6 měsíční miminko - hyperaktivita??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tess379
Povídálka 50 příspěvků 30.01.19 23:43
6 měsíční miminko - hyperaktivita??

Dobrý večer, prosím o radu. Už jsme opravdu zoufalí. Náš chlapeček je od narození velký nespavec, ale čím je starší, tím se to zhoršuje. Má 6,5 měsíce a budí se v noci co 1,5-2h! Je kojený, dostává ráno zeleninový příkrm, na oběd maso, večer před spaním kaši, mezi tím samozřejmě minimálně 3× kojím. Je jako z divokých vajec, zatím nesedí, jen trochu se tahá po zemi, za to se umí velmi efektivně přetáčet a válet sudy. Celé dny je velmi aktivní, v podstatě od probuzení jede jak veverka na kofeinu, proto se mu snažíme maximálně věnovat - vymýšlet stále nějaké aktivity, aby se nenudil, protože sám si hrát nedokáže, pořád fňuká a točí se dokola a dokola :roll: Denní spánky byly do nedávna 2: ranní asi 40 minut, po obědě 1h, (někdy i 15minut a 30 minut, prostě málo), teď už uspávání ráno trvá tak dlouho, že než ho uspíme, je čas na to jít ven a spí v kočáru. To by nebyl problém, tak ať nespí, když nechce, jenže on je šíleně UNAVENÝ! Protírá si oči, fňuká, háže kolem sebe hračky, nic ho nebaví, prostě je unavený, ale spánku se aktivně brání, otáčí se na břicho a zpátky, chvilkama brečí, pak se zase směje, hraje si, pak zase brečí, protože je unavený a tak dokola až odpadne únavou z úplné vyčerpanosti. Po tomto spí tak tu hodinu, v noci hodinu a půl, poté se vzbudí a opět si chce hrát a tak je třeba půl hodiny vzhůru a tak pořád dokola celou noc. Je to šílené, moje mamka i přítelova tvrdí, že nic takového neviděli. Zkusili jsme všechno - měnit teplotu vzduchu, zvlhčovat vzduch, větrat, bílý šum, ticho, světlo/tmu, unavovat před spánkem/uklidňovat před spánkem, různé hodiny kdy koupat a dávat spát, zavinovat, spát v jiné místosti, dokonce v jiném domě, protože jsme se stěhovali, uspávat kolébáním, čtením, v nosítku, atd… Proběhlo kompletní lékařské vyšetření zda mu něco není fyzicky, je prý úplně v pořádku. Prostě se šíleně vzteká, a já už po půlroce bez spánku nemůžu.. Má někdo taky takového nespavce, aktivního „šílence“?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ocean.mama
Kecalka 109 příspěvků 30.01.19 23:49

Radu nemam ale popreju ti hodne sily, to musi byt opravdu vycerpavajici :( mam ctyrmesicni a jsem taky rada ze jsem rada :D

honeybunn
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 31.01.19 01:02

A co na prsu, to pres den neusne? ja s ditetem takhle spala/spim pres den a odpocineme si oba ;) a spi na prsu nejdyl… v kocarku/nositku treba pul hodiny, na prsu hodinu i dyl… takze ja osobne bych doporucila vyuzit co nejvic k odpocinku ten cas, kdy spi…
mozna by to chtelo hodit se vic do klidu, to je pak klidnejsi i dite :)

a jinak teda tri jidla za den v 6,5 mesicich u kojeneho ditete, to je silene moc, kdo vam to doporucil? 8o v tu dobu je tak idealni s prikrmy teprv zacit, vzdyt je to pro nej hrozna zatez…

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1160 příspěvků 31.01.19 01:04

Ahoj, a co v kočáře, tam spí? Jestli jo, tak jakmile začne vykazovat známky únavy, šup tam s ním a jezdit, jak se probudí, jezdi ještě chvíli, třeba ještě usne. Náš spí přes noc relativně dobře, ale přes den je to se spánkem to samé, takže na ten odpolední prostě za každého počasí vozím. Teď byl 14 dní nemocný, takže spal přes den, když nesměl ven, přeházeně, někdy vůbec a taky se v noci budil. Může to souviset. Prostě se musí naučit spát.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1160 příspěvků 31.01.19 01:07

@honeybunn A tak m,ůj syn je také kojený a v tomto věku už měl plně zavedené (tj. bez dokojování) dva příkrmy. Málo přibýval, tak nám řekla dr ať to zkusíme, a ejhle, chutnalo mu to víc jak kojení :-)

Tess379
Povídálka 50 příspěvků 31.01.19 01:07

@ocean.mama Děkuji. Když byl novorozenec tak mi všichni říkali, že je normální, že nespí a že to bude lepší a lepší, teď už všem jejich rady dosly a jen nechápavě kroutěj hlavou, proto mi doslo, že jediné co můžu je najít někoho, kdo to má podobně. :nevim:

Tess379
Povídálka 50 příspěvků 31.01.19 01:15

@honeybunn On si to doporučil sám, dokud to tak nebylo, tak jsem kojila přes den v jednom kuse. A hlavně - ten ranní, to je jen občas, když má chuť, tak dostane třeba 3× do pusy mrkev nebo dyni, oběd je stabilní a pak ta kaše. My začínaly právě až před začátkem 6m a ukázalo se, že to bylo pozdě, měl hlad, ty prikrmy ho o poznání uklidnili a přesto je to s ním mazec.

Uspavani u prsa tak to bejvávalo, teď se po kojení směje jak trubka :D akorát po něm chytne druhý dech. A jak říkám, přes den už odmítá spát víc než jeden spánek a to v kocare, takže oddechnout si nemám kdy, leda pěkně při ježdění po venku v čase i nečase..

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 31.01.19 01:16

My to máme naopak. Do roka a půl dcerka úžasnej spáč, spala přes noc min. 12h, kolikrát sem ji ráno musela budit na jídlo. Za to poslední půlrok docela běs. V noci se mi budí i po čtvrt hodině. Kolikrát si připadám jak zombie :-D teď se to začíná trochu upravovat. U nás, za to ale nejspíš mohly zuby, na které jinak, krom strkání prstů do pusy nereagovala, neměla teploty nic. Ale teď jí proráželo hodně zubů najednou, tak se to asi projevilo na spaní. Občas jí i zlobily prdíky, na to byl super fenyklový čaj. Teď posledních pár dnů mi vydržela spát skoro celou noc, za což jsem se modlila už delší dobu a doufám, že nám to vydrží.
Mohu radit jen zkusit něco proti prdíkům, jestli ho nebolí bříško, jinak mě nic nenapadá, některé děti prostě takové jsou, nezbývá nic než vytrvat. Mě dcerka krásně usínala u bílého šumu, konkrétně u zvuku vysavače v aplikaci babysleep. Usíná u toho dodnes a také bodovala mravenčí ukolébavka.
Jinak poradím, až bude mít partner volno, tak ho nechat se postarat přes noc o dítko. Nebo případně poprosit mamku, nebo někoho ke komu máš blízký vztah, aby u vás občas přespal a o dítko se postaral přes noc, aby sis odpočinula. Vím, že je to vyčerpávající, přeju pevné nervy.

Tess379
Povídálka 50 příspěvků 31.01.19 03:58

@Elvinerha Ahoj. Děkuji moc za řady, bohužel tím vším jsme už prošly. Prcka hodně bolelo bříško, asi měsíc zpět jsme z toho byli zoufalí, protože k tomu klasickému buzení měl i hrozné prdiky. Pomohlo nakonec abych vynechala lepek, ačkoliv se to v testech neprokázalo, moc mu to pomohlo a bříško už nebolí :) Bílý šum máme od narození, zkoušeli jsme ho vícero, prvek si sám vybral jaký mu vyhovuje. A to s tím uspavanim někým jiným jsme zkoušeli 3 týdny, aby si odvyknul od prsa a taky nic :/ Jo zuby trápí to je pravda, ale jak říkám, v kuse mu asi nerostou a je to tak dlouhodobě. Přeji tedy aspoň vám klidné spaní :kytka:

alilauter
Kecalka 329 příspěvků 31.01.19 04:39

Ahoj,
U nás zafungovala hacka, ta zavesna houpačka. Malej byl taky urvanej aktivista, ale hacku si zamiloval (tak, že ji používá dodnes, zejména, když je v nepohode). Přes den, jak začal být protivnej s unavenej - strčit do hacky a houpat. Časem se naučil houpat sám a dnes do ní skáče šipku a dělá blbiny. A občas v ni spí celou noc. Probere se, tím pohybem se rozhoupe a zase usne. Někdy.
Nicméně v tom věku, jako je tvůj mu stačila přes den a večer se v ní uspal, a pak jsme jo přenesli do.postýlky. Ale někdo nechává mimco v hacce celou noc.
Drž se

Micaella22
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 31.01.19 05:20

A co dudan? Ma? Ze by usnul diky tomu, nebo bych misto jednoho kojeni dala UM na zkousku, aby ho to fakt nafutrovalo a z poradnyho nacpani by hezky usnul…

katyna1984
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 31.01.19 06:51

Ahoj, vydrž . Zlepší se to. U nás u prvního ve třech letech, u druhého v pěti :lol: :lol: :lol: :lol: u třetího už se ani nesnažím o nápravu a čekám, snad to nebude do sedmi 8o :lol: pamatuji si, jak jsme si blahove mysleli, že až budou starší a nebudou chodit spát přes den, tak se to zlepší. Ale ne, pořád jeli ty svoje noční intervaly buzení hodina, max. dvě :lol: zlom přišel sám od sebe.

kajisss
Kecalka 106 příspěvků 31.01.19 07:16

@Tess379 ahojky, asi Tě nepotěším. Mám stejně starého chlapečka a je to úplně to samé. Přes den maximálně dva spánky po deseti minutách. Samozřejmě šíleně unavenej. Zároveň aktivní, potřebuje zábavu, už si docouvá kam potřebuje, ale pořád vyžaduje nějakou aktivitu. Spánek v kočáru nic, zatímco po chvilce ho to přestane bavit. Stejně tak nosítko. V noci vstávačka co hodinu. Já nekojím, takže ukolébat, vždy trvá třeba půl hodiny, a pak mám půl hodinu spánku, kdy jdu ještě třikrát dát dudlík :) A vstává kolem páté, dneska třeba ve 4:45… Jedu na kafi a čokoládě a pořád čekám, až se to zlepší. Všichni mi říkají, že to není možné, že přeháním anebo Ti, co mi věří říkají, že jsem ho to určitě naučila já (Nějak? :D ) a tak ať si nestěžuju. Musíme vydržet :( :srdce:

Uživatel je onlinebjitka123
Kecalka 237 příspěvků 31.01.19 07:16

U prvního mi na noc pomohlo místo mléka, byl tedy už na UM, dát mlíčko s kaší - Nestlé, nebo Hami. I když byl po večeři. Já jsem s ním měla ten problém, že byl večer hodně hladový, i když už dostával k večeři kaši. Jak se takhle nacpal, tak spal lépe. Přes den neporadím, protože mi taky nespal. Když byl protivný, tak jsem ho měla v postýlce v kuchyni, on se tam povalel, někdy usnul, ale spíš ne. Aspoň si trochu odpočinul. No držte se!

Hobitka
Závislačka 4392 příspěvků 31.01.19 07:18

@Tess379 Nejsi v tom sama, zlepsi se to. Prvni dite spalo 7 z 24 a zbytek casu provriskalo, druhe si uvyklo ponocovat od 1 do 4 a drzelo ho to skoro do 2 let. Teprve treti se povedlo celkem prumerne. Jsou to zdrave aktivni temperamntni deti.

@katyna1984 U nas se to tedy nastesti po vysazeni poledniho spani vzdy okamzite upravilo. Takze v to doufam i potreti, i kdyz mala se tedy budi tak 2-3krat za noc, to jde, i kdyz zas je ji 20m uz, mohla by klidne spat i celou noc.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >