5,5 měsíce a stále se v noci budí na jídlo

Twitter
27.6.13 08:53

5,5 měsíce a stále se v noci budí na jídlo

Milé maminky,
jsem někdy už zoufalá. Od začátku to s malou nemám moc jednoduché.
Co mě teď ale trápí je, že se pořád budí po 3 hodinách na jídlo. Zůstalo jí to z porodnice, tak mě to tam učili, a já ji tak měla budívat i doma, protože byla nedonošená. Zvykla si na to a pořád se toho nejde zbavit :(
Pediatrička říkala, že už je ve věku, kdy papat v noci nepotřebuje a že jí mám dat večer banán. Ale ona mi ho jíst nebude. Ze lžičky nejí vůbec, nechce :zed:
Jinak není žádný střízlík. Teď jsme byli na kontrole v 5,5 měsících, váží 7100g a měří 66cm. Takže miminko tak akorát. Za jeden měsíc, co jsem začala dávat příkrmy nabrala celé kilo a porůstla o 5cm. Takže si myslím, že nemůže přece strádat :nevim:
Chtěla jsem se zeptat, jaký by měl být asi kalorický příjem tak malého dítěte? Za den spapá tak 250g přesnídávky. Počítám to od všech tří druhů, co děnně dávám. Ráno ovocnou, odpoledne zeleninovou a večer ovocnou (nebo krupičku nutrilon). Dávám to teda do sunaru do flaše, protože z té lžičky jídlo odmítá. Měsíc jsem to zkoušela, ale marně. S tímto si zatím taky nevím rady :(
No, k těm přesnídávkám vypije ještě cca 700ml sunaru - Nutrilon Extra.
Myslíte, že je jí dávám pořád málo :nevim: že má v noci hlad, protože v noci fakt papá. V noci dávám teda jen mléko. Ale i když jí před spaním nutím víc papt, tak nechce. Sní tak 90ml mléka+50ml přesnídávky. A kolikrát to ani nedojí :nevim: Pojí tak v devět večer, pak se vzbudí v 1:30 pak v 04:00, pak v 5:30 :zed: a už nespí. Nebo někdy nespí ani od těch čtyřech ráno. Já jsem už tak unavená, nevím, co si s tím počít, jestli si dát špunty do uší, abych neslyšela to její kňourání a cucání prstu, protože když jsem ji párkrát pomocí prášku na spaní zaspala, tak prostě spala až do rána. Jenže když ji slyším, nedá mi to a jdu jí to prostě nechystat :(
Jak jste prosím vás odnaučovaly své děti nočnímu papání? :nevim:
Děkuji za každou radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3386
27.6.13 08:56

Dcera se na jídlo budila do 9 měsíců a mám kamarádky, kterým se děti budí na mlíko i v roce a půl, chce to vydržet. Dcera si odvykla ze dne na den :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
27.6.13 08:56

Proboha, to mi přijde naprosto normální, že takové miminko v noci papá. Všecky mi v tomto věku papaly i v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3730
27.6.13 08:58

Já bych noční jídlo zatím neřešila, podle mě si to dítko odbourá samo. Dvojčata ni v noci jedli co 3 hodky asi do 8 měsíců a pak se to začalo samo protahovat. Ted(bude jim 18 měsíců) jí v noci 1× a někdy ani to ne. Příjde mi zbytečné to řešit tak brzo :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
27.6.13 08:58
@Cuarentena píše:
Proboha, to mi přijde naprosto normální, že takové miminko v noci papá. Všecky mi v tomto věku papaly i v noci.

jj, to mi taky přijde naprosto normální :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1797
27.6.13 08:59

Taky mi to prijde normalni. syn se budil od 4.mesice do pul roku v noci co hodinu :zed: a to jsem na doporuceni MUDr. davala i kase na noc - NEPOMOHLO… presne na den, kdy mel syn 6 měsíců se přestal budit a spí celou noc - takže se sam na noc odstavil… jak to prislo, tak to odeslo…takže vydrž;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5470
27.6.13 08:59

@Kleofasek 3×?? co bych za to dala, maly vstava na kojeni v deseti mesicich i 6× - 7×

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
27.6.13 09:00

U nás se budil na kojení v noci ještě ve dvou letech. Po odstavení začal spát celou noc, ale i tak se mi zhruba jednou za týden v noci vzbudí hlady a žízní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5342
27.6.13 09:01

Ahoj, mala mi vstavala do 9mesicu a divne mi to neprislo…naopak byla jsem rada, ze asspon trochu papa, byla hrozny nezravec… A holky co kojily dele ja tak vstavaly klidne i dlouho po roce. Kdo se vyspal tak to byly kamaradky co maji deti na UM, jinak ty kojeny mimca vstavaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12327

Tak syn má 15měs a budí se několikrát v noci na jídlo bohužel…někdy třeba 1× za noc z toho 5×…pokaždý to je jiný…a jelikož máme zatím 1+1 takže ho nemůžu ani nechat moc vyřvávat ptž manžel by se nevyspal do práce… :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685

Ten prášek na spaní doufám, že ne pro tu malou!! 8o 8o 8o

Já jsem ještě, když měla malá 8 měsíců 2× v noci kojila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090

@Kleofasek mě se malá v tomto věku budila tak 2-3× za noc, takže podobně, v té době jsem tedy jen plně kojila. A teda že doktorka poradí na noc banán, to fakt nechápu, jednak z toho dítě může bolet bříško a hlavně banán je opravdu jeden z nejméně vhodných druhů ovoce, co se zasycení týče, má vyšší GI, takže po něm je brzy hlad, to bych vůbec nezkoušela.
A jinak buď ráda, že to máš ještě takhle, mě se malá začala kolem dovršeném půl roku budit tak 5-10× za noc, rostly jí zuby a já si ji navykla na kojení a bylo to. Odnaučovala jsem to až v 9 měsících, v půl roce mi přišla ještě malá, prostě jsem ji přestala u kojení uspávat a místo kojení v noci dostala max. čaj a za pár dní se přestala budit a spala až do rána. Pokud se ti zdá, že se v noci budí spíš ze zvyku, než kvůli hladu, tak jí zkus prostě nabídnout jenom vodu nebo čaj. Ale pokud fakt má hlad, tak bych ještě počkala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
27.6.13 09:02
@Lemuska píše:
Ahoj, mala mi vstavala do 9mesicu a divne mi to neprislo…naopak byla jsem rada, ze asspon trochu papa, byla hrozny nezravec… A holky co kojily dele ja tak vstavaly klidne i dlouho po roce. Kdo se vyspal tak to byly kamaradky co maji deti na UM, jinak ty kojeny mimca vstavaji.

Přesně tak, kojené děti vstávají v noci většinou celou dobu kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12327
27.6.13 09:02

@Lemuska jj to je pravda já kojím a pořád musím vstávat…a co mám kámošky na UM tak se krásně vyspí!!! a hlavně teda kluci pořád chcou ty prsa i vnoci, co mají holčičky tak většinou buď už nekojí ptž jim prso odmítali, nebo nepotřebují v noci, stačí ráno a večer…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3183
27.6.13 09:08

Snad do roka se mi budila na jidlo, anebo minimalne na piti :nevim: A to jsem kojila jen cca 4mesice, takze to je u kazdeho prcka jinak.. Jine chrni, jine se budi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat