5. denní miminko pije jen pár minut

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terez001
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 25.02.18 14:04
5 denní miminko pije jen pár minut

Zdravím maminky,

potřebuju radu prosím..Ačkoliv mám druhé dítě tak i tak tápu..Mám 5 denní miminko a je hodně spavé, spí ve dne v noci, na kojení ho budím, občas se vzbudí sám. Ale o co mi jde je, že když ho kojím, pije jen tak 5 min a hned zas usne a můžu ho budit jak chci, dál pít nechce :nevim: Po odchodu z porodnice vážil jen 2900 g na 51 cm a je hodně hubený, tak i v noci ho budím, prospal by celou noc…Bojím se, že nebude přibírat, to první syn pil i hodinu na jedno kojení 8o Navíc mám prsa věčně nalitá a sem tam musím odsát, jinak mám hrudky :roll:
Mám si kouit váhu? V porodnici dával max 30 ml na kojení, ale taky, byly to boje, hned usnul.
Porsím nějaké rady co s tím? :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

radulaur
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 25.02.18 14:14

Pokud mas plna prsa je klidne možné, že má za pět minut vypotou plnou dávku…zkusila bych se zítra domluvit s doktorkou, jestli by ti nepujcila váhu a párkrát bych si prevazila kojení…bude to ok :kytka:

eviku-miluna
Kelišová 6777 příspěvků 47 inzerátů 25.02.18 14:16

@Terez001 ahoj, nemá prcek žloutenku, že je tak spavý? :think: A v porodnici, když jsi ho vážila před a po kojení, tak vypil dostatečné množství mlíka?

milwinka
Kecalka 477 příspěvků 32 inzerátů 25.02.18 14:23

Není to o čase, můj starší pil taky jen pár minut, průměrně 5 minut (zatímco mladší syn přes 20min), ale měla jsem prsa hodně nalitá, teklo mi to z nich proudem někdy i stříkalo, tak mu ten krátký čas stačil na nasycení, při vážení na váze před a po kojení v porodnici trhal rekordy, vypil nejvíc ze všech miminek v porodnici. Jinak spavý byl taky a měl žloutenku. Pokud máš pochyby, tak si kup váhu nebo někde ji i pronajímají, půjčujou. Jinak je fígl pokud u kojení usne a chceš aby pil ještě dál, tak postimulovat ho na bradě.

Terez001
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 25.02.18 14:24

@eviku-miluna

Neměl žloutenku :nevim: Nikdo nic neříkal, byl se mnou hned po porodu. Když jsem ho vážila, vypil nejvíc 30 ml, to bylo den před odjezdem domů, pil většinou o 20ml, jednou 30, pak 25 atd…A taky pil chvilku :think:

fia80
Závislačka 2925 příspěvků 25.02.18 14:32

Prvorozená dcera si dudlala prso klidně i 45 minut. U syna na to nebyl čas. Byl od mala se schopný taky napít za 5 minut a když byl malinký, tak pak taky hned spinkal - ideální druhé dítě.

jannina1
Závislačka 3896 příspěvků 25.02.18 14:38

Pujcila nebo koupila bych si vahu. Tohle bych neriskla, pokud nepil dobre ani v porodnici.

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 25.02.18 14:39

Půjčila bych si u dětské váhu, ať víš jestli vypije…protože je klidně možné že za tu chvíli dá plnou dávku, můj mladý dal fakt hned od porodnice 80 ml za 2-3 minuty…jako nikdo mi to nevěřil, ale fakt jo a já se stresovala, když jsem četla jak maminky kojí 3/4 hodiny - haha…

koralina11
Neúnavná pisatelka 16779 příspěvků 25.02.18 14:42
@jannina1 píše:
Pujcila nebo koupila bych si vahu. Tohle bych neriskla, pokud nepil dobre ani v porodnici.

mylsím že pokud díte vypije v porodnici 30 ml je to akorát a zbytečne bych maminku neplašila

Terez001
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 25.02.18 14:49

@jannina1

Přijde ti to špatně? Mně sestry říkaly, že dětem stačí i 10 -15 ml, že max dají těch 30 :think: Takže jsem si myslela, že je to ok, tam jsem ho krmila raději rozbaleného, aby byl bdělý a ted doma taky, ale nereaguje na to a pije jen z jendoho prsa.

@fia80

Mám to stejně, první syn pil hodinu visel celé dny na prsu. Ted si to taky nějak nedokážu časově představit, ale zas kdyby měl aspon ty 3,5 kg, ale je tak hubenoučký, že mám strach :,(

katyna1984
Kecalka 417 příspěvků 25.02.18 14:51

Má dost pocuranych plenek? Pokud ano, asi mu to staci. Uvidis pri prevazeni, jestli neco pribral

jannina1
Závislačka 3896 příspěvků 25.02.18 14:52

@Terez001 ano,podle me by mel vypit nyni min.50 ml.

jannina1
Závislačka 3896 příspěvků 25.02.18 14:57

Ono se to pocita 150 ml na kilo. Kdyby to bylo pravidelne 30 ml za 7 kojeni je to 210 ml za den.Malo!

3HE
Generální žvanilka 21599 příspěvků 25.02.18 14:59

@Terez001 a jak často kojíš? šlo by kojit co dvě hodiny? nebo častěji?

Také jsem měla spavé miminko…

pomoz mu s tím, aby mu lépe mléko teklo - teče asi dost, ale aby to pro něho bylo méně namáhavé - pomoct mu spustit tok mléka - před kojením vypít hrnek horkého čaje, aby se prohřála prsa. Než ho přiložíš, tak si trochu odstříkej prso, aby změnknul dvorec - tím ten spouštěcí relfex spustíš ty a nemusí ho aktivovat miminko a bude mít více síly - vypije více mléka s menší námahou. Ideální by bylo, kdyby pil pokaždé z obou prsou… takhle připravených, jak jsem popsala.

Pro tebe je také důležité udržet optimální laktaci - každé prso by mělo min co 3hodiny být vykojené, aby se nezastavila tvorba mléka. Takže když by ti pil jen z jednoho, tak to druhé musíš odsát.

Asi by bylo fajn mít doma váhu na převážení… nebo po každém kojení ještě dokrmit stříkačkou aspoň 30ml, a třeba co tři dny jít k dr.na převážení.

Nočí buzení stále po 3hod. je zatím nutné. raději…

eviku-miluna
Kelišová 6777 příspěvků 47 inzerátů 25.02.18 15:01

@Terez001 tak jestli ti pil chvilku i v porodnici a vypil tolik, co pises, tak mu tech 5 minut piti asi staci. Ale pro klid duse si pujc od pediatra vahu a prevaz si prcka pred a po jidle, at vis, na cem jste.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Narazil do autobusu! Bohumil Klepl měl vážnou nehodu na motorce

Hvězda filmů Účastníci zájezdu nebo Doktor od jezera hrochů, Bohumil Klepl... číst dále >

Prázdniny Karly Šlechtové: Léto, kytičky a nová kérka!

Slunného počasí posledních dnů si užívají i čeští politici, například bývalá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama