5 měsíční se už po 30min.tváří unaveně, ale při pokusu uspat řve

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
407
5.12.21 11:12

5 měsíční se už po 30min.tváří unaveně, ale při pokusu uspat řve

Zdravím. Nemáte někdo zkušenost s tím, že 5ti měsíční miminko už půl hodiny od probuzení poplakává, pak má už vyloženě záchvaty řevu, ale uspat nejde? A to ať ho jdu uspat při prvních naznacich (po té půl hodině) nebo po hodině, 1,5hod., dvou hodinách…
Snažím se ho zabavovat ale natahneme to max na hodinu a půl, pak se začne škubat, propinat a šíleně řvát. Jediné kde usne je kočár ale někdy se taky brání, pak spí tak 2 hodiny, ale když jedeme takto 3× za den tak sice usne hezky, ale já jsem promrzlá a noci jsou pak ještě horší (asi je přespaný?)
No a noci máme také šílené. Uspavani těžké, pak od 1 ráno buzení co hodinu, u prsa vztek a zase „praní se“ s usnutim. Nakonec kolem 4 ho musím vzbudit a jít si na hodinu hrát, potom má jediný spánek za celý den kdy usne téměř sám.
Už jsem z toho na palici. Neměl někdo stejný problém? Prostě dítě se celý den jeví unaveně, nevydrží si hrát, pořád je na rukou a i tak po cca půl hodině začne řvát a mnou si oči, ale u uspavani hrozný řev a kroucení a prostě boj. Nepomáhá zavinovačka, houpání, nošení, hlazení, nic. V nositku se taky propina.
Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
407
5.12.21 11:14

Dodatek

Ještě dodám že to dělá ať předtím spí 30 minut, či 2 hodiny. To samý ten špatný noční spánek je ať přes den spi hodně i málo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
5.12.21 11:31

Dcera se taky tak vzteka a propina, když je pretazena a nemůže zabrat, ale nedělá to teda po 30 minutách bdění. Když jo, tak je to většinou jiný problém. Třeba břicho, možná už i zuby lezou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16694
5.12.21 11:57

U nas vzdy pomohlo to nositko, akorat chvili trva, nez si na nej mimino zvykne, zezacatku to taky byly propinaci a rvouci epizody, ale preslo to a pak jsem to pouzivala prave na tyhle krize, kdy nezabiralo nic, dala jsem do nositka a sla neco delat a mimco z nositka pozorovalo a bylo v klidu.

Zasadni je nebyt z toho pod tlakem a ve stresu, ze spat MUSI, oni to citi a je to o to horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
5.12.21 12:31

Přesně mezi 5. a 7. měsícem jsem musela třikrát denně utíkat s kočárkem, jinak to nešlo. Pak to zas přešlo. Moje dcera se tváří unavená zásadně tehdy když unavená není, jako fakt :lol:. Taky jsem se snažila jí dávat spát tehdy, když si mnula oči a tahala uši, ale kdepak, vždy to skončilo fiaskem. Mně se osvědčilo dodržovat bdělá okna, pak uspávám vždy tak do deseti minut. Nějakého zívání hodinu předem si už nevšímám, moc dobře vím, že bych neuspala a akorát se pak vždy naštvu, jak jsem se zas nechala nachytat :lol:. Nechápu :nevim:. No, ale já tohle období měla z kraje léta, seděla jsem v parku a četla si. Jestli nebydlíš v baráku, tak bych zkusila to nosítko, ať nemusíš furt oblíkat do kočárku a mrznout venku, to by mě švihlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
5.12.21 12:41

@Santa Juana zuby a břicho mě taky napadly ale když ho má někdo jiný a nevidí na mě je ok a taky v kočáru třeba hodinu kouká, což kdyby ho něco z toho trápilo tak řve i tam podle mě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
5.12.21 12:44

@Lucie_Sx no my nosime odmala, vždy krásně usnul a vzhůru koukal. Pak jsme měli trochu nosící pauzu kdy jsem použila nositko třeba 1× za týden či 10 dní no a teď se v něm propina a má záchvaty a i když už je vyloženě unavený, má červené oči atd tak neusne a je ještě víc protivný že chce spát ale je v nositku :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
5.12.21 12:48

@Kolicek95 taky mi přijde. Třeba teď se tvářil unaveně tak jsem ho dala ve 12 do kočáru po půl hodině co byl vzhůru, ale fakt hystercil jak z únavy, no a teď po 45 minutách pořád kouká a celou dobu je v pohodě :roll: tak já fakt nevím. Jinak nebýt zima tak mi vozeni na každé spaní asi taky tak nevadí, ale teď mrznu, jeho musím navlikat a pak být blízko baráku v čase kdy se nejspíš bude budit kvůli kojení.
Spánek a bdela okna jsem zkoušela už x krát… Dlouhé, krátké no nic nepomohlo :pocitac: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16694
5.12.21 18:45
@Andys77 píše:
@Kolicek95 taky mi přijde. Třeba teď se tvářil unaveně tak jsem ho dala ve 12 do kočáru po půl hodině co byl vzhůru, ale fakt hystercil jak z únavy, no a teď po 45 minutách pořád kouká a celou dobu je v pohodě :roll: tak já fakt nevím. Jinak nebýt zima tak mi vozeni na každé spaní asi taky tak nevadí, ale teď mrznu, jeho musím navlikat a pak být blízko baráku v čase kdy se nejspíš bude budit kvůli kojení.
Spánek a bdela okna jsem zkoušela už x krát… Dlouhé, krátké no nic nepomohlo :pocitac: :pocitac:

Mozna bych si nedavala za cil „uspat“, ale jen „uklidnit“. Pokud v kocaru kouka a nebreci, tak super. Nositko bych porad zkousela, jestli se nechytne.
Na a oblec se, at nemrznes. Oteplovacky, tepla bunda, rukavice… Na design se nehraje ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
5.12.21 20:25

Já myslím, že děti kolem 5 měsíců vydrží vzhůru cca 2, 2.5 hodiny, pak má smysl dávat spát, driv moc ne. A 0řesně, nestresuj se, že nespí, hlavně, že neječí. Ty nervy z toho, že dítě nespí působí jak hadr na bejka.

A kde bydlíte? V domě, bytě? Nestačilo by houpat a jezdit v chodbě? Se starší jsme jezdili v chodbě přes cvičky, aby to drncalo (jo, vím, že mi tu napíšou, že si dítě vyklepe mozek, ale když člověk už nemůže, tak účel světí prostredky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat