5 měsíců - co už baští?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katerina Pa
Nováček 4 příspěvky 16.04.19 22:59
5 měsíců co už baští?

Ahoj chci se zeptat co jste dávali a dáváte 5 ti měsíčním miminkům. Naše už papá všechny možné příkrmy ale zatím jen ty kupované skleničky. Dávám i banán a občas přesnídávku ty úplně miluje :D Chtěla jsem jí zkusit dát do ručičky třeba kukuřičnou křupku ale nevím když zatím jen leží a nemá zoubky bojím se aby jí nezaskočilo. :think: budu moc ráda za nějaké rady nebo třeba recepty co už může od 5 měsíců :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
rozand
Závislačka 4386 příspěvků 16.04.19 23:08

Nic, plne kojim do ukonceni 6. mesice. Dite je na UM?

Katerina Pa
Nováček 4 příspěvky 16.04.19 23:09

Kojí zapoměla jsem dopsat že už od 6 týdne je na UM nutrilon

beruska9
Extra třída :D 11006 příspěvků 16.04.19 23:12

Zeleninu. Rozhodne nedavat nic lezicimu diteti, nevim, jak to myslis, snad ji ty prikrmy nedavas taky v leze :think: Ono ty krupky docela lepi…do rucicky az tak po tech 6 mesicich, zalezi, jakou ma kontrolu.

janickaIII
Závislačka 3822 příspěvků 16.04.19 23:13

@Katerina Pa kukuricnou krupku dat muzes. Nezaskoci, protze se v puse rozpusti. Ale nenechavala bych dite osamote, chce to i tak hlidat. A kupuj bez soli.

Le_lenaz
Kecalka 106 příspěvků 16.04.19 23:13

Malá má skoro 5 měsíců a poně kojím a budu minimálně do 6. měsíce určitě. Doktorka na 4 msíční prohlídce ki ale řekla že je nějaká nová studie a dětem by se měli pomalu začít dávat příkrmy od 4. měsíce (i kojeným). Údajně v té době nejlépe snáší nové alergeny atd…dala mi příručky a řekla že tam je všude napsáno od 6. měsíce ale prej ta studie no…já jsem se i tak rozhodla plně kojit. Malé to zatím stačí a myslím že ji nic neuteče.

veria
Nadpozemská drbna 25037 příspěvků 16.04.19 23:18

Žádnou křupku bych ležícímu dítěti nedavala. Na co? Nedávám ji ani teď v 10 měs. Jinak já dávala klasiku, masozeleninu doma varenou (ty skleničky masozeleninovy jsou většinou hnusny, dávám jen v případě nouze), přesnidavky ovocné neslazene ty mi přijdou fajn hlavně v zimě když není moc čerstvého sezonniho ovoce, nebo míchám bílý jogurt s čerstvým ovocem nebo s tou presnidavkou. Někdy přidat třeba par rozmackanych piskotu. Večer kaši ryzovou neslazenou, pokud má hlad. Víc asi petimesicni nepotřebuje.

Katerina Pa
Nováček 4 příspěvky 16.04.19 23:23
@beruska9 píše:
Zeleninu. Rozhodne nedavat nic lezicimu diteti, nevim, jak to myslis, snad ji ty prikrmy nedavas taky v leze :think: Ono ty krupky docela lepi…do rucicky az tak po tech 6 mesicich, zalezi, jakou ma kontrolu.

Na příkrm jí mám vždycky v pololehu na ruce stejně jako když dávám UM z láhve ale poslední týden začíná pištět a natahovat ruce z postýlky když vidí že jím já (samozdřejmě že ona je najedená) ale když vidí že jí nic nedám tak potom hrozně brečí. Tak proto mě napadlo dát jí třeba do postýlky křupku

beruska9
Extra třída :D 11006 příspěvků 16.04.19 23:27

@Katerina Pa : do postylky rozhodne ne.

janickaIII
Závislačka 3822 příspěvků 16.04.19 23:30

@Katerina Pa do postylky ne. Pokud bych dala tak v polosede jak davas prikrmy.

lucynka25
Echt Kelišová 9249 příspěvků 1 inzerát 17.04.19 06:58

@Katerina Pa do postýlky křupku určitě ne, aby se ti nezadusila, hlavně si myslím, že je to zbytečné.. ;)

Založila jsem skupinku vaříme pro kojence a batolata , je otevřená pro všechny.
Najdeš tam spoustu všelijakých receptů pro nejmenší ;) Já jen vařila, kupované mi nechtěla.

rozand
Závislačka 4386 příspěvků 17.04.19 07:43
@Le_lenaz píše:
Malá má skoro 5 měsíců a poně kojím a budu minimálně do 6. měsíce určitě. Doktorka na 4 msíční prohlídce ki ale řekla že je nějaká nová studie a dětem by se měli pomalu začít dávat příkrmy od 4. měsíce (i kojeným). Údajně v té době nejlépe snáší nové alergeny atd…dala mi příručky a řekla že tam je všude napsáno od 6. měsíce ale prej ta studie no…já jsem se i tak rozhodla plně kojit. Malé to zatím stačí a myslím že ji nic neuteče.

OMG. Zadna nova studie, ale stara a spatne provedena. Imunologicke okno je mytus.

Le_lenaz
Kecalka 106 příspěvků 17.04.19 09:00

@rozand

OK v pohodě, není třeba se rozčilovat. Já jsem jen napsala co mi řekla doktorka a taky jsem k tomu dodala ze se řídím vladtním rozumem. :P

rozand
Závislačka 4386 příspěvků 17.04.19 11:19

@Le_lenaz Rozciluju se na to, ze dr. siri myty ;) :srdce:

pazitka
Echt Kelišová 8914 příspěvků 17.04.19 12:16
@Le_lenaz píše:
četla jsem o tom ruzne clanky, plne jsem kojila do konce 7. mesice (atopici) a rozhodne jim nic neuteklo.. Ta studie je pry prave mylne interpretovana pediatry- je tam, ze by deti mely byt vystavovany alergenum jeste v dobe, kdy jsou kojeny- coz udajne v mnoha pripadech je mnohem kratsi nez tech 6 mesicu, proto radi prikrmovat driv..
A dite zapaplane od krupky mi teda stacilo, az byli velcí a seděli na kočáru :)
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama