5měsíční neprospívá?

Napsat příspěvek
Anonymní
30.10.14 16:32

@Hoa Mai doktorce se nepozdávalo, že se pořád propadá v grafu. Podle ní by měl už držet jednu křivku.
@Hobitka Za poslední měsíc přibral 500 g a vyrostl o 6 cm. Prý to je moc málo na dané cm, i když jedním dechem doktorka dodává, že stačí 100 g za týden, tak fakt nevím.
UM se mi dávat nechce. Přijde mi to jako škoda.
Nejhorší je, že už se čím dál víc lidí pozastavuje nad tím, jak je hubený, že nemá žádné miminkovské faldíky a ani naducané tvářičky :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
7697
30.10.14 16:54
@Anonymní píše:
@Hoa Mai doktorce se nepozdávalo, že se pořád propadá v grafu. Podle ní by měl už držet jednu křivku.

Tak kdybych měla zadat do grafu sebe jako mimino, tak bych šla taky prudce dolů. Syn to samé, v 8 měsících na kontrole mi ukazovala křivku jeho BMI - byla to téměř kolmice shora dolů. Ale nijak zvlášť to neřešila, jen mi poradila dávat tučnější jogurt. Syn je taky nadprůměrně vysoký a podprůměrně váží. Ale pak zas mezi 8. a 9. měsícem nabral přes půl kila a skoro nepoporostl. Mezi 3. a 4. měsícem taky trochu stagnoval, ale na to mi dr. zas řekla jen, že mám kojit z obou prsou, nic víc. On to zase dohnal.
Kojené miminka přibývají skokově a tady ty křivky akorát stresujou rodiče. Kamarádka má dítě, které se narodilo donošené s 2,5 kily a do půl roku svou váhu víc než ztrojnásobilo. Myslíš, že taky držel jednu křivku? :mrgreen:
Já vím, že se to lehko řekne, ale vykašli se na to, co si kdo myslí o faldíkách (mmch faldíky jsou super, hlavně na to, aby se v nich mimču zapařovala kůže), jestli ti tvé dítě připadá na pohled normální a je spokojený, veselý, nepláče hlady, tak počkej. On může další měsíc přibrat a dohnat to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7697
30.10.14 17:06

Ještě mě napadlo - už je tady dřív v diskuzi zmíněná poučka, že dítě má zdvojnásobit svou porodní váhu v půl roce, ztrojnásobit v roce. Zkus si to spočítat podle vaší přesné porodní váhy, jestli měla tvoje malá tři kila při narození, tak jste skoro na dvojnásobku už teď, takže bych byla v klidu.
Syn v 6. měsících měl jen o chloupek víc, než ten dvojnásobek porodní váhy a jak ho tak vidím, tak do roka ten trojnásobek nedá ani omylem, musel by mít přes 11 kilo a já ho teď tipuju tak na 9 nebo lehce přes. No stavět se kvůli tomu na hlavu nebudu, jsem ráda, že se nemusím tahat s nějakým michelinem, už tak se pronese až až. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.14 20:40

@Hoa Mai jí nevadí váha jako taková, ale jakou má váhu v poměru k délce.
První syn měl trojnásobek až ve 2 letech, ale u něj nikdy neměla problém, protože měl při stejné délce cca o kilo víc.
Ale děkuju, hned se cítím lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
7697
30.10.14 21:34

Jj, já to chápu, že jí vadí ten poměr, ale prostě ne každý je tabulkový. Stačí se podívat tady na e-miminu, je tu milion a jedna diskuze na téma moc hubené miminko nebo moc buclaté miminko. Syn je taky čahoun, v půl roce měl 75cm. Ale ber to tak, že děti fakt rostou a přibírají skokově, někdy porostou a nepřiberou, pak zas moc nerostou a přibírají. Náš syn od 6 do 8,5 měsíce přibral s bídou půl kila a pak za čtrnáct dní víc než půl kila - prostě žádná rovnoměrnost v tom není. Já bych tomu dala čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1594
1.8.20 17:33

Obnovuji- Dcera, porodní váha 3260 g, měla na 4 měsíční prohlídce 6,2 a za tři týdny potom přibrala jen 60g. Doktorka neříkala nic, jen mě pozvala za další tři týdny, jak to bude vypadat, ale ja jsem z toho v nervech. Doted přibírala krásně. Možná mám málo mléka? Moc nevím co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
1.8.20 18:13
@skorotehotna píše:
Obnovuji- Dcera, porodní váha 3260 g, měla na 4 měsíční prohlídce 6,2 a za tři týdny potom přibrala jen 60g. Doktorka neříkala nic, jen mě pozvala za další tři týdny, jak to bude vypadat, ale ja jsem z toho v nervech. Doted přibírala krásně. Možná mám málo mléka? Moc nevím co s tím.

Tak jestli má skoro pět měsíců, tak přikrmuj, ne? V poledne misku kaše a bude kynout jak Otesánek. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1594
1.8.20 18:48

@Sonmi já myslela že kaše se dávají až od 6m?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
425
1.8.20 18:57
@skorotehotna píše:

Sunárek má rýzovou banánovou od 4.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28939
1.8.20 18:59
@skorotehotna píše:

Ty jsi myslela, nebo si jako máma sháníš s předstihem informace o příkrmech? Asi těžko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1594
1.8.20 19:14

@berry4 To jsem myslela, protože sem zatím příkrmy řešit nepotřebovala a o kaších jsem slyšela jen na noc u starších dětí. Zatím jsem řešila jen zeleninové příkrmy. Pokud by bylo potřeba dávat kaši, neupozornila by mě na to doktorka? To snad nejsme špatná máma jenom proto, že nevím, že 5 měsíční dítě může kaši ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1594
1.8.20 19:15

@fíkofka Aha, super, tak díky za info, na to kouknu:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
669
1.8.20 19:24
@skorotehotna píše:

Kojené děti přibírají skokově, pokud nehubne a je spokojená, neni potřeba se strachovat. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1594
1.8.20 19:26

@DeeSocialWorker Právě že je úplně spokojená, kojí se pořád stejně, vůbec by mě nic nenapadlo, dokud jsem neviděla číslo. Pak jsme si říkala, zda nemám prazdnejsi prsa, ale dítě je úplně spokojeny. Díky za uklidnění:))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28939
1.8.20 19:26
@skorotehotna píše:
@berry4 To jsem myslela, protože sem zatím příkrmy řešit nepotřebovala a o kaších jsem slyšela jen na noc u starších dětí. Zatím jsem řešila jen zeleninové příkrmy. Pokud by bylo potřeba dávat kaši, neupozornila by mě na to doktorka? To snad nejsme špatná máma jenom proto, že nevím, že 5 měsíční dítě může kaši ne?

Kdo není připraven, není překvapen. Doktorka vás vidí jednou za x týdnů. Pokud ti dítě neprospívá, tak by jsi měla zapojit mozek a řešit tyto věci sama. Pokud jsi řešila zeleninové příkrmy, tak v hlavě, nebo v praxi? Já ti nevim, ale když jsem měla hladové děti, neměla jsem potřebu to řešit s pediatrou, prostě jsem jako máma začala děti přikrmovat a bylo. Na tom není nic těžkého. Jen zapojit selský rozum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama