5 nebo 6 nemoc? U 9 měsíčního chlapečka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ita83
Kecalka 449 příspěvků 14.12.16 19:41
5 nebo 6 nemoc? u 9 měsíčního chlapečka

Dobrý den maminky mám 9 měsíčního chlapečka v sobotu dostal vysoké horečka přes 39 trvali až do pondělí do odpoledne.Byli jsme u paní doktorky a ta nás poslala na orl kde malému propíchli ouško s tím že má zánět středního ucha a angínu. Dostal antibiotika a asi před hodinkou jsem si všimla že se totálně osypal - červené pupínky ale na neštovice to nevypadá ani se netváří že by to nějak svědilo je v pohodě.
1-Myslíte že je to ta 5 nebo 6 nemoc???
2- mám plašit a letět na pohotovost
3- mám doma ještě dvě holky 14 a 10 let - můžou to dostat taky nebo mi dospělý?
4- co jsem se dočetla tak je to infekční onemocnění a kolegyně v práci má ročního chlapečka může to nějak přenést ze mě na toho svého chlapce???
Asi mám hloupé otázky ale radši se zeptám na to co mě zajímá než někomu nechtěně ublížit

Děkuji za odpovědi

Reakce:

Lychee13
Závislačka 3057 příspěvků 14.12.16 19:46

Nemůže to být spíš alergická reakce na ATB?

ita83
Kecalka 449 příspěvků 14.12.16 19:50

@Lychee13 no taky jsem si to myslela ale podle obrázků je to stejné jako ta 6 nemoc

nikinkaaa0013
Kecalka 119 příspěvků 14.12.16 20:34

Taky si myslím, že to bude reakce na atb

nikinkaaa0013
Kecalka 119 příspěvků 14.12.16 20:36

Mám to na pár atb taky. Vyrážka, vysoká horečka.. nebrat.. později už to může být zvracení, omdlévání, průjem. Jinak se na to dává dithiaden, ale co tak malému mimcu, to nevím.

Bjedrunka
Závislačka 4262 příspěvků 14.12.16 21:17

Pokud je to alergická reakce na antibiotika, tak bych zkusila na chvíli ATB vysadit a dát Fenistil kapky. Pokud zmizí vyrážka, asi to byla alergie. Nicméně se to stejně bude krýt s dobou, kdy bude mizet vyrážka i u šesté nemoci. Takže to nebudete vědět s jistotou. Možná bych zítra raději zavolala na dětské nebo orl a poradila se.

Příspěvek upraven 14.12.16 v 21:19

ita83
Kecalka 449 příspěvků 14.12.16 21:18

Zajdu s ním ráno k doktorce antibiotika jsem pro jistotu radši nedávala a uvidím co nám řekne snad to nebude nic vážného

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >