí a kroutí se, i když vyprdíme ( cvičíme s nožičkama, masírujeme bříško a pod.) tak to není lepší, ani prso nepomáhá. Pak tedy usne, ale příjde mi to, že je to vyčerpáním. Takhle to jde už 5tou noc, jsem z toho neštastná, protože dřív spal od 8-12 a pak od 1-4, ráno se tedy budil dřív, ale nebylo to tohle :,(
Plně kojíme, nejím nic nadýmavého, žádné zvyky jsme neměnili, vůbec nevím, čím to může být :| uklidním ho nejvíc v šátku, tam mi poté usne..ale za hodinu je to nanovo.. Přes den je to lepší, směje se, hrajeme si, jen to spaní prostě.. Nevíte čím to může být?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Shari81
Kelišová 6075 příspěvků 31.10.14 06:22

Ahoj :mavam: třeba už mu mlíko nestačí…zkus mu na večer udělat kaši, víc ho zasytí…může mít spurt..

Mayia
Kecalka 103 příspěvků 31.10.14 06:28

@Shari81 Není na kaši brzo? Mlíčka mám dost :( Z prsa i samo stříká, teče mi mezi kojením i do vložek do podrpdy. Právě že mi nepříjde, že prcek brečí hladem :roll: Spíš mi příjde, že ho bolí bříško a pak je mrzutej a nejde mu usnout..

Shari81
Kelišová 6075 příspěvků 31.10.14 06:39

Kaše/příkrmy můžeš dávat od ukončeného 4m. Ono moc nezáleží, jestli máš dost mlíka, spíš jestli je to mlíko dostatečně výživné pro mimčo. Taky je důležité, jestli ti malý přibírá a jak moc…zkus zajít za doktorkou, převáží, koukne na bříško a třeba ti opravdu doporučí už zavést první příkrmy…
jinak nám na bříško hodně pomohl krém Pupík a kapky BabyCalm, nebo zkus nahřát plínu a dát na bříško, jestli myslíš, že je to bříškem…

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 31.10.14 07:13

@Mayia nezačínají mu růst zuby? :think:

katerinkaaa
Závislačka 3605 příspěvků 31.10.14 07:29

@Mayia jestli ho bolí bříško kup kapičky bioGaia probiotické kapky, byly jediné, které nám pomohly.

pannda
Kelišová 6827 příspěvků 33 inzerátů 31.10.14 07:34

Kaši bych zatím nedávala, oddala se přímo jemu, když si řekne o jídlo. To že ted nespí, je jeden z výkyvů, kterých bude ještě řádka, prostě to tak je…Dítě není hračka, která dělá vše automaticky, jakmile udělá něco mimo zavedený režim, maminy jsou hned vykolejené..
Musíš najít způsob, kdy ho nejspolehlivěji uspíš, ať už je to šátkování, pohupování, zavinování apod.
Já jsem třeba jedna z těch matek, která nikdy neuspávala u prsa, nedávala si mimčo do postele, zkrátka, od narození na spaní byla postýlka a hotovo. Vždy tam usnula, naučila se brzy, nikdy mi neutíkala z větší postele, a vždy se na spaní těšila. Musíš si vytvořit pravidelné rituály, ve 4m je už na ně čas.

Mayia
Kecalka 103 příspěvků 31.10.14 07:38

Právě, že jsme na 3 měsících měli 7,5 kg (porodní váha 3,850), přibíráme krásně, ted už máme 8 kg. To mě spíš doktorka hrne do toho, abych kojila po delších intervalech 8o

Mayia
Kecalka 103 příspěvků 31.10.14 07:40

@pannda My teda spinkáme už od měsíce spolu, vždycky se přitulíme a do 10 minut hajal jako beránek :srdce: V noci jsem mu vyndala jenom prso, nadundal se a spinkal dál… Já chápu, že může mít období, ale příjde mi, že on sám není vůbec ve své kůži :roll: Když uspinkáme ted v šátku, tak se aspon prospí a pak se směje a hrajeme si a příjde mi, že je vše ok až zase do večera a noci :think:

Mayia
Kecalka 103 příspěvků 31.10.14 07:43

Probiotika dáváme už do 1.měsíce a kapičky pomalu vysazujeme ( zkoušeli jsme Espumisan, Sab Simplex, Baby Calm, Infacol )..Jak se plazí, tak už prdí lépe sám, někdy je to teda horší, ale pro případy nouze máme rourku..

Ted mě napadlo, nemůže to být z toho, že se mi před nedávnem začal sám obracet ze zad na bříško a tak? Že má novou dovednost?

pannda
Kelišová 6827 příspěvků 33 inzerátů 31.10.14 07:44

@Mayia Nevěš hlavu, prostě to tak bývá…třeba ho trápí zuby, věk na to má. Nebo není ok třeba kvůli nějaké viroze, která se ještě plně nevyvinula. Na Dr. se vykašli, dej dítěti to co žádá, krásně prospívá, tak proč ho omezovat.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 31.10.14 07:51

Právě ve 4 měsících se většině dětí rapidně mění spánkový režim. Je to přirozený součást vývoje. Pokud máš mléka dost, kaši bych nedávala a zbytečně si do dobře rozběhnutého kojení nezasahovala. Po kaši velká většina dětí spát lépe nezačne, na spaní to extra žádý vliv většinou nemá, ba brávě naopak. Spoustu dětí po ní bolí břicho a mají žízeň. Můžou začíst růst zuby nebo to zkrátka může být jen tak, kroucení by zase odpovídalo prdíkům… S dětma je to jako na houpačce. Ber to tak, jak to je. Nic se neděje. Za měsíc může být zase všechno jinak.

Mayia
Kecalka 103 příspěvků 31.10.14 08:17

Tak diky holky za rady, zkusime vydrzet! ^_^

Lucy 21
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 31.10.14 09:35

Mám to stejné od 3,5měsících, malá se v noci budí mele sebou, kroutí se a když ji nevezmu do náruče, tak začne šíleně plakat, už to trvá přes měsíc a je to horší a horší. Takže nejsi sama, prostě blbé období.

Mayia
Kecalka 103 příspěvků 31.10.14 09:55

@Lucy 21 Přes měsíc? Já už ted padám na hubu :( Naspím v noci max.3 hodky a přes den musím fungovat, nemám tu nikoho, kdo by mi pomohl, doufám jen ve zlepšení 8o

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Server Forum 24 si vymyslel článek o politickém ovlivňování Lvů. Ozval se režisér Trojan!

Studená sprcha pro web Forum 24! Ondřej Trojan se ohradil vůči lžím, že jeho... číst dále >

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >