5ti měsíční kojenec se nezvládne sám vykakat

25
18.3.21 18:14

5ti měsíční kojenec se nezvládne sám vykakat

Ahoj maminy, mám dotaz jestli jste to měl někdo podobně. Malej ze začátku normálně sám kadil, ale trápily ho koliky a k tomu se přidal reflux, od 4. dne jsem začala dávat probiotika, břicho se cca za 3 týdny zlepšilo, ale reflux trval, Mudra nám napsala Gastrotuss, ale ten mu tak zahustil stolici, že už to sám nezvládl, tak jsme začali na doporučení s rourkou, že až se bude víc hýbat tak to pak dá sám. Za pár dní mu bude 5 měsíců a za celou dobu se sám vykakal asi 4×. Tak nám Mudra poradila začít z příkrmy už ve 4m, už je má 3. týden a je to ještě horší než před tím. Bez rourky to prostě má v sobě a nic z něj kromě prdíků a čůrání nevyjde. Zkoušela jsem na radu lékaře z ambulance švestkovou šťávu i přesnídávku, po tom ho akorát hrozně bolelo břicho ale projímavý efekt se nekonal. Je to hrozný, když byl jen kojen tak mi vydržel nekakat 2 dny max pak už nevydržel na bříšku a hodně zvracel a brečel, když jsem ho vyrourkovala tak tam toho bylo fakt hodně konzistence paštiky a dost to smrdělo. Ted s příkrmy začíná mít i bobky ale žádná změna a bez rourky vydrží max půl dne, potom už jen řve a řve. Taky vám dítě nekakalo a museli jste mu pomáhat rourkou a kdy začalo kakat popř co i vás pomohlo? Předem děkuji za info :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1037
18.3.21 18:23

Zkusilas vysadit léky a mít ho jen na MM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
18.3.21 18:41

Zkus dávat malému jablečné pyré - nepomůže ihned, ale cca 2 den a slabý heřmánkový čaj - má mírně projímavý účinek. Pokud ještě občas kojíš, tak si dej denně 2 jablka..Nám to pomohlo. Náš malý když byl plně kojený, tak nekakal třeba 10 dní. MUDr byla rozumná, říkala, ať to neřešíme, že to plně kojené děti tak občas mají. Já jsem začala jíst navíc jablka, když se sám týden nevykakal. Teď je malému rok a už papká, plus kojení a kaká po 2-3 dnech. Ale nezvrací a jdou mu prdíky..Hodně štěstí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
18.3.21 19:36

Vykašlala bych se na rourky a příkrmy. Stává se často, že když se rourka nadužívá, dítě dočasně ztratí reflex, který ho nutí k vyprazdňování.

Pokud kojíš, více si hlídej stravu. Co jíš ty, jí i mrně. Pokud je na UM, vyzkoušet jiné. Více mu cvič nožičkami, nahřívej bříško, nechej ho prokopat ve vaně s teplou vodou, nos v klubíčku (podobně, jako při prdech nebo kolice). Nekakání bych nějak invazivně řešila pouze tehdy, když trvá déle a miminko nevykakané viditelně strádá. Některá mimina pouští stolici desetkrát denně, některá opravdu přirozeně jenom třeba dvakrát za týden. Jisté je, že velkým používáním různých doplňků stravy a rourky to spíše zhoršíš, ta střeva musí umět pracovat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
18.3.21 21:02

@SlečnaDahlia no jenže on kakat potřebuje, ale nejde mu to, on pak úplně nepříčetně začne řvát a nechce jíst ani mu nejde spát, pak když mu pomůžu rourkou, tak to z něj všechno vyjde a je klidný. Tak nevím, nejde ji nepoužívat, zkoušela jsem to. Jak píšu, tak kojím, i když dostane ten příkrm tak chce pak ještě kojit. Co jim, tak na to si dávám sakra pozor. Už kvůli těm jeho předešlým kolikam. Cvičení, nahřívání jak pecičkama sám ve vaně včetně prokopání, cvičení, polohování, nošení v klubíčku, klokánku je u nás běžná rutina. Žádný doplňky stravy nemá, je ty probiotika, ty má o kvůli ekzému, zkoušela jsem i vysadit ale zhoršilo se to. Jinak si tedy nejsem jistá jestli je dobře s příkrmy přestat když už je skoro měsíc má a hezky papá, aby mi je pak nezačal odmítat… Kakací reflex mu kontrolovala Mudra na ambulanci a má ho prý v pořádku. Tak nevím no, co víc dělat. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
18.3.21 21:12

@Floriska díky za tip, určitě vyzkouším :potlesk: on právě kakat chce ale nejde mu to, kdyby ho to netrápilo, tak bych to neřešila i kdyby týden nekadil… Ale takhle když kvůli tomu nespí, nevydrží na bříšku, začne zvracet a ani už pak nechce jíst :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62953
19.3.21 07:09

Rourky se neboj, ta mu neublíží. Spíš bych dala to jablko nebo tak něco :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
20.3.21 23:37

Zkuste bříško promazávat levandulí a víc cvičit nožičkama i tu teplou vodu, co třeba termafon nebo el. dečku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat