5měsíční plně kojené mimi má hlad

195
18.6.15 19:39

5měsiční plně kojené mimi má hlad

Hezký večer všem!
Poradí prosím někdo ohledně příkrmů?
Náš malý, 5 měsíců a kousek, má už pár dní hlad. S nedostatkem mléka mám problémy už snad od konce šestinedělí, ale řešila jsem to hodně s laktační a tak nějak se to kojení více či méně dařilo. Ale poslední dny malý hrozně ječí (piští jako papouch :? špatně spí, nechá se nosit jen v nosítku, v kočáře neusne ani náhodou, po půl hod. nošení je vhůru, vzbudí ho všechno, mlíka je hodně málo a on má hlad. V poledne dostává pár lžic mrkve a večer nemléčnou kaši.
Volala jsem dnes Mudr., samozřejmě chci kojit co to půjde, dle ní mám přikrmovat 3× denně zeleninou a nedávat UM! Myslíte, že to bude stačit? Dle ní je výživnější než UM!! Je tu prosím někdo takový, kdo tak činil a uspěl? ;) Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8664
18.6.15 19:43

@pampeliš hlavně se neboj nedostatku mléka, opravdu má každá žena mléka dostatek a pokud dítě není matené dudlíkem nebo flaškou, tak v pěti měsících si už umí vzít kolik potřebuje. Nepokoj může mít x jiných důvodů - zuby, horko, změny tlaku… Já osobně bych umělinu nedávala, není důvod, ale ani zeleninu 3× za den, dala bych klasicky zeleninu v poledne a max. trošku kaše na večer, nějakou Nominu s mateřským mlékem nebo vodou. Jinak bych jen kojila, často a z obou prsů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2283
18.6.15 19:45

Pětiměsíční dítě ti už může pěkně baštit příkrmy. Asi bych dala na lékařku, zkoušej dávat příkrmy klidně i častěji, asi bych k mrkvi zkusila přidat brambor, přece jen je výživnější a víc zasytí. Teda pokud máš jistotu, že brečí kvůli hladu. Nemůže být i jiný důvod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
18.6.15 19:49

Díky za reakce..
Nejdřív jsem myslela, že to jsou prdíky, to ho trápí též. Jenže on saje normálně třeba 10 minut a poslední dnytřeba jen 3, prostě není víc. Kojím z obou prsů, dnes tak nejméně 8×, ne-li víc. Odpoledne byl po 10 min. vzhůru a dostal rýžovou kaši lžičkou. Po chvíli bylo TICHO!!! Asi tak na hodinu, pak opět to samé. Hlad prostě má (a dudlík používá :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
18.6.15 19:53

@pampeliš já jsem malou od 5 měsíců začla přikrmovat, myslím, že už můžeš normálně začít, navíc když víš, že má hlad, je to ten správný čas… UM bych nedávala, není důvod :think: Ale začla bych klasicky, zeleninou v poledne, dokojit atd., večer kaši, pak přidáš odpoledne a dopoledne přesnídávky, jogurty apod. Jinak mně malá takhle krátkou dobu saje snad od narození, nikdy jsem ji neměla u prsu 15 minut, které se uvádí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1213
18.6.15 19:55

Šla bych do příkrmů - klidně i dříve - a když to nebude stačit, tak kaši. Bez UM. Držíme palečky, at mu chutná :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
18.6.15 20:09

Díky všem. Zítra tedy začnu 3×denně dokrmovat. Poslední dny prostě pláče po každém kojení jakmile už mlíko neteče, mám pocit, jako by pil fakt vodu :( Snad bude zítra líp'

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
18.6.15 20:17
@pampeliš píše:
Hezký večer všem!
Poradí prosím někdo ohledně příkrmů?
Náš malý, 5 měsíců a kousek, má už pár dní hlad. S nedostatkem mléka mám problémy už snad od konce šestinedělí, ale řešila jsem to hodně s laktační a tak nějak se to kojení více či méně dařilo. Ale poslední dny malý hrozně ječí (piští jako papouch :? špatně spí, nechá se nosit jen v nosítku, v kočáře neusne ani náhodou, po půl hod. nošení je vhůru, vzbudí ho všechno, mlíka je hodně málo a on má hlad. V poledne dostává pár lžic mrkve a večer nemléčnou kaši.
Volala jsem dnes Mudr., samozřejmě chci kojit co to půjde, dle ní mám přikrmovat 3× denně zeleninou a nedávat UM! Myslíte, že to bude stačit? Dle ní je výživnější než UM!! Je tu prosím někdo takový, kdo tak činil a uspěl? ;) Děkuji!

konečně dobrý pediatr!! takovému tleskám :potlesk: Zvyš ,resp.se o to pokus, produkci mléka (jestřabina, pískavice, benedykt, homeo, caro…,společné spaní..). Klidně už dávej příkrmy. Já přikrmuji od 5 měsíce. Jo a po KAŽDÉM přikrmení dokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
195
18.6.15 20:23

@brko Díky, jojo, mudr je fakt dobrá!! Chci ji věřit. Zároveň ale vím, i když bude někdo oponovat, že moje mlíko moc výživný není. Jsem nabezmléč. dietě, malý nesnáší i sóju, jakékoliv počivo, chleba, samozřejmě luštěniny. Kojím fakt často, ale často kňučí. Po večerní kašibývá ticho!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
552
18.6.15 20:23

.

Příspěvek upraven 18.08.15 v 20:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
18.6.15 20:27

@Calathea Díky, ano, Tvůj názor je ta druhá strana mince. Ano, kojit, dokrmovat zeleninou, ale pokud bude mít přesto hlad, tak ho přece nemůžu nechat strádat :oops:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1331
18.6.15 20:38

Taky to může být růstový spurt. Děti si častým kojením navysuji laktaci. Zřejmě teď roste rychleji a bolí ho to, asi proto chce nosit a být pořad u prsa. Většinou to za par dni prejde a zase se to ustálí a vrátí do normálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1262
18.6.15 20:51

Ja bych teda dokrmila um. V 5ti mesicch jsme meli kase vecer a pak zeleninu odpo. Dite bych netrapila hlady. Taky od zacatku dost bojujem s kojenim. A to mi doted kluk ji po 2h. Az ted maso ho zasyti treba i na 3h. Je mu 7mesicu. Proste mu to moje mliko nestaci. A po zkusenostech s dcerou Um nepovazuju za nic dite ohrozujiciho. Nebyt toho tak mi umrela hlady. Spokojeny dite, vyrovnana mama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
18.6.15 21:06

Máš odsávačku? pokud bych dokrmovala mlékem z lahvičky, tak bych stejně preferovala mm, aspoň třeba uvidíš jak na tom jsi… naše malá je na um, jsem ztratila mlíko docela náhle a tak tejden jsme se to snažily obnovit, ale šlo to doslova po kapkách, a něják mi prostě vadí to míchání, tak když jí nedělalo um problémy zůstaly jsme čistě u něj… a už je velkej, tak spíš bych taky začla zeleninou, kašema a ovocem a už to by mohlo bejt pro žaludeček náročný, tak bych to um nedraždila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
18.6.15 21:10

Díky díky díky.

S dcerou jsme na UM skončili už ve 3.měsíci, teď bojuju. Ale byla to vážně záchrana!!

@Gosi Mám ruční odsávačku, tou neodsaju nic. Prostě mlíka je málo. A navíc ho brouček ještě dost vyzvrací :evil: Kdyby věděl, jak je pro nás vzácné… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama