6 měsíční miminko se už 3 měsíce vzteká u kojení

10
16.7.20 13:09

6 měsíční miminko se už 3 měsíce vzteká u kojení

Ahoj,
prosím o radu nebo spíš názor na můj problém. Mám šestiměsíčního chlapečka a od začátku byl boj s kojením, začínali jsme s kloubočky, ty se nám podařilo odbourat. Ale cca od 3 měsíců se začal vztekat a vzpouzet u kojení. O kojení se ani sám moc nehlásí. Občas je den, kdy se nakojí v klidu, ale většinou se prohýbá do luku a musím ho skoro nutit a pak se teda napije. V klidu pije jen v noci a večer před spaním. O bojkotu kojení vím, ale tohle trvá s malýma přestávkama opravdu už víc jak ty 3 měsíce. Jinde než doma se nenapije vůbec. Jsem z toho už vyřízená, skoro se bojím každého kojení, jestli to bude v klidu a venku už kojit nechci a spěcháme domů, aby aspoň něco vypil. S příkrmy jsme už začali, docela papá. A mlíka mám dost, o tom to není. Zažívala jste některá to samé? Pořád to nechci vzdát, pořád doufám, že se to uklidní, ale asi marně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

414
16.7.20 13:16

U nás začal bojkot v 8 měsících a už jsem to nepřekonala. Má raději normální jídlo, Sunar taky pije jen v noci, přes den vůbec… Prostě má raději normální jídla. Od 3 měsíců mě to přijde teda brzy.. co se změnilo? Dudlík nebo tak něco? Nebo sám od sebe? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1820
16.7.20 13:20

On asi tu tvoji nepohodu cítí. Být tebou, tak se na to vykašlu. Zkus UM, být dobrá máma nemá nic společného s kojením, naopak, mnohem lepší bude, když budete oba v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
16.7.20 13:52

Dudlík nemáme vůbec, odmítl ho. Já právě už ani nevím, jak to vzniklo. Šlo to asi nějak postupně. Jsou i lepší dny, nebo večer když pije klidně, tak je to hezký, ale je fakt, že celkově je to spíš stres. Už jsem o UM uvažovala několikrát, ale jak člověk všude čte, že MM je nejlepší, tak jsem si nějak zafixovala, že to nesmím vzdát :zed:

Díky za názory :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
17.7.20 10:07

Maruško, máme to stejně. První bojkot přišel cca kolem 3m, myslím že to bylo v souvislosti s růstovým spurtem. Četla jsem, že vydržet a cca za 3 dny na to zapomene… Vůbec! Teď jsme 5 a půl měsíce a přetrvává to. Zdaleka ne při každém kojení (kojím plně), ale nejméně 1× za den. Řekla bych, že když se syn naštve, že nedostal hned. Když se rozbrečí hlady a musí čekat… Ideální je, když je partner u toho. To ho pochová, trochu uklidní a vrzne mi ho k prsu.
Jinak tím, že to není zdaleka pořád, tak mi za to kojeni stojí - neměnila bych. Někdy se i usměju, co to zase zkouší. Asi chce pochovat od táty a pak si milostivě dá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
18.7.20 19:13

@Seashelll No aspoň vidím, že nejsem jediná. Už jsem si říkala, co pořád dělám špatně. Všechna miminka jsou závislá na prsu a pro to moje je kojení taková nepříjemná nutnost.. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
19.7.20 14:25

Náš malý chtěl v 6 m hlavně mrkvičku a podobné kašičky. Petržel, brambor, dýně mňam mňam. Už jsem ho do kojení nenutila a jsme spokojení oba. Dá si večer a v noci, přes den někdy trochu. Nenutím, nabízím. Občas si dá víc, někdy míň, někdy vůbec. Vypadá spokojeně, přibírá ukázkově. Myslím že ty děti nejsou blbé, dobrovolně hlady a žízní neumřou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
19.7.20 14:27

Má teď 11 m a kojím pořád večer a v noci, přes den minimálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama