6měsíční miminko si zatrhlo nehet

463
16.11.15 17:46

6 měsíční miminko si zatrhlo nehet

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám 6 měsíční holčičku a jak pařád leze, tak všechno surově mačka v ručičkách je na pěnovém puzlle a jak hrabe prstíčky občas si až nalomí nehýtek, stříham jí je skoro každý den, ale i tak jí je neustříhnu uplně nakrátko…a včera se jíto asi zanítilo jak si totrochu nalomí, a ma to v koutku takové zarudlé trochu teplé a jakoby bouličku malinkou :-( doktorka tam dneska nebyla a bude tam až ve čtvrtek, jsem trochu hypochondr matka :-D prosím nevíte co na to nebo je to nějak vážné??Nic jí není…a v lékarně mi dali jen mastičku vitamín E prý mazat…tot vše :-( ale ja se prostě bojím a ráda bych věděla zdali jste to taky někdo měl u svých miminek a co ste s tím dělali :-( omlouvam se za román a mooooc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2740
16.11.15 17:53

Není to nic neobvyklého, stačí mazat a bude to OK. kdyby to začalo hnisat, pak běžte k pediatrovi, jinak je zbytečné moc to řešit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
16.11.15 17:54

Aha :-/ děkuji má to jen zarudlé, jinak zatím nic…mam mastičku z lékarny vitamin E a prý to mám mazat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
16.11.15 17:55

@Caborina jasně, maž to, to bude dobré. můžeš jí to před máznutím vydezinfikovat, máš-li dezinfekci, která nepálí, ale neboj, nebude to určitě nic vážného :-) moji oba kluci mají šílené záděry po mě, já na to taky trpím a i když to vypadá hrozně, tak z toho taky nikdy nic nebylo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
19164
16.11.15 17:56

@Caborina Dělá se ji tam zánět. Jestli už je tam boule a ne jen zarudle, dej na to na noc betadine mast, tamponek zafixuj purlanem a na to rukavicku nebo pokožku. Dobre jé i střídat betadine s framykoinem. A na denní spaní nepustit ten tampon ještě rivanolem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
16.11.15 17:59

Holky doma mám jen hemagel a to je vše, pak tu mastičku s vitaminem E jinak nic :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
16.11.15 18:05
@Caborina píše:
Holky doma mám jen hemagel a to je vše, pak tu mastičku s vitaminem E jinak nic :-(

Betadine dezingekci v tekuté formě nemáš? Pokud ne, tak jí dej alespoň tu mast s tím vitamíníme E.

Dceři se zatrhávají a lámou nehty už od porodnice celkem fest. Někdy to je je jen zarudlé a po pár dnech to samo zmizí, ale občas se to začalo zhoršovat a dvakrát už nám hrozila chirurgie (hnisavá boule ve 14 dnech a jednou oteklá půlka prstíku v 5 měsících).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
16.11.15 18:09

To zas ona nemá tak hrozné jen tak 1 článek je z levé strany zarudlý :-( nemáme ani betadin tekutý máme septonex, ja sem dostala v lékarně právě hemagel, ten jsem koupila na drobné poranění, poškrábání tak na to by se nemohl použít? Je to jako i desinfekce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
16.11.15 18:29

@Caborina Ten betadine a rivanol jsou dezinfekce, které mají ten zánět snad jako vytáhnout (ale u tekutých roztoků je podmínkou, že ten prstík musí být pořád v mokru toho roztoku).
Jestli je to jen zarudlé, počkala bych do zítra a ráno vyslala chlapa do nějakého nákupáku, kde je lékárna, a´t koupí ten betadine mast a purlan jedničku. To mi přišlo nejlepší. Nebudeš muste furt máčet ten tamponek, navíc u lezoucího dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
16.11.15 18:31
@Caborina píše:
Holky doma mám jen hemagel a to je vše, pak tu mastičku s vitaminem E jinak nic :-(

bych dala jen ten hemagel nic vic ;)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama