6. měsíční miminko nechce jíst

72
10.3.21 09:54

6. měsíční miminko nechce jíst

Ahoj maminky,
už jsem zoufalá a nevím kam se obrátit, tak to zkusím tady.
Náš chlapeček bude mít v pátek 6 měsíců, dost trpěl na koliky a já doufala, že se to se 3. až 4. měsícem zlepší.
Teda, zlepšily se prdíky, ale od 4. měsíce je na UM a začalo nám „peklo“. (Samozřejmě děkuji Bohu, že není malý nemocný a napsat peklo je ode mne hloupé, když jsou některá miminka vážně nemocná a nevím co všechno. ) :(
Začali jsme Kendamilem, pak Nutrilon, dále na doporučení doktorky Nutrilon Colics&Comfort, na další doporučení Hipp HA..
Malý měl po každém mléce bolesti bříška, u flašky se kroutil, propínal do luku a kňoural, pak už to přešlo v řev. Na těle se mu objevila vyrážka, na čele suché místo připomínající ekzém a ve stolici hleny.
Paní doktorka se stále zdráhala vzít mu krev na ABKM, protože to bylo hned první, co mě napadlo. Nakonec až když jsem si pořádně dupla, mu krev před 2 týdny vzala a řekla ať vydržíme.
Já to nevydržela a koupila jiné mléko, a to kozí značky Naše mléko.
Bříško bolelo méně a hlenů ve stolici bylo taky míň, ale abych přešla k tomu, že brala krev před dvěma týdny.. Řekla mi ať zavolám za dva dny, pak zase za dva, zase a už jsou to dva týdny a stále nemá výsledky, že prý je to testování drahé a laboratoř čeká, až tam bude mít krev od více miminek.
Přijde vám to normální? :think:
V pondělí jsem jí volala, tak ni řekla, ať koupíme Hylak, že mu to určitě pomůže. Dala jsem teda na její radu a v pondělí mu ho 3× dala, pak v úterý ráno a pak to začalo. Malý včera vypil dohromady asi 200 ml mléka, pořád plakal a kroutil se, tak jsem Hylak přestala okamžitě dávat, ale trvá to bohužel i dnes. Pak jsem navíc zjistila, že se dává na těžké průjmy po střevní chřipce atd., že já krá*a nečetla dřív. :,(
A nevím co teď, volat ji nechci, to zase bude, že to není Hylakem a bude se smát. Uvažuji že ho veznu do nemocnice na nějaké vyšetření, ale nevím jak to tam chodí, potrebuji doporučení od lékaře nebo tak něco? A navíc v téhle době ho tam tahat..jenže mám už strach, aby se nejednalo o něco vážného a ja to nezanedbala. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63034
10.3.21 10:20

@VeeVeee nedávás mu vigantol? Tohle bylo u starších díky vigantolu :think: jinak mléko se má měnit po cca 14 dnech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4214
10.3.21 10:23

Tak v první řadě bych se zkusila trosku zklidnit, protože všechen ten stres rezonuje.

Hylak není nic proti ničemu, jsou to probiotika, takže si nemyslím, že by to byl až takový problém.

Když má 6M, davas prikrmy? Můj starší syn kolem půl roka pít mliko vůbec nechtěl… takže měl masozeleninu třeba 2× denně, jedl kaše. Chápu, ze se bojis bolesti břicha, ale nějaká zelenina aspoň?

Mladší trpěl taky na koliky a u nás zabral Kendamil AC, ale jestli mas podezření na ABKM, tak to kozi mléko by muselo zabrat, protože v něm kravska bílkovina není.

Davas nějaké probiotika? BioGaia, Probio Maxik nebo Biopron?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.3.21 10:25

@VeeVeee Krevní testy nejsou v tomto věku vůbec průkazné, ABKM se u miminek zjišťuje eliminační dietou. Teď je otázka, co s vámi, když je malý na UM. Neocate může předepsat jen lékař a v tomto věku už ho možná ani nepřijme (samozřejmě ho můžete i koupit, ale stojí cca 1500 Kč jedna krabice). HA mléko není pro děti s ABKM nejvhodnější. Můžete zkusit Nutrilon allergy (digestive) care. Ale u těžkých forem ABKM nemusí zabrat. NADC je totiž „jen“ štěpené mléko, Neocate je rozložený na aminokyseliny. Existuje ještě i Alfamino, považuju ho za chuťově přijatelnější než Neocate, ale třeba mé dceři kvůli bramborovému škrobu taky nesedl.

Osobně bych se objednala k dobrému alergologovi a mezitím zkusila, zda nezabere NADC.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
10.3.21 10:26

Ahoj, mé malé ze začátku vadil Nutrilon, nemohla kakat, taky Dr, ať jí dám hylak a mě se to nezdálo rvát do ní hylak a tak jsem ho ani nekoupila, přešla jsem na jiné UM a bylo to dobře. Nicméně pokud se Dr. k tomu nějak nemá do té nemocnice bych šla, jde o zdraví miminka, nemůžou tě přece vyhodit bez papíru. Může mít i alergii na laktózu. Je nebo byl kojeny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.3.21 10:32

@Verurizeckova S tím kozím mlékem si dovolím oponovat. Dost dětí, co má ABKM, totiž reaguje i na jiné potraviny. Pokud vím, obecně se při ABKM jiná živočišná mléka jako náhražka nedoporučují (stejně jako sojové mléko pro podobnost bílkovin).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
10.3.21 11:20

Vigantol nedávám, koupila jsem hned místo něj Jamieson. Příkrmy jsme začali dávat po 4. měsíci, ale vzhledem k problémům s umělými mléky jsme je vysadili, abychom si byli jistí, jestli je to z příkrmů nebo mléka a jak nová mléka zabírají.
Teď je zase dáváme asi týden, zelenina i maso-zeleninové.
A v kozím mléku sice není kravská bílkovina, ale jsou tam nějaké dvě složky, které se vyskytují i v kravském mléce, takže miminko s ABKM ho může snášet lépe, ale stejně se alergie nevytratí.
Koupila jsem ho i z důvodu, že je lépe stravitelné a víc podobné MM.
Probiotika dáváme, BioGaia. A ano, kojila jsem do toho čtvrtého měsíce a u prsu se kroutil, kojila jsem i 2 hodiny, u nás to byl boj od narození. Pak jsme přešli na UM protože nepřibíral. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
15.3.21 20:34

Mě to zní jako alergie na laktozu nevím jak to je u kojenců, jestli může přejít na rostlinné mléko. Zkusila bych se zeptat ve zdravé výživě -holky to tam mají nastudováno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat