5ti měsíční kojenec chce stále na bříško

233
15.6.21 14:00

5ti měsíční kojenec chce stále na bříško :-)

Náš malý od 4 měsíců se stále otáčí na bříško a vydrží na něm i hodinu :mrgreen: i vnoci ho to budí, nedá se někdy ani přebalit :nevim: :nevim: má nebo měl to někdo také tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3542
15.6.21 14:09

To je myslím docela běžný, ne? Naučil se něco novýho, tak to chce dělat furt, dokud nepřijde zas na něco novýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
15.6.21 14:16

Buď ráda, že chce být na bříšku, moje malá se naopak v 5 měsících naučila přetáčet se z bříška na záda, byla dost líná a díky tomu vůbec nepásla koníky, z bříška se vždy okamžitě hbitě otočila na záda a celé dny ležela. Takže pokud chce být na bříšku, raduj se :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
15.6.21 14:16

No jasně, je to běžné a hlavně žádoucí! Dcera jezdila už asi od 3 m, co se naučila přetočit, na bříšku i v kočárku v hluboké korbě. Určitě i díky tomu netrpěla nijak na prdíky a byla motoricky velmi šikovná (dodnes je). Dopřávej mu to co nejčastěji, je to nejlepší poloha pro zpevnění svalstva!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2624
15.6.21 14:48

To je normální u aktivnějších dětí a je to to nej. U nás to bylo taky tak, v pěti měsících se mi kluci plazili, na záda nechteli a v 6 měsícich mi všechny tři děti lezly po čtyřech, v 6 a půl měsíci stály a samostatně si sedaly.

Příspěvek upraven 15.06.21 v 14:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2624
15.6.21 14:49
@Fiialka píše:
To je normální u aktivnějších dětí a je to to nej. U nás to bylo taky tak, v pěti měsících se mi kluci plazili, na záda nechteli a v 6 měsícich mi všechny tři děti lezly po čtyřech, v 6 a půl měsíci stály a samostatně si sedaly.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2624
15.6.21 14:50

Chyba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
15.6.21 15:29

@ashanthe je to normální, ne? Nejmladší byl to samé, jediný problém bylo jeho věcné blití.. Teď blití ustoupilo, ale není to tak dávno, kdy jsem mu na triko dávala prachovku, pac jinak byl jak slimak - hodil savli, lezl a roztahal to všude :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.6.21 16:27

Je to normálka a hlavně je to žádoucí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3000
15.6.21 16:32

Bud rada, ze vydrzi. U nas to bylo tak, ze se mala otocila, za chvili ji to nebavilo, tak zacla rvat. A asi za 3 vteriny pote, co jsem ji otocila na zada, byla zase na brise. Jsem mesic nedelala nic jinyho, nez otacela dite na zada, pak se naucila otacet i na zada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3542
15.6.21 16:35
@bobulka88 píše:
Bud rada, ze vydrzi. U nas to bylo tak, ze se mala otocila, za chvili ji to nebavilo, tak zacla rvat. A asi za 3 vteriny pote, co jsem ji otocila na zada, byla zase na brise. Jsem mesic nedelala nic jinyho, nez otacela dite na zada, pak se naucila otacet i na zada.

Jo no, i v noci, to bylo boží :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.6.21 20:17

Mně se malý na bříško přetáčí i v noci a chce na něm spát. Z toho mám docela strach, tak ho přetočím zpět na záda, ale do 5sekund je zpět. Když se mu v tom snažím zabránit, tak pláče. Nakonec ho tak nechám, ale pořád kontroluji, jestli dýchá a nebo nechce zpět na záda :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
25.6.21 04:08

Ahoj, malá se začala přetáčet na břicho tento týden. Je jí pouhých 7 týdnů. Nejdřív jsem si myslela, že to byl omyl. Byly jsme u fyzioterapeutky a tam to taky ukázala a prý má techniku správnou a ničemu to nevadí. Ona už v porodnici pásla koníky… Mám strach, jestli to není brzy, ale neovlivním to.
Jo a včera usínala a furt se přetáčela na břicho. Vracela jsem jí zpět a ona se vzápětí přetočila zase. :lol: Bála jsem se, aby se nepřetočila v noci, tak jí furt hlídám a moc nespím. A to se probudila jen jednou a mohla jsem krásně spát. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat