4x zamlklé těhotenství - pomůže IVF s PGD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Renny80
Stálice 69 příspěvků 10.02.18 18:38
4x zamlklé těhotenství - pomůže IVF s PGD?

Ahoj holky, jsem po čtvrtém zamlklém těhotenství. Vždy otěhotním přirozeně, ale nedonosím. Pomohlo Vám při této zkušenosti IVF s PGD? Já jedno dítě z předchozího vztahu mám. Nyní se již 4 roky se současným partnerem nedaří :-(
Děkuji moc

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 5472 příspěvků 10.02.18 18:45

@Renny80 a nějaké testy dělali vám nebo na plodu?

Renny80
Stálice 69 příspěvků 10.02.18 18:47

@lachtanice86 Zapomněla jsem dodat, že máme všechny testy za sebou nás dvou. A nikde na nic nepřišli. Naprosto dva zdraví lidé. I na imunologii v Praze jsme byli. Embryo netestují. Prý je moc malé vždy. Ale myslím si, že to mážná jen tak říkají.

Ginuš
Hvězda diskuse 37432 příspěvků 10.02.18 18:54

@Renny80 ahoj, mám za sebou 4 potraty a pomohlo IVF s PGS. Dítě jsem neměla. Jedna holka z naší skupinky měla 1 dítě bez problémů a pak 4 potraty, IVF s PGS a taky se zadařilo. Ona to měla se stejným chlapem. Já měla první potrat s někym jiným.

Renny80
Stálice 69 příspěvků 10.02.18 19:09

@Ginuš A není možnost, že by to zase zamlklo? Spíše by se to jenom nemuselo chytnout. Ty revize mě děsí. V pondělí jdu na čtvrtou. I když vše mi přijde, že je strašně psychicky náročné. Hyperstimulační syndrom hrozí atd. atd.

ugluk
Hvězda diskuse 41827 příspěvků 10.02.18 19:16

Je to možnost. Konzultovala bych to s lékaři. Bohužel nulová šance na ZT nebude nikdy, ale je-li příčina genetická, tak by PGD mohlo to riziko výrazně zredukovat.

Janli
Kelišová 5002 příspěvků 10.02.18 19:26

Já měla za sebou několik biochemických a jeden potrat ve 21tt. Taky jsme oba zdraví, genetika v pořádku. PGD pomohlo a máme zdravou holčičku.

markyj
Závislačka 3968 příspěvků 10.02.18 19:30

@Renny80 ahoj já jsem kvůli PGD jezdila do CARu až do Brna. Zbylo nám 6 embryjek. Z toho 4 se posílali na PGD a 2 se zamrazili bez PGD - ta nebyla vhodná k vyšetření. Z těch vyšetřených mělo jedno genetickou vadu a 3 zůstali vhodné k transferu. Takže 3× KET a bohužel 3× zamlklé těhotenství a revize :roll:
Teď jsem v 22tt a to po transferu nevyšetřeného embrya :nevim: takže nám PGD nepomohlo

Renny80
Stálice 69 příspěvků 10.02.18 19:42

@markyj Ahaaa, takže to jsem zrovna nechtěla slyšet :-))) Takže už mám spíše jasno. Je to psychicky náročné a myslím, že bych to nezvládla. Asi zůstaneme u jednoho dítěte, než nám vyroste za tu dobu, co se budu zaobírat druhým.

Renny80
Stálice 69 příspěvků 10.02.18 19:43

@Janli Věřím, že ve 21 tt to musí být hrozně bolestivé. Myslím psychicky. Ale je fajn, že Vám tato metoda pomohla.

Ginuš
Hvězda diskuse 37432 příspěvků 10.02.18 19:52

@Renny80 nikdo ti na 100% neřekne, že po PGD nebo PGS těhotenství dopadne. Mě se jedno embryo nechytlo a z druhého máme dítě. Rozhodně je to lepší než zkoušet a pak revize - aspoň teda za mě - já jsem otěhotněla snad vždy na 1 pokus a nikdy víc bych to už nezkoušela. Vím jaké to je :,( revize, smutek, proč… Drž se a věř, že to vyjde i když mě se to píše. Vím ještě o další holce co to měla jako my a PGS pomohlo :dance: naděje je veliká

Ginuš
Hvězda diskuse 37432 příspěvků 10.02.18 19:55

@Renny80 kvůli hrozícímu hyperstim. jsem tenkrát měla jíst hodně bílkovin - maso, jogurty atd. Možná tu ještě někdo něco poradí. Hlavně ať máš revizi co nejrychleji za sebou

Renny80
Stálice 69 příspěvků 10.02.18 19:57

@Ginuš Děkuji. Noo, je to hrozné. Stres vždy před tou revizí. Psala jsem, že asi zůstaneme u jednoho, ať mi mezitím, co budu řešit druhé dítě nevyroste a „nebudu“ mít ani jedno. Zaobírám se tím už 4 roky a je na hlavu dost.

Ginuš
Hvězda diskuse 37432 příspěvků 10.02.18 20:01

@Renny80 chápu tě. My se snažili 5,5 roku a už jsem nějak neměla sílu, ale na emiminu vždy někdo sílu dodal a hlavně naději. Hrozně moc držím palce, ať to zvládneš a zkus se poptat na CAR který je dobrý. Tady na emiminu je dost diskusí. Můj CAR třebas spolupracovat s Repromedou a posílal vzorky přes celou republiku. Šance určitě je, ale je to těžký boj

Renny80
Stálice 69 příspěvků 10.02.18 20:12

@Ginuš Děkuji moc za podporu :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama