50:50 přenos genetické vady na potomka

317
19.6.20 18:55

50:50 přenos genetické vady na potomka

Ahojky :srdce:

Mám dotaz, je tu někdo kdo má 50:50 pravděpodobnost přenosu genetické vady na potomka ale i přes to má zdravé dítě??

Já před třemi měsíci potratila ve 4mesici ale příčinou byla úplně jiná vada než moje (Turnerův syndrom) Z odběru plodové vody se moje vada na miminku nepodepsala. A teď váham, zdá jít do přirozeného početí nebo do
IVF.

Moje vada se projevu tím, že mám křehčí kosti a díky tomu je možnost častějších zlomenin. Já mám za sebou 13 zlomenin.

Děkuji za rady a zkušenosti :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8487
19.6.20 19:03

Pokud se tomuto dá přes IVF předejít, tak bych to asi zkusila. Někdo by s tím mohl nesouhlasit, že ej to hraní na Boha, ale když ta možnost je. Vyloučit genetickou vadu mi přijde jako dostatečně morální důvod pro to, aby si člověk na toho Boha hrál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
348
19.6.20 19:10

Nevim, jestli je to taky 50:50 geneticky prenos, ale genetika v tom hraje roli, sestra moji mamky ma rozstep patere nejhorsi formy, k tomu hydrocefalus a spoustu veci k tomu a odnosila dve zdrave deti pocate prirozenou cestou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
19.6.20 19:18

@Markétka111 No právě :D Mě tvrdí že mám 50:50 pravděpodobnost přenosu, ale to miminko, kterého jsem čekala to nemělo, a mělo něco s čím by genetici ani nepočítali. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 19:49

Prosím o zachování anonymu ( citlivé téma )
Ahojky mám 3 zcela zdravé odnošené děti a já sama mám rozštěp páteře.

• Nahlásit
  • Citovat
2534
19.6.20 20:10

My jsme byli oba v pohode a mela jsem treba blbej vysledek z prvniho screenu, takze ono je to 50:50 i u zdravých jedinců. Vzdycky se tam muze neco podelat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
19.6.20 21:20

@Micaella22 Právě, mám stejný názor, že vždy je to u všech 50:50 :nevim: nikdo přeci nemá 100% jistotu. Mám občas pocit že genetika občas nutí lidi k IVF už jen kvůli tomu že si dělají „zákazníky - pacienty“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
19.6.20 21:23

Anonym
A doporučovali vám IVF?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15375
19.6.20 21:36

Nechala by sis nemocné dítě? Pokud ano, tak jdi do otěhotnění přirozenou cestou. Já jsem kvůli riziku genetické vady ivf podstoupila a nelituju toho. Naopak, jsem šťastná, že mám zdravé dítě. Později jsem otěhotněla spontánně a celých sedm měsíců jsem zažívala pěkný nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
19.6.20 22:27

@Janli A když si otěhotněla přirozeně, porodila jsi potom zdravé dítě? :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15375
19.6.20 22:49

@Evik99 ano, moje dítě je zdravé, ale vědomě bych při prokázané genetické vadě do spontánního těhotenství nešla. U nás to těhotenství bylo neplánované, neskutečná náhoda, spíš zázrak. Proč riskovat, že tvoje dítě stráví dětství v nemocnicích a s bolestivými zlomeninami, omezené celý život, když můžeš mít jistotu zdravého potomka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
20.6.20 11:38

Právě jsem se koukala, co přesně je Turnerův syndrom a zjistila jsem, že je spousta různých možností. Můžeš mít pryč úplně celý chromozom x. To znamená, ze kdybys měla kluka, tak ten bude úplně v pořádku. Kdybys měla holku, tak tam je šance 50:50, že bude nemocná. A k tomu jsem zjistila, že 30% dívek s tímto syndromem má vadu srdce, takže bych šla do IVF.
Může ti ale chybět jen malá část jednoho tvého x chromozomu. To znamená tu šanci na zdravé dítě 50:50. U kluků jsou obvykle takové nemoci závažnější, protože mají jen jeden x a nemají ten druhý zdravy. Kdyby to byla holka, tak bude mít nejspíš podobné příznaky jako ty.
Být tebou, tak si chci ještě jednou popovídám s genetikem. Klidně i s jiným, abys měla víc názorů. Skvělí genetici jsou například v Praze ve VFN, na klinice dětského a dorostoveho lékařství mají ústav dědičných metabolických poruch a to je hodně o genetice.
Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.20 13:12

@Evik99 pokud to má bych na můj anonym " ta se třemi dětmi a rozštěpem páteře " tak né. Nikdo nic nedoporučoval a všechny děti byli přirozeně.
Směle do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
121
20.6.20 13:29

@Micaella22 Ne, u zdravých jedinců je možnost toho, že se něco podělá a narodí se nemocné dítě velmi malá, nejsou to ani jednotky procent.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
20.6.20 13:32
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymu ( citlivé téma )
Ahojky mám 3 zcela zdravé odnošené děti a já sama mám rozštěp páteře.

Rozštěp páteře nemusí být geneticky podmíněný, u Vás nejspíš ani nebude, proto máte 3 zdravé děti, což je ale skvělé.
Tazatelka ale má potvrzenou genetickou vadu, proto se to nedá srovnávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama