5ti týdenní – může mít opravdu stále hlad?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lázeňská veveřice
Povídálka 19 příspěvků 24.03.19 16:10
5ti týdenní Může mít opravdu stále hlad?

Ahoj holky,
hledám radu. Mám 5 týdenního chlapečka, kojím ho a dokrmuji cca co 3 h ve dne i v průběhu noci. Na jídlo se budí pravidelně sám. Myslím si, že mléka mám dost, protože i chvíli po kojení ještě pořád jsem schopná trochu odstříkat a tvoří se pořád. Ale i tak mu to asi nestačí. Kvůli žloutence a než se mi mlíko rozjelo jsem na doporučení pediatričky pořád přidávala trochu sunaru (30ml), aby měl dost tekutin a žloutenka se vytratila, podotýkám že to bylo v době kdy se mi ještě mic mlíka nevytvořilo a tak mu to nestačilo a byl stále protivný. Až po dokrmu se uklidnil a usnul. Takže z toho pro mně vyplývá, že to opravdu byl hlad. Pak mu kojení pár dní stačilo a teď už zase ne. Nejsem schopná ho od prsa odlepit, kolikrát už u něj usne i odpojený a spokojený, ale pak se po chvilce probere a začne brečet a hledat a vztekat se a přitom si cucá ruce, zklidní se jen u prsa a tak se to pořád opakuje(takhle to klidně trvá i celé dopoledne nebo i noc dokud nedám sunar, jenže ten mu taky kolikrát nestačí, sní klidně po kojení 60 a někdy i 90ml). Vím, že mi napíšete proč mu ho dávám, když to mlíko mám, ale nechci ho trápit, že bude pořád plakat a křičet. Navíc takhle probděné noci nezvládám ani já :oops:
A druhá věc, že když mi u toho prsa usne ať přicucnutý nebo jen přitisknutý, tak někdy i spí, ale sotva ho pak uložím, tak to zjistí a začne to celé nanovo. Tak já nevím jestli je tak hladový nebo co je špatně?

Reakce:
kreto
Kecalka 184 příspěvků 24.03.19 16:16

Vem si ho do postele a vyspis se lip.jinak kojení není jen zdroj jídla,třeba ho něco trápí,chce byt s tebou…nebo třeba rustovy spurt.

Viktorka2017
Stálice 69 příspěvků 24.03.19 16:32

Možná mu nestačí tvé MM :nevim:
Poradila bych se zítra s pediatričkou,ale stejně bych si troufla říct,že máš pro něj slabé MM,nezáleží na množství,ale na živinách no každopádně tak či tak držím palce,ať se to rychle vyřeší a je miminko spokojené :srdce:

dupejj00
Kecalka 202 příspěvků 24.03.19 16:53

Me takhle visel na prsu mladsi syn prvni tri mesice.kojila jsem vleze v posteli a spala u toho.Obcas pil,obcas spal nebo si jen tak cucal.dudlik nechtel. Vzdy to bylo tak hodina kojeni,hodina spani a hodina vzhuru

Kukacka123
Závislačka 3338 příspěvků 24.03.19 16:58

@Lázeňská veveřice tak zkus kojit casteji ;) ja male davala podle toho, jak chtela a nedavala jsem zadne UM. Jeden cas to bylo po hodine :mrgreen: pokud pribyva, tak nemusi plakat jen hlady, treba mu schazis ty - tva blizkost ;)

Lázeňská veveřice
Povídálka 19 příspěvků 24.03.19 17:12

@kreto zkoušela jsem ho kojit v leže, ale nezvládá se tak dobře přisávat ať se mu s tím snažím pomoci jakkoliv. Samozřejmě vím, že kojení není jen zdroj jídla a tím to padlo. S malým se tulím já i manžel, stále bondujeme, nosím si ho v šátku, to má nejraději, nejsem zastánce „nechat dítě vyřvat“. Jen nevím co a jak s tím jídlem,proč mu nestačí mlíko, když mi pořád teče a ve většině případů zabírá až sunar. Samotné kojení vystačí tak 2× za den v průměru. Líný sát asi taky není, slyším ho polykat i když někdy samozřejmě už jen dudlá,to když už usíná.

Hrnekmleka
Kecalka 131 příspěvků 24.03.19 18:21

@Lázeňská veveřice to je dobre, ze kojis :palec: zadne „slabe“ mleko neexistuje. Vis, kolik ti vypije? Pokud mas sanci vazit, tak zmer kolik vypije abys mela jasnou predstavu. Kolik jsi schopna odstrikat? Co mu pak pridat misto sunaru odstrikane mleko? Ono to funguje tak, ze tvorba mleka odpovida na poptavku a tim sunarem tomu nepomuzes.

Lázeňská veveřice
Povídálka 19 příspěvků 26.03.19 19:14

@Hrnekmleka odstříkávám ted poslední 3 dny pravidelně po každém kojení ještě z obou prsou tak 30ml. Když jsem zkusila jedno kojení vynechat právě kvůli tomu měření odstříkaného (dostal místo toho sunar), tak za 20 minut to bylo 130ml. Asi by tam šlo ještě něco,ale malý už to prso po jídle stejně zase vyžadoval,tak dál jsem nestříkala.
Koupila jsem si včera v lékárně homeopatika a chci to zkusit s němi a ještě jsem si koupila gravimilk, ten mi byl taky doporučen. Dám šanci čemukoliv, hlavně aby to šlo. Nevím jak moc zabírají kojící čaje, ty piju taky,ale určitě i kdyby ne na podporu tvorby mlíka, tak jsou dobré na bříško. Tak uvidím jestli to zabere. Snad ještě v 5 týdnu není všem dnům s vyšší tvorbou mléka konec.

Hrnekmleka
Kecalka 131 příspěvků 26.03.19 21:03

@Lázeňská veveřice kvuli kojicim problemum (u mne neumel pit maly) jsem vazila pred a po kojeni a pocitala denni davky. Celodenni davku v ml spocitas: hmotnost ditete v kg * 150ml. Kdyz kojis po 3 hodinach, a dite ma napr neco nad 5kg, tak by mel pri kazdem koju vypit 100ml. Kdybys mela vahu, byla bys vic v obraze, kolik ti realne vytahne. Laktacni liga vahy pujcuje, nebo muzes koupit pouzitu (ja jsem koupila, vyjde lip nez sunar :mrgreen: )

Váš příspěvek
Reklama