5.den horečka u ročního a neumí si sednout, stoupnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 20:22
5.den horečka u ročního a neumí si sednout, stoupnout

Ahoj,

od pondělí jezdíme po pediatře a 2× pohotovost. Malá měla nejprve horečky do 39st, potom se jí zvětšila za uchem uzlina, potom vyrážka, teď už nemá ani vyrážku, ani uzlinu. Má ale červené obě oči a když ji sleduji v postýlce, tak najednou si jakoby neumí ani sednout, či skoro stoupnout, když ji položím na lezení, tak se rozplekne jako žába a nic, jakoby to neuměla… je to možné, že ji třeba tak bolí klouby?
U všech lékařů výsledek stejný, asi nějaká viroza, která se projevuje i vyrážkou… Krevní obraz také brán… nic jiného jsme se nikde nedozvěděli.. Asi vyrazíme na pohotovst dnes opět, ale mám z toho hrozný strach :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 12108 příspěvků 11.01.19 20:25

no, po pěti dnech vysoké teploty bude vyčerpaná. Ale je malinká. Radši na pohotovost zajeďte.

BaMaK
Závislačka 2968 příspěvků 34 inzerátů 11.01.19 20:26

Opravdu to nemusí být nic hrozného. Může jen být unavená, někdy děti po viroze jakoby se vrátily ve vývoji zpět, ale pak to velmi rychle dozenou. Ale já bych taky jela. Určitě nestojí za to něco zanedbat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 20:29

Ale my byli u Dr. v pondělí, úterý, středu i dnes, na pohotovsti v úterý veřer i ve středu a vždy se stejným výsledkem.. já už opravdu nevím, mám hrozný strach. Ale nikde mi nikdo neřekl, co jí tedy vlastně je..

suzyz
Povídálka 28 příspěvků 11.01.19 20:33

Priznaky by mohly sedet na mononukleozu. Delali vam CRP?

Hadumi
Extra třída :D 13700 příspěvků 11.01.19 20:35

@suzyz taky mne napadlo, ale z krevního obrazu by viděly, že nejsou ok leukocyty (myslím), syn měl crp při této nemoci v normě.

suzyz
Povídálka 28 příspěvků 11.01.19 20:37

No prave, tak jsem to myslela. Kdyby bylo CRP vysoke, tak antibiotika, pokud nizke tak testy na mononukleozu. S tou se nic moc delat neda, ale je dobre vedet, ze byla, kvuli dalsimu rezimu (jatra, dieta, setreni apod.)

suzyz
Povídálka 28 příspěvků 11.01.19 20:39

Jen doplnim, ze ze zakladniho krevniho obrazu muzou videt zvysene leukocyty, ale to jim nerekne, zda je to mononukleoza. Na to musi delat konkretni test. Mam cerstvou zkusenost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 20:48

CRP dělali, bylo 45. Jedna dr řekla, ze z krve to vypadá na bakterii a druhá dr na pohotovosti rekla, ze to z krve vypadá na virozu. Je mi z toho už zle, ze po 5ti dnech stále nevím, co mu tedy je. A co mi tak řeknou na pohotovosti dnes?

suzyz
Povídálka 28 příspěvků 11.01.19 20:52

No, 45 je hranicni. Pokud pojedete dnes, nechte udelat opet CRP. Pokud bude vyssi, chtejte antibiotika, ookud nizsi, bude to asi ta viroza a jak jsem psala, bylo by fajn zjistit, jestli mononukleoza. Ja uz jsem na ty doktory uplne vztekla, taky nas s malou posilali po vsech certech a bez diagnozy… s necim velmi podobnym. Ty horecky uz u vas trvaji dlouho na to, aby se clovek nechal odbyt tim, ze to asi bude bezna viroza…

Hadumi
Extra třída :D 13700 příspěvků 11.01.19 20:52

@suzyz synovi ty leukocyty vyšly 38 tis. a hned musel do nemocnice, kde se dělaly další testy a až za týden byly výsledky na mono. Ale dle příznaků - angína, velké uzliny všude, vysoká horečka - s touto nemocí pracovaly od začátku.

Hadumi
Extra třída :D 13700 příspěvků 11.01.19 20:54

@suzyz syn měl před Vánoci horečky (hodně vysoké) 7 dní, krev byla ok, CRP ok, moč ok. nepřišlo se na to, co to je. Já bych tedy byla vylekaná z toho, že dítě přichází o dovednosti, které už umělo.

suzyz
Povídálka 28 příspěvků 11.01.19 20:56

Jinak to opakovani testu CRP je bezny zpusob, jak zjistit, zda to je na ATB nebo ne, pokud to prvni CRP nebylo jednoznacne vysoke - to jen abyste si nemysleli, ze budete chtit nejaky “nadstandard”. I kdyz i tech 45 uz je docela dost, vetsina doktoru bere 40 jako hranici… ani to CRP neni samospasne co se tyce diagnozy, ale takto opakovane uz neco napovi. Drzim palce.

suzyz
Povídálka 28 příspěvků 11.01.19 21:00

@Hadumi teda, tak ty leukocyty byly poradne zvysene… jsou dva typy mononukleozy, zpusobuji to dva viry. Jeden z nich se neprojevuje jako angina, takze se bez testu hur pozna. Nejak mi hlava nebere, ze v 21.stoleti ti doktori nejsou schopni diagnostikovat beznou detskou nemoc… v kazdem pripade, osvedcilo se mi k tomu pristupovat trochu aktivneji, hlavne u takhle malych deti neni vzdy nej reseni cekat tyden, zda nahodou ty 40ky neustoupi a pak teprv resit co to muze bxt. Bohuzel pristup hodne obvodaku.

suzyz
Povídálka 28 příspěvků 11.01.19 21:03

@Hadumi jinak ja byla na testech na mononukleozu dnes odpoledne jako samoplatce a za tri hodinyjsem mela vysledky v mailu. To jen na margo toho, ze dite v nemocnici ceka tyden…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Jakou roli měla Plekancova máma v rozvodu s Vondráčkovou?

Je sice matkou jejích dvou milovaných vnoučat, přesto jí nikdy nepřišla na... číst dále >

Vidím velký zlatý! Slavná cikánka Jolanda je zpět a věští z piva

Fenomenální věštkyně Jolanda hlásí velkolepý návrat! Září v nové reklamě na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >