5 měsíců a nezvedá nožičky

743
1.5.21 21:15

5 měsíců a nezvedá nožičky

Krásný den maminky ❤️ Měla bych dotaz, náš Elliot bude mít 5 měsíců a stále nezvedá nožičky nad podložku 🤷‍♀️ Před 3 týdny jsme byli na fyzio, cvičíme, ale zatím žádný posun nevidím.. Jak nezvedá nožičky, nedokáže se ani stále přetočit na bok.. Máte někdo nějakou zkušenost prosím? Cvičíme takto s míčem, to je krásně zvedá, ale pouze s ním 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
120
1.5.21 22:02

Zkusila jste mu v poloze na zádech sundat obleceni a pokud ani to nepomůže, tak sundat plinku? A následně stimulace, aby kopal do hračky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
1.5.21 22:47

Dcera taky nezvedala. Začali jsme cvičit na posílení bříška dle cviků popsaných v Rozvíjej se děťátko od E. Kiedroňové. Malou jsem nechávala jen v body. Hodně nám pomohlo dát si ji do klína kolmo nebo napříč, držet hlavičku a motivovat hračkou v okolí pupíku. Bylo pro ni snazší zvedat nožky. Za chvíli si s nohama začala hrát a pak si je i cpát do pusy. Až při tom, jak si cucala palce u nohou se začala točit na boky až ji nedávno došlo, že se může otočit na bříško. Jinak zkuste dávat hodně pod hrazdičku a nechávat tam jen jednu hračku uprostřed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
743
2.5.21 07:14

Ano děkuji holky, nahého mám skoro půlku dne, právě kvůli zvedání nožek. Už mám doma Chrastící ponožky, podle Kiedroňové také cvicim, jenže jeho jak kdyby ty nohy vůbec nezajímalo. Jen když mu je ukážu, ale po chvilce zase nezájem :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
2.5.21 09:10

@Zmrzlink Začnete cvicit vojtovku. Během pár dni se přetoči a bude zvedat nožičky. Vojtovku nenávidím, ale je opravdu velmi rychle účinná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat