5leté dítě stále chodí po špičkách - řešil někdo?

208
12.8.20 22:55

5leté dítě stále chodí po špičkách - řešil někdo?

Maminky, řešila jste některá u svého dítka chůzi po špičkách? Už si nevím rady jak to odnaučit, nejde to po dobrém, ani po zlém. Kdo měl stejný problém - byli jste na neurologickém (případně i jiném) vyšetření? Případně jak jste odnaučili? K ortopedovi chodíme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2329
12.8.20 23:08

Kamaradka to resila taky u petilete.mela zmraceny slachy, chodila na rehabku, kde zacli masazema, pak natahovanim a cvikama k protazeni. cvicila s ni skoro rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18182
12.8.20 23:19

Kamarádka to resi, chodi s malym na fyzio a kazdy den musi cvicit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
12.8.20 23:23
@Kriss Tina píše:
Kamarádka to resi, chodi s malym na fyzio a kazdy den musi cvicit.

Ano, my také chodíme k ortopedovi, to jsem psala, a denně cvičíme, ale odnaučit to syna je prostě nemožné, pořád po těch špičkách chodí, spíš jsem se ptala jestli někdo řešil příčinu… Prý to může být neurologická příčina, mimo jiné…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18182
12.8.20 23:25

@japato to muze byt, ale kamaradky to ma, protoze tak chodi od mala a ma zkrácené šlachy, proto to cvici a musi ho porad kontolovat a napominat, aby se na to soustředil a snazil se chodit normálně. Ale nejake vysetreni bych mu udelat nechala, muze to byt treba i projev adhd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6337
13.8.20 00:14

@japato Zafixovaný zvyk. Cvičila bych usilovně, protože všechny fixace se těžko odstraňují. Pokud to nemá v pořádku, tak proč bys čekala, že bude chodit normálně? Existuje důvod pro rehabilitaci, tak je důvod chodit blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 00:20

Nechci strasit, ale nase dcerka to taky delala a prisli ji na dmo 🙁 ma lehkou formu. Byla jsem nekolikrat u sveho dr a ten mi tvrdil, ze to je spatny stereotyp chuze a ze se to upravi. No neupravilo. Chodily jsme na rehabky, lazne a strasne to pomohlo. Prosim anonym jinak smazat 🌸

• Citovat
  • Nahlásit
1736
13.8.20 05:27
@japato píše:
Ano, my také chodíme k ortopedovi, to jsem psala, a denně cvičíme, ale odnaučit to syna je prostě nemožné, pořád po těch špičkách chodí, spíš jsem se ptala jestli někdo řešil příčinu… Prý to může být neurologická příčina, mimo jiné…?

Znám rodinu, kde po špičkách chodí táta i oba synové. Neřeší to… Je to prostě jejich styl chůze. I spoustu cizích lidí potkávám, co chodí po špičkách :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
13.8.20 05:40

Me chodi po spickach jedenactileta dcera. Uz jsme pochodili neurologu, ortopedu, cvicime, masaze, vlozky do bot. Je to nauceny zlozvyk, ktereho se nemuzeme zbavit. Porad ji musim na to upozornovat. V zime v kozackach je to lepsi, to ji chuze po spickach moc nejde, nejhorsi je to, kdy jde v zabkach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31268
13.8.20 06:20
@japato píše:
Ano, my také chodíme k ortopedovi, to jsem psala, a denně cvičíme, ale odnaučit to syna je prostě nemožné, pořád po těch špičkách chodí, spíš jsem se ptala jestli někdo řešil příčinu… Prý to může být neurologická příčina, mimo jiné…?

Ano, příčina může být neurolologicka, dělají to děti s pervazivnimi vyvojovymi poruchami(PAS) a může to být symptom mnoho dalšího. Ale na to se neptej nás tady. Nic nepíšeš o dítěti, o jeho celkovém vývoji a chování. Jako izolovaný příznak to nemusí nic znamenat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3837
13.8.20 07:25

U nas stacilo protahovani - mela zkracene slachy a pak oripominat at tak nechodi - coz teda poslechla tak od 2 let.
A pak skakani na mici, aby udrzela rovnovahu (drzeli jsme za ruce), musela slapat na cele chodidlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21986
13.8.20 07:38

Taky to dělají/mají zafixované děti, které rodiče vodili předčasně za ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama