5 leté děti - Jak moc se jim věnujete?

Anonymní
16.2.20 17:21

5ti lete deti - Jak moc se venujete?

Ahoj :dance: Tema je z nazvu jasne: Jak moc se venujete svym 5ti letym detem? Jak moc si s nimi jeste hrajete a jak casto? Vydrzi si najit zabavu samy? S cim si nejradeji hraji? Co televize a tablet/pc/ci jine hry, na jak dlouho povolujete? Mate nejaky denni rezim s takhle starym ditetem nebo ho nechavate „at si dela co chce“?
Mam kluka, posledni dobou je to u nas ve stylu " vsechno je nuda", denne slychavam snad milionkrat „ja se nudim, nemam co delat“ a je to porad dokola „pojd si se mnou hrat“… Myslim ze takhle stare ditko by uz si preci melo i najit zabavu samo ne? Chce si porad hrat, neco vyrabet, malovat, ale musim byt u toho a popravde, uz me to prestava bavit… :think: Jasne ze je treba se venovat, ale vzhledem k tomu ze mame jeste pulrocni mimco, jde to tezko a cely den travim tak ze jen prebiham od jednoho ke druhemu, domacnost temer nestiham, sebe zanedbavam… Snad na jare v lete bude lip, mame dum s velkou zahradou, ale taky… sam byt venku nechce, musim s nim, chce abych ho houpala, stavela hrad z pisku… Nekdy vydrzi i sam, ale to musi byt opravdu nalada a posledni dobou je takovych chvil cim dal min… No a kdyz uz se nahodou zabavi sam, je to pro me takovy nezvyk, ze me hned zacnou trapit vycitky svedomi ze se nevenuju :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

295
16.2.20 17:26

Má téměř pětiletá dcera je v tomhle směru absolutně samostatná. Zbaví se a vyhraje si sama. Vedu ji k tomu už od mimina :mrgreen: Zatím se mi nestalo, že by mi řekla, že se nudí. Tablet má jak kdy… Cca 1h denně. Nijak jsem to nestopovala. Nejsem ta mamina, která stojí dítěti za zadkem a ani ta která by věčně vymýšlela nějaké hry a program. Od toho má školku :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
16.2.20 17:29

Mám 5 letou holku, máme teda výhodu v mladším sourozenci (3 roky), hodně jsou spolu, někdy klidně hodinu v pohodě, jindy co minuta konflikt a řev. Jinak si holka vyhraje docela dost, hodně i sama maluje, střiha, lepí… Se mnou si chce hrát, ale stačí ji třeba dvacet minut. Nejšťastnější je s kamarádem jejího věku, to staví bunkry atd. A jinak je v tomto věku fajn, že ji baví stolní hry, karty, to se jí věnuje manžel. Hodně i čteme, vykládáme si, hrajeme slovní fotbal, vymyslíme rymovane básničky. Za mě super věk, pokud se nudí, tak ji „zaměstnám“, ale ona se moc nenudí… TV hraje tak hodinu denně, popř. PC.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
16.2.20 17:34

Možná chce syn víc pozornost jen pro sebe, když je doma to mimčo. Já mám děti teda dva roky od sebe, ale i tenkrát bylo vidět, jak moc si starší užívá „maminku jen pro sebe“ - třeba na bazéně, nebo při hraní… Dala bych mladší do manduky a se starším klidně hrála to, co ho baví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19463
16.2.20 17:35

Ono hodně záleží na dítěti. Starší dítě je velmi náročné na pozornost a má extrémní potřebu sdílet, takže to bylo taky furt „Pojď se mnou…“. Mladší si ve třech letech vzalo panenku a vydrželo si ji hodinu převlíkat a vozit po bytě v kočárku bez jakékoliv nutnosti asistence dospělého.
Nicméně u staršího jsme po tom pátém roce zavedli, že dělám jen to, co i mě nějak baví. Takže lego s ním staví muž (já jsem ochotná jen pomoct), já si třeba ráda zahraju stolní hru, přečtu. Vyrábí ve školce/škole a u babičky.
U nás je teda velká výhoda, že děti si mohou hrát spolu. Situace u „skorojedináčka“ je prostě komplikovaná, pokud to není vyložený introvert. Bych mu domů zvala kamarády na hraní, nebo bych ho vykopla ke kamarádům.
Hry na počítači v pěti letech nehrají.
K dennímu programu. Ráno do školky, po čtvrté ze školky. Když bylo pěkně, tak nějaké venkovní aktivity na zahradě nebo jsme jeli na kolo apod. Když je hnusně, tak doma - počochnění domácnosti, pořeším jídlo, a až když je hotovo, můžu se jít si hrát s dítětem.
Po večeři nebo před chvilka pohádek na TV/you tube, sprcha a zuby, čtení v posteli a spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 17:35

Dcera 5.5 leta taky porad chce, at se ji venuju, at si s ni hraju, a kdyz uz si hraje sama, tak chce at s ni aspon sedim v pokojiku, ale nekdy vydrzi tak pul hodiny si hrat sama. Tablet tak pul hodiny denne v tydnu (chodi uz do skoly, jsme v zahranici), o vikendech tak hodinu rano kdyz dospavame, nekdy pak jeste hodinu odpoledne, nekdy dyl :oops: taky mame jeste pulrocni mimco a je dost tezke skloubit zabavu doma pro oba. Tak vetsinou to je tak ze si hraju na koberci s mimcem a k tomu bud hru nebo s nejakyma panenkama zaroven s dcerou, nebo si hraje vedle nas. Zatim to jde, spis si myslim, ze to bude jeste tezsi skloubit az maly poleze apod :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.2.20 17:37

Mám 2 kluky 5,5 a 8 let a moc se jim nevěnuju :oops: Přes týden se skoro nevidíme - domů přijdeme v 5, uděláme úkoly, navečeříme se a v 19:30 jsou v posteli. O víkendu jsou nejraději u babičky, protože tam mají bratrance, sestřenice, kamarády. My máme kolem sebe jen důchodce 80 let a víc.
Tablet, mobil a PC nemají. TV se snažím maximálně tak hodinu ráno (chci se dospat, oni vylezou kolem sedmé a do osmi se dívají) a půl hodiny před spaním. Pak čtu pohádku. Denně hrajeme hry, děláme logopedii a něco si nakreslíme. S hračkami si hrají spolu. Na to mě nepotřebují. Dneska si 3 hodiny stavěli z Lega.
Když vařím, tak jsou většinou u mě a hrajeme slovní hry - Pan Čáp ztratil čepičku, Na pohádky, Na opaky, Na chlubílka, Na Emu (podle knížky Ema naopak), Slovní fotbal, Vymysli zvíře (město, jméno), které začíná na písmeno…
„Já se nudím“ jedou taky, ale hlavně když je nutím něco dělat. Třeba luxovat a dělat myčku.
Aby se zabavili se musí naučit. Pokud to neumí doteď, už se to podle mě nenaučí.

• Nahlásit
  • Citovat
3597
16.2.20 18:04

Mam 5ti leteho a umí si krásně hrát sám. Když se do hry zazere vydrží si hrát i 2 hodiny sám. Samozřejmě, když si jdeme hrát s ním, je moc šťastný, ale nevyžaduje to. Ráda s ním tvořím a pečeme… Ale máme i holčičku 2 roky, takze to je výhoda. Oni si vyloženě vzdy spolu nehrají, ale jemu stači, že tam je a on tam není sám a hrají si každý po svém. Nebo jezdí na motorkách po celém bytě spolu :lol: To, co máte vy, má i kamarádka. Věkový rozdíl 5 let. Myslela, že to bude snazší a ono je to horší. Protože staršího mimino nezajímá a věcné se jak píšeš nudí a „otravuje“

Než jsi měla mimčo, tak jste si hráli spolu? Zase jestli to po něm chceš, až teď, tak se mu nediv. Možná se cítí i odstrceny.

Jinak tablet nemáme a na TV se dívají na Tlapky, tak 3 díly denně. Nejlepší je chodit ven, ale nevěřím tomu, že si bude na zahradě sám hrát. Mně by to samotnou taky nebavilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 18:39

Dcera je hodně samostatná a vydrží si hrát dlouho sama, ale v rámci možností se ji věnuji, čteme si spolu, stavíme lego, vyrábíme, malujeme, hrajeme hry, chodíme hodně ven, ráda mi pomáhá s úklidem a vařením. Tablet, mobil atd. nárazově třeba hodinu za měsíc a to ani ne v kuse, televizi večer cca třičtvrtě hodiny a o víkendu ještě chvilku ráno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 18:52

Ja se 5letemu hodne „venovala“, ale spis, ze to bavilo mě :oops: takze muzicirujeme, hrajeme hry, sporty, vylety, atd. V zime skoro kazdy den na bruslich, v lete u vody, mezitim koleckove. Zas tolik casu na nudu neni :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3220
16.2.20 19:00

Nasi kluci se dokazali hodne zabavit, vlackodrahy, lego, garaze, porad neco staveli, vymysleli. PC jsem nijak neomezovala, nebylo to v tomto veku nutne, moc casu na nem netravili, to az pozdeji bylo treba regulovat. A hlavne jsme porad byli venku, delali jsme tehdy hodne aktivne geocaching, takze program na ven se nasel za kazdeho pocasi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
klm
62
16.2.20 23:13

Jak uz psal nekdo prede mnou, venuju se dost, pro mnohe mozna prilis, bavi me to. Ma dvouleteho sourozence, hraji si dost i spolu, ze skolky vyzvedavam po obede a pak neco delame spolu - hriste, brusleni, kamaradi, navstevy, vytvarne aktivity, divadla, cteni, hodne hrajeme spolecne hry. Zrovna tenhle vek mi u obou prijde zajimavy a zabavny a jsem rada, kdyz o to stoji. Jinak hodne pracuju, po vecerech, aby se jich to dotykalo co nejmin a domacnost se snazim resit jen co je nutne. Snazim se, aby moc casto na neco nekoukaly, ne vzdy se to dari.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
17.2.20 09:33

S hračkami si s pětiletou nehraju, má ségru nebo si vystačí sama. Občas hrajeme karty, pomůžu něco vyrobit, vaříme spolu, to jí baví a večer čtu. Občas víkend nějaký ten sport jako lyže. U tv a tabletu je delší dobu jen, když je nemocná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
17.2.20 09:50

Petileta si sama dlouho vyhraje s Duplem, domeckem pro panenky, s barbie.
Spolecne radi hrajeme deskove hry, zpivame, varime, delame ukoly pro predskolaky, cteme.
Kratsi dobu vydrzi sama u malovani, strihani, Playdough.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama