5mdite - jak dlouha nocni pauza?

35637
17.1.10 15:51

5m dite - jak dlouha nocni pauza?

Jak dlouho vydrzi dite bez jidla v kterem veku?

Resim totiz problem, odnaucuji caste nocni buzeni na papani -po prevedeni na flasku totiz pri krmeni pri kazdem probuzeni se stalo, ze se budil stale casteji, az jsem nakonec davala 30 ml po hodine …

zacali jsme odnaucovat
jedno krmeni bych mu rada davala, rozhodla jsem se, ze to bude az ve 3 v noci, ale on se stale budi casteji a nevim, jestli dokaze pochopit, ze mliko bude za noc jen jednou, jestli ho tim spis nematu, ze jednou ho dostane a jindy ne.

V posteli je od osmi do osmi a 12 hodin bez jidla se mi zase zda moc…

jak byste to resili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

51221
17.1.10 15:58

Pudlo, no nevím jak u vás, ale u nás to v poslední době probíhá následovně, okolo půl sedmé baští, sní svou standratní dávku a to 150ml, už okolo půl desáte se hlálsí zase, to sní taky 150ml, no a pak opět okolo jedné hodiny, to jí teda kojím bo je ochotná si prs brát, tak za dvě hodinky chce opět, tak že zase koza, no a okolo půl páte až páte chce opět, to už jdu ohřát 150ml a dosnate s láhve. Já teda zatím noční krmení neřeším, jsem ráda že jí. :-D
No a co z toho vyplývá? Že jí úplně stejně jako přes den, je jí fuk zda je noc nebo den, prostě chce co tři až 3,5 hodiny, když v noci dostane prso tak chce i častěji. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
17.1.10 16:15

Když bylo Elišce 5 měsíců,tak naposled pila před půlnocí a pak až ráno kolem sedmé hodiny,na tu půlnoc jsem ji,ale musela budit,jinak by spala celou noc,ale to mi přišlo,že je ještě brzo ji nechat tak dlouho bez jídla,teď jí naposledy kolem 20hod a spí až do rána

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
17.1.10 16:18

Tak nevím, Pudloslavo, jestli není ještě malý na spaní od večera do rána. Ve věku tvého chlapečka (teda před měsícem) se mi Markétka budila na kojení přesně po 2,5 až třech hodinách celou noc. Výjimečně dala 4 hodiny v celku. Teď dostává večer kaši, jde spát po kojení cca v 18.30, probudí se mezi 11. a 2. v noci, napije se a spí do rána nebo víceméně do rána (nechci zakřiknout, kéž by to tak zůstalo!!!).
Zuzanka kaše nekaše vstávala na kojení do 8 měsíců po 2 hodinách i častěji. Pak jsem ji horko těžko naučila na „pouhé“ dvoje kojení za noc, kolem jedné a kolem čtvrté. Taky jsem si říkala, že vydržím nedat jí do čtyř, do dvou, do jedné… Vyřvala si to. S flaškou to bude podobné (taky jsem u Zuzky zvažovala noční odstavení a převedení na flašku kvůli častému buzení, díkybohu jsem to neudělala, protože míchat mlíko šestkrát za noc by mě asi dorazilo). On stejně nejspíš chce kontakt, tak držím v odnaučování palce. Můžeš třeba zkusit nedat dřív než po třech hodinách, u Markétky to fungovalo (pokud se probusila dřív, byla ochotná usnout po pohlazení a podání hračky nebo dečky na cumlání).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35637
17.1.10 16:20

Bez ophledu na to, v kolik mu to prvni mliko dam(o puilnoci nebo ve tri), budi se skoro presne 2,5 hodiny na to - a hladem to podle me neni, protoze si da maximalne 60 ml. A kdyz mu to druhe mliko dam nebo nedam, stejne si rano ke snidani neda skoro nic, cca zase 60 ml. Podle me hladem netrpi. vecer ho tedka futruju supervazivnou smesi, abych mela jistotu, ze nema hlad. Vcera zbouchal 200 ml bramborove kase s 6ti! odmerkama neocate a lžicí oleje. stejně se vzbudil v 1:30 (za 5,5 hodiny). Dala jsem mu az ve 3:30 a ani nedopil 120 ml.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51221
17.1.10 16:27

Pudlo no já fakt nevím, ale podle mě ti rafánek spí dobře, co já bych dala za to kdyby se mi Eli vzbudila až po 5,5 hodinách. :lol: Možná to fakt není hlad, možná je to jen žízeň, těžko říct, ale myslím si že v tomto věku má nárok se v noci budit, třeba mu na zahnání malého hladu stačí jen 60ml…hele mě teď Eli fakt pije jak malé mimči, co tři hodiny a 150ml, někdy ani to nevypije, klidně by si mohla dát více a dýl vydržet, ale prostě si nedá. A je fakt že když jí takto častěji, tak i lépe jí než kdyby si dala třeba 200ml a vydržela 4 hodiny. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35637
17.1.10 16:35
Galadwen píše:
Tak nevím, Pudloslavo, jestli není ještě malý na spaní od večera do rána. Ve věku tvého chlapečka (teda před měsícem) se mi Markétka budila na kojení přesně po 2,5 až třech hodinách celou noc. Výjimečně dala 4 hodiny v celku. Teď dostává večer kaši, jde spát po kojení cca v 18.30, probudí se mezi 11. a 2. v noci, napije se a spí do rána nebo víceméně do rána (nechci zakřiknout, kéž by to tak zůstalo!!!).
Zuzanka kaše nekaše vstávala na kojení do 8 měsíců po 2 hodinách i častěji. Pak jsem ji horko těžko naučila na „pouhé“ dvoje kojení za noc, kolem jedné a kolem čtvrté. Taky jsem si říkala, že vydržím nedat jí do čtyř, do dvou, do jedné… Vyřvala si to. S flaškou to bude podobné (taky jsem u Zuzky zvažovala noční odstavení a převedení na flašku kvůli častému buzení, díkybohu jsem to neudělala, protože míchat mlíko šestkrát za noc by mě asi dorazilo). On stejně nejspíš chce kontakt, tak držím v odnaučování palce. Můžeš třeba zkusit nedat dřív než po třech hodinách, u Markétky to fungovalo (pokud se probusila dřív, byla ochotná usnout po pohlazení a podání hračky nebo dečky na cumlání).

Hele ono to jako jde. pred par dny se nekolikrat za sebou sice trosku sil, ale stacil dudlicek a krmila jsem treba az ve 4 nebo az v 5! byla jsem v euforii, ze mam vyhrano, ze tedka uz jen stabilizujeme to spani a dudlicek. tedka nas ale zase rozhodila ryma, budi ho ucpany noc, nemuze dudlat. Doufam, ze to je ryma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35637
17.1.10 16:37

katy ja bych mu i dala, ale bojim se, ze bych dosla zase tam, co na zacatku. jak jsem psala, nejdriv jsem mu davala jak se budil a pil stale casteji a mene, az to nakonec bylo 30 ml po hodine a pul.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
17.1.10 16:38

Pudlo, to je hodně individuální.
Vojta se budil až do 11 měsíců v noci pravidelně co 1,5-2 hodiny :roll: (ale byl kojený a pak už to u něj byla spíš psychická závislost). Šárka je pravý opak, někdy vydrží spát klidně od 8 večer do 5 ráno 8-o (je taky plně kojená). Častěji se ale budí mezi 2-3 hodinou ráno a pak ještě jednou, kolem 5. Teď už s přibíráním problém nemá, ale když jí bylo mezi 1-2 měsíci, tak noci taky prospala a málo přibírala (začla jsem ji na kojení v noci budit a spravilo se to :wink: )
Nechceš mu už zkusit dávat večer kašičku? U dětí na UM se myslím může začínat dříve…

Příspěvek upraven 17.01.10 v 16:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35637
17.1.10 16:38

150 ml je u nas scifi (dneska to teda nejakou nahodou dal)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1133
17.1.10 16:39

Dcera byla kojená,syn na UM..oba od 3 měsíců bez nočního krmení..10-12 hodin vydrželi bez krmení běžně.
I dnes pije Vítek večer jen 150 Sunaru a spí do rána,takže mu dávku ani nezvyšuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35637
17.1.10 16:40
domi píše:
Pudlo, to je hodně individuální.
Vojta se budil až do 11 měsíců v noci pravidelně co 1,5-2 hodiny :roll: (ale byl kojený a pak už to u něj byla spíš psychická závislost). Šárka je pravý opak, někdy vydrží spát klidně od 8 večer do 5 ráno 8-o (je taky plně kojená). Častěji se ale budí mezi 2-3 hodinou ráno a pak ještě jednou, hkolem 5. Teď už s přibíráním problém nemá, ale když jí bylo mezi 1-2 měsíci, tak noci taky prospala a málo přibírala (začla jsem ji na kojení v noci budit a spravilo se to :wink: )

hele me taky jako kojene mimco dobre spal (7hod) a ja se bala jestli bude pribirat (prestoze pribiral tehdy slusne) a zacla jsem ho budit, zvykl si na to a bylo to … blbka pitoma nezkusena, mela jsem dat na mudru a nebudit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35637
17.1.10 16:41
vitecek píše:
Dcera byla kojená,syn na UM..oba od 3 měsíců bez nočního krmení..10-12 hodin vydrželi bez krmení běžně.
I dnes pije Vítek večer jen 150 Sunaru a spí do rána,takže mu dávku ani nezvyšuju.

ano, tak vas dostane rafanek jako vzor :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
17.1.10 16:45

NO ono fakt záleží na dítěti. Nám šárka bez buzení v té době nepřibírala. Teď už přibírá i bez buzení, takže ji nechávám spát. Pokud Ti přibíral i když v noci spal, tak nechápu, proč ti dr. radila, abys jej budila :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
17.1.10 16:48

tak já teda nevím, ale zas tak mi malinkej nepříjde.. naše malá chodí spát okolo desátý večer, vypije 180ml mlíka a vzbudí se mi ráno kolem sedmý a dám prso a spí dál asi 4 hodinky. Od narození se mi budila jen jednou za noc a to kolem čtvrtý hodiny. Doktorka říkala v noci nebudit. Moje první dítko spalo od 3 měsíců celou noc - vkuse 12 hodin a tu jsem ani nedokrmovala UM.
Moje první se mi takhle začala budit v 8 měsících, co 2 hodinky a jen se přicula a hned pustila, jen tak mě ocumlala, ani nepila. Já jí odstavila úplně, ale to jí bylo víc..
Myslím, že se nenaučil na denní a noční režim. Jak ti spí přes den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama