Reklama

6 měsíční z ničeho nic hejká

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tejule
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 15.01.18 11:13
6 měsíční z ničeho nic hejká

Ahoj zkušené matky!

Jdu si k Vám jak už mnohokrát pro radu a pomoct. :)

Mám 6ti měsíčního kluka, poslední asi týden je to teda s ním šílené. Z pohodového mimča, které si hrálo, smálo se, povídalo je najednou šílenej ukňouranek. Na dece sám nevydrží, hrát už vůbec ne, max 5 minut když tam jsem s ním a na 200% se věnuju a veju, směju se a tak. V sedaččce nevydrží. Hned šílenej řev. jediný kdy je jakžtakž v pohodě, je když se chová - copak ale můžu celý den chovat? To fakt ne, nosítko nesnáší, šátek vidí a ma hysterák :D Na zuby mi to nepřijde, nemá oteklé dásně, sce slintá, ale to už od druhého měsíce. Hlad nemá… Nevíte co by to mohlo být? Normální období? Díky za rady. Jen mě napadlo tady dát tento dotaz - třeba to měl někdo stejně… :) a bude umět poradit co s hejkalem :)

Pěkný den. ;)

Reklama

Reakce:

KriJona
Závislačka 2689 příspěvků 15.01.18 11:27

Je to naprosto normalni :lol: dítě v tomto věku uz hodne vnímá a často se nudí, takže vydržet tohle období než se začne sam hýbat a dostane se tam kam potřebuje. dceri je 7 měsíců a doma se po chvíli nudí, nejklidnejsi je venku a všude tam kde se neco děje. A zuby to u tvého syna byt klidně můžou, dceři roste druhá spodní jednička a to stojí za to :cert: :mavam:

Uživatel je onlineberua13
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 15.01.18 11:46

@Tejule Mám to stejné, synovi bude tento týden půl roku… taky u ničeho nevydrží, vyžaduje pozornost a chce se bavit :D

Slečna Ferka
Extra třída :D 10029 příspěvků 15.01.18 11:46
@Tejule píše:
copak ale můžu celý den chovat? To fakt ne

Ale ano. To tak bývá, že to děti potřebují (jsou i tací, co nosí celé noci!). Vsadila bych na ty zuby (ono se to tam často „vespod“ hýbe, i když na dásni ještě noc nevidíš) a na nudu. Je to normální.

Buď kreativnější v zabavování. Máš houpátko, aby mohl koukat kolem sebe? Nic nepíšeš o kočárku - nepomůže ho vozit? Nemáte někoho, ke komu by mohl chodit na návštěvy, a mít nové podněty, nové hračky atd. (nebo kde by Ti ho ponosil chvíli někdo jiný :mrgreen: )? Když už jsi s ním, ukazuj mu v knížkách, mluv, zpívej… Nepomůže houpací křeslo nebo skákání na míči? Měla bys ho na ruce, a přitom by sis odpočinula vsedě.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19563 příspěvků 15.01.18 11:49

Normální stav, řekla bych. Dítko s každým týdnem poznává víc a mění se. Z ležáčka je uhejkanej plazivec, co chce všechno, ale nezvládá skoro nic, takže potřebuje asistenci maminky. Taky si začíná uvědomovat, že je někde sám a že máma není a protože děti žijí okamžikem, dostanou se do fáze, kdy mají pocit, že jak máma zmizí za roh, zmizí už navždycky…Separační úzkost.
Synek v týhle době trávil čas v houpátku na stole v kuchyni, kde měl dokonalej výhled - na všechno včetně mě, motající se metr od něj u linky. Jak byl dole na zemi nebo v obýváku, tak řval.
Ale střídali sme to, chvíli tak, chvíli tak, nepodřizovala jsem se plně tomu, že plaší, abych pak neudělala už vůbec nic (a visel mi na noze ještě ve dvou letech :oops: :mrgreen: ), takže sem ho občas prostě nechala „kušnit“. Né samozřejmě hodiny, ale pět deset minut? Jo, bez problémů…

Uživatel je onlineberua13
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 15.01.18 11:49

@Tejule a přesně jak píše @Slečna Ferka… návštěvy ho baví nejvíc, to sedí nebo leží jak příbitý a kouká…předvádí se, jak je hodný a nikdo mi pak nevěří, když na něj žaluju jak umí zlobit :lol:

hofka
Extra třída :D 14976 příspěvků 15.01.18 12:02

To je přesně ten stav, rád bych se dostal támhle, ale brání mi tělo:-)

Heivka
Závislačka 3115 příspěvků 15.01.18 12:50

Nejhorší bylo období, kdy synovi zdrhaly hračky, už nevím kdy to bylo, ale chvíli se plazil jenom pozadu, v tu dobu jsem si to málem hodila, jediné co ho spolehlivě zabavilo byli psi (stačilo mu dát do ruky něco k jídlu a obludy se od něj nehly)u syna se vůbec střídají období pohodářství a období „zakopat pod zem a zdrhnout“. Řekla bych, že je to normální.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10029 příspěvků 15.01.18 13:08
@Heivka píše:
Nejhorší bylo období, kdy synovi zdrhaly hračky
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >