6 měsíční na svoji váhu málo pije

308
17.5.16 10:49

6 měsíční na svoji váhu málo pije

Ahoj holky, malej bude mít brzo 6 měsíců, pomalu začínám přikrmovat zeleninovým příkrmem - teď začínáme 3 týden - sní cca 70g a zapije to mlékem. Blíží se s vahou k 9 kilům a proto mi vrtá hlavou, že na jednu dávku mm a um (mám málo mléka) vypije 120-150 ml (nevím kolik v noci, ale určitě míň, protože si jen cucne a spí dál). Nechci to do něj rvát, takže ho nechávám, pořád věřím, že kdyby chtěl tak se dopije podle svého. Po kojení mu dělám 100UM. Přibírá hodně skokově - třeba týden 90g a druhý 150g, proto jsem přestala radši vážit, protože teď nepřibral skoro nic za 14 dní 100g.

jsem druhorodička, ale pořád mám pocit, že nezvládám do sytosti nakrmit své dítě (druhý je totiž maximální nejedlík, proto to řeším víc než bych měla, vím) :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9345
17.5.16 11:05

Jestli je spokojený, čůrá, kaká a přibírá, tak to neřeš… Odkud bereš to přesvědčení, že dítě má vypít x ml mléka? Nech to na něm, tobě taky nikdo neříká, kolik máš sníst. A v 6m má 9kg, co se ti na tom nezdá? Můj syn měl v roce necelých 8kg, ale nikdy jsem ho po krmení nevážila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
17.5.16 11:20

Neřešila bych, váhu má dobrou (my nemáme ani 6kg na půl roce a doktor je s tím v pohodě), ať si vypije, kolik chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6750
17.5.16 11:41

@relay Prijem tekutin muzes overit kontrolou vydeje - vazenim plenek. Plenky lze vazit na kuchynske vaze. Nebo vazit miminko pred kojenim a po kojeni, ale to chce mit detskou vahu, lze pujcit treba na den v pujcovne nebo nekdy i u doktorky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7627
17.5.16 11:48

@relay V klidu. Nech to na něm. Dneska se to strašně hrotí, i naše pediatra říká, že děti se častěji přepíjejí, než že by pily málo. Můj první syn toho vždy vypil málo, nechala jsem ho kontrolovat u dr. prý je v pořádku, známky dehydratace nejeví, doporučila kontrolovat moč, jestli není moc tmavá a zapáchající, nebyla, tak ho nechávám žít.
U druhého syna ještě horší, tam jsme bojovali s bojkotem kojení, ještě než dostal příkrmy. Vypil toho žalostně málo, jakékoliv metody dokrmu odmítal. Nechala jsem ho vyšetřit dr. pro jistotu zkontrolovat moč - vše ok. Po zavedení příkrmů zase začal pít dobře, asi si konečně začal vážit mlíka :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama