5týdenní novorozeně málo spí

485
11.8.15 17:50

5týden. novorozeně málo spí

Ahoj maminky, mám 5týdenního chlapečka, který velmi málo přes den spí. Probudí se v 6:30h, dopoledne spí tak max. 15 min. V poledne spí tak 4,5h. Probudí se okolo 17h, navečer pospí tak 10 min. a pak usne až tak v 21h. Ty krátký spánky probíhají zásadně u mě v náruči nebo v Manduce, jakmile ho položím, je vzhůru a už nezabere. Přes den není úplně extra spokojený. Maličko ho trápí bříško, ale opravdu jen trošku, takže ten nedostatek spaní není určitě způsoben prdíky. V noci se budí 2× na kojení a usíná docela dobře (po prvním kojení okamžitě, po druhém do 30 min.)
Měl jste někdo stejně? Zlepší se to? Mám ještě starší dceru a jí se moc nestíhám věnovat a moc mě to mrzí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1174
11.8.15 18:05
@loja píše:
Ahoj maminky, mám 5týdenního chlapečka, který velmi málo přes den spí. Probudí se v 6:30h, dopoledne spí tak max. 15 min. V poledne spí tak 4,5h. Probudí se okolo 17h, navečer pospí tak 10 min. a pak usne až tak v 21h. Ty krátký spánky probíhají zásadně u mě v náruči nebo v Manduce, jakmile ho položím, je vzhůru a už nezabere. Přes den není úplně extra spokojený. Maličko ho trápí bříško, ale opravdu jen trošku, takže ten nedostatek spaní není určitě způsoben prdíky. V noci se budí 2× na kojení a usíná docela dobře (po prvním kojení okamžitě, po druhém do 30 min.)
Měl jste někdo stejně? Zlepší se to? Mám ještě starší dceru a jí se moc nestíhám věnovat a moc mě to mrzí.

A to máš pocit, že málo spí? Můj novorozeny syn na mě třetí den po porodu koukal v kuse osm hodin a já jsem volala sestře a v zoufalství se ptala, jestli je to normální. 4,5 hodiny spal v kuse až od dvou let a jenom v noci. Jako novorozenec spal každé dvě hodiny 15 minut. V půl roce už to bylo lepší, to už spal 20 minut každé tři hodiny. Jinak v noci se budil tak 5× do toho půl roku, pak 3× až do roka a půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.15 18:10

@loja V poledne spí 4,5h to je dost… myslím, že nespí zas tak málo, v tomhle věku se uvádí 16h spánku denně. Mě malá asi první 2-3měsíce přes den jen pospávala, několikrát denně 30minut v náruči nebo v kočáru, pak se to zlepšilo trochu a spala déle v jedoucim kočáru :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9018
11.8.15 18:16

@loja můj syn spal 3× denně 30 minut. ;) Noci byly lepší.
Nestihla jsem nic. Jak nespal, tak vřeštěl. :lol: Říkávala jsem, že máme osmého trpaslíka. Vřískala.
Musím přiznat, že to začalo být lepší až po 1.roce. Pořád jsme se snažili mít stejný režim. Úplně chápu tvé pocity a taky touhu přes den vypnout a věnovat se starší. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
11.8.15 18:21

@Ijaa V porovnani s mymi novorozenci ti spi malo. Zkousela jsi zavinuti, bily sum, nebo nechat spat v manduce, solid se Sam neprobudi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ferret
11.8.15 18:24

@loja Spí dobře. Mně spal chlapeček v tomto věku 2-3× třičtvrtě hodiny přes den (jen v náručí) a v noci 23-04. Začalo se to lepšit po šestinedělí, od cca 2 měsíců se to tak nějak ustálilo na 7-8 hodinách v noci, 2h dopoledne a 2× 1h přes den.
Kdo ví, jestli těch 18-20h, co má novorozeně naspat, není nějaký mýtus. Neznám nikoho, kdo by to tak měl :-)

• Nahlásit
  • Citovat
1174
11.8.15 18:26

@Svistice Už mu je 2 a půl, ale spal opravdu málo. Ale zase neplakal. Bylo to spokojene miminko. Zavinovani napomáhalo. Bílý šum taky ne. Já byla prvního půl roku jako zombie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
11.8.15 18:34

Myslím, že jsme to měli podobně, přes den teda spala víc v kratších časových úsecích a v noci taky vstávala dvakrat… no zlepší, jako jo, nám už spí celou noc, a co jsou ty vedra, tak i přes den pár hodin, ještě před dvěma týdny to bylo dvě hodiny ráno, pak pul hodina po obědě a navečer 40 minut…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
11.8.15 18:39

Mam dcerku 2.5roku a 4.5 hodiny mi pres den nikdy nespala. Jako miminko mela nekolik 20-ti minutovych spanku. Prijde mi to jako luxus takove spave dite :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
11.8.15 19:00

Holky, tak díky, já už mlčím a všechny vás obdivuju, že jste to daly. Dcera byla úplně jiná, spala hodinu, hodinu bděla, přes noc mi naspala 12h. Já znám jen spavá miminka, u syna mi to přišlo málo. Ono by mi nevadilo ani tohle, ale on pořád mrčí a já chovám, uspávám, chovám a dcera jde tak trochu stranou. A samozřejmě pak zlobí. Ale hlavně je mi jí líto, my rodiče se s tím popereme, ale pro ty starší to musí být prostě strašný šok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58265
11.8.15 19:22

@loja a kdyz uplne v mistnosti zatemnis a bude mit naproste ticho? Tak spala a spi moje dcera, jinak neusne. Popripade v kocarku venku. Mne teda spala prvni dva mesice porad, budila se jen na jidlo, ve tretim mesici jsem musela zavezt to zatemnovani. Ale kazde dite je jine

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
11.8.15 19:48

První syn první tři měsíce nespal skoro vůbec, jenom řval. Ten první měsíc byl extrém, ten se smrskl jen na nošení, chování a občasné poklimbání na 20 minut. Spávat chvíli po obědě začal po prvním měsíci, víc až po třech měsících. Druhý syn ten první měsíc zase doslova prospal, chrněl třeba šest hodin v kuse a vůbec jsem o něm nevěděla, ale po čtyřech týdnech se probral k životu a nespal pro změnu vůbec. Doma vůbec, možná na deset zaspal v lehátku, ale spal jen venku v kočáru, jedoucím. Spávat začal až v 6 měsících. První týdny života prospí jen minimum mimin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
11.8.15 20:23

@loja Co nám jiného zbylo kdyby mi takhle hodně mimino spalo tak bych se nudila. U nás dlouho fungoval režim najedl se usnul po 1-2 hodinách se probudil a zase jedl a pak 2 hodiny vzhuru a spal. A i v noci buzení po 2 hodinách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
11.8.15 21:28

@loja máme doma 6ti týdenní holčičku a už snad druhý týden na mě koukala několik hodin v kuse :D… problém byl, že nechtěla být ani chvíli sama, takže jsem ji musela pořád nosit, ale teď ji dáme dudla a vydrží si chvíli sama, nebo si i sama usne večer. Moc toho nenaspí. Někdy nespí třeba od 6 do 12 a někdy zase nespí celé odpoledne :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
12.8.15 11:23

To zas tak málo není, mě holka vydržela od 8.00 do 17.00 nespat vůbec pak si dáchla na hodinku a půl vykoupali jsme se a usnula až kolem půlnoci ;) kolem 4 ráno vstala 2 hodinky vzhuru, pak od 6 do 8 spala - to bylo málo, a bylo to čerstvě přinesený miminko z porodnice a mohla jsem jí chovat dvě hodiny na rukou a stejně oka nezamhouřila ;) jediné co pomáhalo byl kočár ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama