5leté dítě - začít s lyžemi nebo snowboardem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mattez
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 30.12.17 14:49
5lete dite - zacit s lyzemi nebo snowboardem?

Dobry den, synovi bude v lednu pet a zatím se neucil na lyzich ani snowboardu. Jen jednou před dvěma lety stal na lyzickach, ale jen takových na normalni boty. Loni jsme se vůbec ani na hory nedostaly. Muzu mu zkusit pujcit snowboard, když na lyzich neumi? Ja jezdim na SNB, lyze me nikdy nebavily, a prijdou mi i nebezpecnejsi. Neporadi někdo? Diky.

Reklama

Reakce:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 30.12.17 15:08

@mattez
Technika ježdění je u každého jiná. Začni tím, co sama umíš líp ;).

Elza56
Kecalka 102 příspěvků 30.12.17 15:15

Říká se, že kdo se naučí první jezdit na SNB, tak mu lyže nedělají problém. Naopak je to prý těžší. Z mého pohledu je větší pravděpodobnost, že se zraníte ( natažené vazy atd.) na snowboardu. Ovšem tato zranění nejsou tak hrozná, jako na lyžích. Lidé na nich jezdí mnohem rychleji.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 30.12.17 15:15

Jsem instruktorka lyžování i snowboardingu. Já bych začla lyžemi a kolem 8-10 může zkusit SNB.

Miriana
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 30.12.17 15:27
@sladke-mameni píše:
Jsem instruktorka lyžování i snowboardingu. Já bych začla lyžemi a kolem 8-10 může zkusit SNB.

Ja nejsem instruktor, ale vidim to velmi podobne. Jsem rada ze jsi mi to potvrdila :-)

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 30.12.17 16:55
@Miriana píše:
Ja nejsem instruktor, ale vidim to velmi podobne. Jsem rada ze jsi mi to potvrdila :-)

Jsem také bývalá instruktorka, ale technika je opravdu jiná. Je to jako by jste srovnávali hokej a fotbal jen podle střílení na branku. ;) Pokud je dítě alespoň trochu fyzicky zručné, může lyžovat i snowboardovat dle vlastní chuti. Jen nepřepínat a brát vše jako hru. ;)

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 30.12.17 17:32

@Vlaďka 83 Ano, je to každé jiné, ale lyžování vyžaduje lepší celkovou koordinaci těla a rozvíjí tělo a svalové skupiny rovnoměrně a nikoliv jednostranně jako snowboard. Hlavně kvůli tomu bych postupovala takhle :)

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 30.12.17 18:09
@sladke-mameni píše:
@Vlaďka 83 Ano, je to každé jiné, ale lyžování vyžaduje lepší celkovou koordinaci těla a rozvíjí tělo a svalové skupiny rovnoměrně a nikoliv jednostranně jako snowboard. Hlavně kvůli tomu bych postupovala takhle :)

Tak pokud chce někdo dělat s dítětem zimní sporty pro rozvíjení koordinace těla, tak lyžování je opravdu lepší. Ale za mě bych učila to, co líp sama zvládám, a co dítě bude víc bavit. To jednostranné zatížení bych kompenzovala třeba večerním plaváním, odpoledním sáňkováním nebo bruslením. ;)

Já se děsím chvíle, kdy synovi začnou zimní sporty chybět - mám zlikvidovaná kolena a bederní páteř a ač jsem jezdila před 10ti lety na lyžáky se středoškolákama, tak teď mě na sjezdovky nedotáhnou ani párem volů :mrgreen:. No, snad bude po tatínkovi raději lítat s hokejkou za míčkem :jazyk:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Martina Jiránka opustila milenka: Sex jednou týdně jí nestačil, hrál videohry

Martin Jiránek měl dostat od své krásné přítelkyně kopačky. A důvod vás... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama