5 měsíců po nevěře manželky

Anonymní
21.2.16 23:44

5 měsíců po nevěře manželky

Bude to už 5 měsíců od chvíle, kdy jsem náhodou přišel na to, že mne manželka podvádí. Manželé jsme 11 let a máme dvě děti (obě 1. stupeň ZŠ). Byl to pro mne velký šok a chtěl jsem původně náš vztah ukončit, ale prosila, že chce být se mnou a omlouvala se, tak jsem se rozhodl odpustit. Po pravě řečeno si ani nejsem jistý jestli bych své hrozby v té chvíli byl schopen dotáhnout do konce :-). Od té doby seká latinu a asi se dost snaží a já také. Bohužel se ale děje plíživá proměna se mnou. Nikdy jsem nebyl žárlivý a v ničem ji neomezoval, ani jsem ji nezakazoval např. zajít si jednou za čas s „kamarádem“ na skleničku. Sice jí nic nepřipomínám ani nevyčítám, ale stal ze mne žárlivý paranoik, ktarý žije ve střehu v očekávání, kdy přijde bodnutí do zad a tak se radši už ani zády neotáčí. Před měsícem jsem se cítil psychicky vyrovnaný s tím, že vše zlé je zapomenuto. Už jsem myslel, že jsem všechny ty negativní emoce v sobě zpracoval, že jsem jí skutečně dokàzal odpustit, ale zdá se, že opak je pravdou. Naopak se mi teď po více než 4 měsících vše znovu vrací, nevím proč, všechen ten potlačený vztek. Je to jako chronická neléčitelná otrava. Jako bych podvědomě čekal na to, až znovu udělá nějakou chybu abych už konečně mohl vybuchnout a mohl od ní odejít. Maličkosti, kterých jsem si na ní nikdy nevšímal mě začínají neskutečně vytáčet, někdy se na ni dívám a s úžasem se přistihnu při tom, jaké nenávistné myšlenky mě napadají, děsí mě to…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

137
22.2.16 00:00

Nechápu proč s ni jsi - ona spis potřebuje tebe, aby užívala 2 decka, po dobru to půjde pro ni lépe. Co z toho mas ty? Nic. Stejne se budeš jenom trápit, kdy se situace z její strany zopakuje. To je tak krásná? I kdyby byla, tak je to matka a manželka (boooze, jak ja ten status nesnáším, radši na hromadě a člověk si tohle nedovolí, protože si je vědom všech pro a proti).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3843
22.2.16 00:00

Myslím si že je to docela vážné a určitě jsi to v sobě nezpracoval. Tady je těžké radit, je možné že se s tím nikdy nesmíříš a nakonec to bouchne. Já bych teda ale vážně zašla za nějaký dobrý ověřeným partnerským poradcem kde bys mohl s ním i s manželkou znovu probrat jak se cítíš a mohl by ti pomoci utřídit myšlenky a možná by to i pomohlo manželce. My s manželem máme s partnerským poracem skvělé zkušenosti, za mě doporučuji toto. Ty jsi asi na manželku stále naštvaný, ztratil si důvěru a i kdybys jí to svěřil tak ani jeden asi nebudete vědět co s tím dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3843
22.2.16 00:03

A doporučuji si názorů „nechápu proč s ní jsi“ jako ten první ignorovat… taky jsem si to jednou vyslechla jak nikdy nebudu s manželem šťastná a bla bla bala a teď, už rok jsme šťastný oba víc než kdy dřív :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
22.2.16 00:04

Asi bych ji kopala do zadnice dřív, než ji už nenávisti ublizis - to bys si to akorát cele poprdel. A střídava pece neni dnes nic strašného - mas decka tak se staras, nemáš je, tak se stará ona (ne ze bych o to stala, ale nabízí se jako netragicke řešení).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
22.2.16 00:07
@kristyn.g píše:
A doporučuji si názorů „nechápu proč s ní jsi“ jako ten první ignorovat… taky jsem si to jednou vyslechla jak nikdy nebudu s manželem šťastná a bla bla bala a teď, už rok jsme šťastný oba víc než kdy dřív :-D

Zapomněla jsi uvést, kdo komu zahnul - to nejdůležitější :) myslím ze o partnerského poradce jsi ve vztahu bojovala spis ty než chlap, dopadlo to ve tvůj prospěch tak doporucujes, což chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
22.2.16 00:09

A když to bylo opačné, tak to promiň za upřímnost - slepit se to nedá nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.16 00:14
@83alena píše:
Nechápu proč s ni jsi - ona spis potřebuje tebe, aby užívala 2 decka, po dobru to půjde pro ni lépe. Co z toho mas ty? Nic. Stejne se budeš jenom trápit, kdy se situace z její strany zopakuje. To je tak krásná? I kdyby byla, tak je to matka a manželka (boooze, jak ja ten status nesnáším, radši na hromadě a člověk si tohle nedovolí, protože si je vědom všech pro a proti).

Tak její důvody, proč se mnou je, nejsou existeční kvůli penězům, ona se uživí i sama, takže jen z tohoto důvodu mne nepotřebuje. Co z toho mám já? Asi dost velký zmatek uvnitř sebe…Přece jen jsme rodina a krev není voda…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.2.16 00:30
@kristyn.g píše:
Myslím si že je to docela vážné a určitě jsi to v sobě nezpracoval. Tady je těžké radit, je možné že se s tím nikdy nesmíříš a nakonec to bouchne. Já bych teda ale vážně zašla za nějaký dobrý ověřeným partnerským poradcem kde bys mohl s ním i s manželkou znovu probrat jak se cítíš a mohl by ti pomoci utřídit myšlenky a možná by to i pomohlo manželce. My s manželem máme s partnerským poracem skvělé zkušenosti, za mě doporučuji toto. Ty jsi asi na manželku stále naštvaný, ztratil si důvěru a i kdybys jí to svěřil tak ani jeden asi nebudete vědět co s tím dělat.

To že jsem v ní ztratil důvěru, jsem jí řekl a ona to ví (asi by jí to došlo i beze slov). Ale to jsme řešili, když to bylo čerstvé. Teď už toto téma nerozebíráme.

• Nahlásit
  • Citovat
4629
22.2.16 01:34

Myslim, ze je důležité to rozebírat dal… Pokud je ti takto… A druha vec… Nenávist citis proto, ze ti to ubližuje… A kdyz se na to podíváš z druhé strany, tak mi věř, ze ona je tim vytrestana silene… Představ si tu šílenou bezmoc, kdyz ji doslo, ze pro par vrznuti by te mohla ztratit a uz to trva 4 mesice… A ona žije porad v nejistotě a je to šílena bezmoc, ze s tim nic neudela, jen čeká, jak to dopadne… V důsledku je ta nevěra podle me horší, pro toho neverneho…
Ty mas porad možnost volby, ona te evidentně ztratit nechce, ona uz si zvolila a porad čeká, co ty…
To, ze ona je na vině a je to jeji problem, at si to vyžere apod., to snad neni potreba poslouchat… Ano, je na vině, ona udelala chybu, je to nejhorší narusitel vztahu, ale to tu vsichni vědí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3843
22.2.16 03:53

@83alena ale mě chlap nepodvedl a vůbec o mě a manželovi nic nevíš, tak mluvíš z cesty ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
22.2.16 03:57

Jdi se vyventilovat vem s chlapama, taky si zajdi na sklenicku s,,kamaradkou,, at si nemate co zavidet a je to. Pak te to prejde, asi moc sedis doma, chtelo by to sport a tu zabavu, poslechnoit si od lidi ze jsou i horsi problemy nez tohle.. Jako co jinyho chces delat, bud uvidis jestli se to u tebe zlepsi nebo se rozvedete, kdyz to nevydrzis ono na vyber moc neni :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3843
22.2.16 04:09
@Anonymní píše:
To že jsem v ní ztratil důvěru, jsem jí řekl a ona to ví (asi by jí to došlo i beze slov). Ale to jsme řešili, když to bylo čerstvé. Teď už toto téma nerozebíráme.

Pak už mě napadá jen se chvíli odloučit, jet na dovolenou, cokoliv aby sis to utřídil. Aby ses rozmyslel jestli chceš v tom vztahu zůstat nebo ne. Protože ona s tím nic už dělat nemůže, je to už jen v tobě. Pokud tě bude chtít podvést tak tě podvede a ty tomu nezabráníš žádnou žárlivostí, a pokud nebude chtít tak nepodvede, to se může stát v každé vztahu. Asi ti vysvětlila proč to udělala, co jí k tomu vedlo a asi jste pracovali na tom co bylo špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.16 06:36
@Tiffany1 píše:
Myslim, ze je důležité to rozebírat dal… Pokud je ti takto… A druha vec… Nenávist citis proto, ze ti to ubližuje… A kdyz se na to podíváš z druhé strany, tak mi věř, ze ona je tim vytrestana silene… Představ si tu šílenou bezmoc, kdyz ji doslo, ze pro par vrznuti by te mohla ztratit a uz to trva 4 mesice… A ona žije porad v nejistotě a je to šílena bezmoc, ze s tim nic neudela, jen čeká, jak to dopadne… V důsledku je ta nevěra podle me horší, pro toho neverneho…
Ty mas porad možnost volby, ona te evidentně ztratit nechce, ona uz si zvolila a porad čeká, co ty…
To, ze ona je na vině a je to jeji problem, at si to vyžere apod., to snad neni potreba poslouchat… Ano, je na vině, ona udelala chybu, je to nejhorší narusitel vztahu, ale to tu vsichni vědí…

No myslím, že ona to již takto nevnímá(že by byla nějak z mé strany ohrožená), asi už celou věc bere za uzavřenou, spíš měla vždycky tendence vše zatloukat, když už zatloukat nebylo dále možné, tak všechno zlehčovat, že o nic nešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
Ellusa
22.2.16 06:44

A poradnu, psychologa jste zkusili? Nebo aspoň ty? Protože takto žít dál nemá cenu. Utrápil by ses, nakonec bys ji opravdu nenáviděl a nejvíc by to odnesly děti. Buď se ti to povede v sobě vyřešit, nebo je lepší jít od sebe, dokud se ještě aspoň na něčem domluvíte. A jestli jí budeš zase někdy schopen důvěřovat, těžko říct, pokud si to v sobě nevyřešíš ty sám, tak spíš ne.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama