Šest měsíců nenarovnám koleno

1583
22.1.18 18:27

6 mesicu nenarovnam koleno

Ahoj, chci se zeptat, zda nemate nekdo nejakou zkusenost…
Pres pul roku nenatahnu koleno…nepropnu ho kdyz se pokusim boli to jako blázen. Po 14 dnech jsem samozrejme sla k dr. Pry praskly meniskus a artroskopie v te dobe bylo dceri asi 4 mesice a nemohla jsem jit a bala se. Sla k dalsimu dr ten tcrdil to same a nechteli me poslat na MR. 3 dr me poslal na MR a nezjisteno nic krom krive cezky ( pry vrozene)
Takze nevedi proc me vlastne boli a nenatahnu ho. Po ruznych zkušenostech od lidi jsem zacala mazat heparoidem, ten jako jediny po tydnu zabral. Koleno skoro nebolelo a slo natahnout. Po prestani 14 dnech mazani, koleno opet zacalo bolet a nenatahnu ho. Ortoped nechape ze mi pomaha heparoid…jedine co ho napadlo, ze mi ceska muze vadit a vytvaret v koleni zanet a chce ji operovat. Me prijde divne ze by mi na vec ktera se musi resit operaci pomahal heparoid. Porad si rikam zda by to slo jinak? Mam rocni dite, manzel narocnou praci a nemuzu si dovolit 6 tydnu nechodit…navic bydlim ve 3 patre bez vytahu…
Nemate nekdo pododobnou zkusenost cim by to mohlo byt? A jakto ze se to po prestani mazani heparoidu stake vraci? Jine masti s protizanetlivymi slozkami nezabiraji.
Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3711
22.1.18 18:49

Hele, myslím, že v tvém případě a při tvém přístupu je zbytečné to řešit, protože stejně na řešení nepřistoupíš, protože máš dítě a bydlíš v 3. patře. Přecházej to dál. Taťka taky přecházel (byť přízanky byly jiné) k doktorovi nešel. Teď má vyměněný celý kloub, je to na prd. Sotva chodí. Uvědomuje si, jak bylo hloupé to tenkrát přecházet a ignorovat. Čas nevrátí.

Pokud lékaři nevěříš, běž jinam (ale pak se nedivím, že je všude narváno, když každej zajde s jednou věcí ke 3 lékařům, protože se mu verdikt nelíbí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11233
22.1.18 18:57
@zvidavajanca píše:
Hele, myslím, že v tvém případě a při tvém přístupu je zbytečné to řešit, protože stejně na řešení nepřistoupíš, protože máš dítě a bydlíš v 3. patře. Přecházej to dál. Taťka taky přecházel (byť přízanky byly jiné) k doktorovi nešel. Teď má vyměněný celý kloub, je to na prd. Sotva chodí. Uvědomuje si, jak bylo hloupé to tenkrát přecházet a ignorovat. Čas nevrátí.Pokud lékaři nevěříš, běž jinam (ale pak se nedivím, že je všude narváno, když každej zajde s jednou věcí ke 3 lékařům, protože se mu verdikt nelíbí).
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
22.1.18 20:15

Ještě další věc:
Trvá to půl roku. Půl roku na to cosi patláš, co údajně řeší problém. Poradil ti to kdo ví kdo a lékař nad tím kroutí hlavou. Proč si vůbec předtím chodila k lékaři (resp. dokonce ke třem), když to řešíš jinak a necháváš to tak půl roku?

Co se týče menisku, tak lidi většinou už z nemocnice odcházeli bez berlí. Takže pokud by byl problém toto, tak nevím, jestli je týden tak hrozná doba, co se nedá přežít.

Čekáš, až bude lepší doba (budeš bydlet v přízemí, dítě bude dospělé nebo minimálně soběstačné,…)? Nikdy nebude ieální doba a odkládání mnohých zákroků vede jen k většímu a většímu problému a problémům potom. Ale tvoje volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4630
22.1.18 20:29

@Akcule co dodat každý svého štěstí strůjce, pockej až nebudeš umět chodit vůbec to bude teprve terno :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
22.1.18 20:34
@zvidavajanca píše:
Ještě další věc:
Trvá to půl roku. Půl roku na to cosi patláš, co údajně řeší problém. Poradil ti to kdo ví kdo a lékař nad tím kroutí hlavou. Proč si vůbec předtím chodila k lékaři (resp. dokonce ke třem), když to řešíš jinak a necháváš to tak půl roku?

Co se týče menisku, tak lidi většinou už z nemocnice odcházeli bez berlí. Takže pokud by byl problém toto, tak nevím, jestli je týden tak hrozná doba, co se nedá přežít.

Čekáš, až bude lepší doba (budeš bydlet v přízemí, dítě bude dospělé nebo minimálně soběstačné,…)? Nikdy nebude ieální doba a odkládání mnohých zákroků vede jen k většímu a většímu problému a problémům potom. Ale tvoje volba.

No pardon, zapomnela jsem upřesnit, ze mam genetickou poruchu imunity picham si imunoglobuliny od darcu atd.. a kazda operace a zakrok je u me riziko…coz je samozrejme u kazdeho to vim, ale.diky tomu ze nemam vubec obrane latky a doktori vlastne nevedi co mi je a zenou me na operaci, ze ktere oni maji penize samozrejme. Az 3 doktor uznal, ze to je divne na meniskus a poslal me na MR kde se nezjistilo nic. Vse v poradku. Navic jsem se diky sve imunite spalila u doktoru vic nez dost a prakticky dost veci jsem musela vyzjistit sama…protoze dle doktoru to neni mozne :mrgreen: abych mela napr. 3 mesice prujem a vsechny testy dopadly dobre a napadlo me zda to nedela antikoncepce…take samozrejme neni mozne dle dr aby to delala…vysadila jsem a do tydne byl pryc…a tak bych mohla pokracovat na nekolik stran.
Nevim, proc me tak odsuzujes…neptala jsem se na to proc jsem blba a neverim doktorum :mrgreen: ale na to, zda nema nekdo zkusenost co by to mohlo byt kdyz na rtg ani MR nic neni a dr nevi co to je…abych se rozhodla co s tim :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16873
22.1.18 20:38

A proč jsi chodila k tolika doktorům, když nechceš slyšet jejich názor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
22.1.18 20:39

Na oleraci pujdu kdyz to bude nutne…ale nechce se mi na ni postupovat u me to riziko kdyz by to treba bylo zbytecne…prpto se ptam, zda li ma nekdo podobnou zkusenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16873
22.1.18 20:40
@Akcule píše:
No pardon, zapomnela jsem upřesnit, ze mam genetickou poruchu imunity picham si imunoglobuliny od darcu atd.. a kazda operace a zakrok je u me riziko…coz je samozrejme u kazdeho to vim, ale.diky tomu ze nemam vubec obrane latky a doktori vlastne nevedi co mi je a zenou me na operaci, ze ktere oni maji penize samozrejme. Az 3 doktor uznal, ze to je divne na meniskus a poslal me na MR kde se nezjistilo nic. Vse v poradku. Navic jsem se diky sve imunite spalila u doktoru vic nez dost a prakticky dost veci jsem musela vyzjistit sama…protoze dle doktoru to neni mozne :mrgreen: abych mela napr. 3 mesice prujem a vsechny testy dopadly dobre a napadlo me zda to nedela antikoncepce…take samozrejme neni mozne dle dr aby to delala…vysadila jsem a do tydne byl pryc…a tak bych mohla pokracovat na nekolik stran.
Nevim, proc me tak odsuzujes…neptala jsem se na to proc jsem blba a neverim doktorum :mrgreen: ale na to, zda nema nekdo zkusenost co by to mohlo byt kdyz na rtg ani MR nic neni a dr nevi co to je…abych se rozhodla co s tim :mrgreen:

Cvičit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
22.1.18 20:41
@Netopirek píše:
A proč jsi chodila k tolika doktorům, když nechceš slyšet jejich názor?

Protoze jsem sla s bolesti k doktorovi ten se na to koukl ani na me nesahl a rekl to bude asi meniskus ale nevim tak udelame operaci a ja se podivam…
Nooo jasne to by hned kazdy sel :mrgreen: ty jo??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
22.1.18 20:43
@Netopirek píše:
Cvičit

To jsem zkousela plavani rotoped prakticky dost chodim ale cim vic nohu namaham tim je to vecer horsi…pak me boli cela noha pac proste chodim jinak nez jsou svaly zvykle kdyz nemuzu propnout nohu pri kroku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
22.1.18 20:46
@Netopirek píše:
Cvičit

A navic mi prijde divne proc mi na to pomaha heparoid?? Ten je na zily a zanety slach popr. To po tydnu mazani je noha uplne v pohode propnu ji neboli muzu normalne chodit ale smi se mazat jen 14 dni a jak prestanu do par dni je to zpatky… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
22.1.18 20:48

Co tedy zkusit nějakou alternativu?
Kostival, bylinky, fyzioterapii (elektroléba, magnetoterapie, vodoléčba, laser), doplňky stravy (chondroitin, msm). Existují i “injekce do kolene”, které obdivují kloubní výstélku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4630
22.1.18 20:48

Taky jsem z toho mela strasnou radost když mi měli v 16 ti poprvé otevřít koleno pač tam rentgen nic neviděl a nakonec jsem rada protože jsem mela srostle upony k cesce které mi bránili nohu natahnout o rok později to samé druhé koleno je to devět let a prý se to rádo vrací takže za par let budu muset znova aby se nestalo ze si ty upony buď utrhnu a nebo tak zatuhnou ze se jednoho dne nepostavim vůbec…mela by si a tím podle me něco dělat a mast fakt není řešení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
22.1.18 20:51

@Akcule
Aha, důvod malý děcko a partner v náročným zaměstnání se mění na něco jiného. Předpokládám, že lékaři věděli, že danou poruchu máš a nutnost operace vzhledem k tvému zdravotnímu stavu zvážili.

Osobně - to, že koleno nepropneš je jeden z možných příznaků poškozeného menisku. Já měla přetržený vaz i poškozený meniskus. Že to bylo toto jsem se dozvěděla až po operaci, bylo jasné, že tam je problém, jaký nejspíše nebylo možné hned zjistit z venčí za pomocí dostupných přístrojů. S operací jsem bez nějakého váhání a hledání jestli to nejde jinak souhlasila. Zrehabilitovala (a ještě velmi rychle, sestra se až divila, že mnozí po takové době ohýbají jen určitý úhel - protože já chtěla, chtěla se věnovat co mne baví a zahodit berle) a vrátila se ke všem činnostem, co jsem dělala, vč, aktivního sportu, kde je námaha kolen.

Pokud si vážně myslíš, že doktoři tě chtěj kuchat, protože se nudí nebo k tomu mají finanční důvody, tak prosím. Ale přijde mi to hloupé.

Jinak chci vidět, jak tě někdo nechal mít 3 měsíce denně a furt průjem, prakticky sedět na hajzlíku. Jak potom vypadalo střevo a níž. Nějak mi totiž nepřijde reálné, aby s tím člověk takovou dobu žil. A doufám, že si danou antikoncepci zmínila (a neměl do lékař nějak domyslet). Přece jen u těchto věcí je potřeba i tvoje součinnost.
Ale pokud jsou doktoři špatní, proč k nim chodíš a vůbec hceš problém řešit - vždyť sama víš co je nejlepší - vysadit prášky nebo na to něco napatlat.

Upřímně, když jsem vidělam čím vším si lékaři projdou během svého studia, tak bych je nenazvala hlupáky. Jasně, ve své oblasti jsou vzdělanější, ale takový přesah do všech možných oblastí jako mají absolventi všeobecného lékařství má málokdo (a věřím, že ví, že nějaká porucha imunity je riziko a umí ho zvážit - víš, on ten lékař má zodpověnost a ne, že si jen tak kuchne a třeba to vyjde, nebo taky ne).

Už jdu pro kouli, abych zjistila co s tím máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat