6 měsíců po potratu v polovině těhotenství - začínáme se snažit

4331
3.8.13 14:41

6 měsíců po potratu v polovině těhu - začínáme se snažit

Ahojky!
V lednu jsem potratila přesně v půlce těhotenství. Teď se chceme s přítelem
začít pokoušet o dalšího drobečka. Jste na tom někdo stejně nebo dost podobně?
Anebo pokud jste na tom byly jako já, kdy se vám poštěstilo?
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

670
3.8.13 14:53

Ahoj! Ja som a rodila v 37tt mrtné miminko. Začali sme sa znovu snažiť po 3 mesiacoch a hneď na 1 pokus sa zadarilo.
Verím že i vám sa skoro zadarí. Budem držať palečky! Drž sa! :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
3.8.13 14:57

Jé, já právě teď hledám podobnou diskuzi v uzavřených, ty mi čteš snad myšlenky :). Já si na to snažení sice ještě pár měsíců počkám, ale mohla bych se přesto přidat?
Před měsícem mi ve 20. týdnu museli vyvolat porod, bylo to zamlklé těhotenství. Ještě jsem se z toho nevzpamatovala, jsem ještě v šestinedělí, takže určitě ještě 2-3 měsíce to bude bez snažení. Ale třeba si tady to čekání ukrátím :palec:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
3.8.13 15:28

@opinka Určitě se přidat můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
3.8.13 15:29

@lilli.c Jak to, že jste se mohli začít snažit tak brzy? Mně doktor řekl, že po potratu v takovýmhle stupni těhotenství si máme dát pauzu 6 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
3.8.13 15:35

@pampalin Mně řekl jeden doktor v porodnici, že mám tak 3-4 měsíce počkat. Když jsem se na to ptala druhého, tak mi na to řekl, že se musím poradit se svojí gynekoložkou, jestli ty 3 měsíce stačí. No a ta mi pak řekla, že tak 2 až 3 cykly by počkala.
Asi záleží i na příčině. Zjistilo se u tebe, proč se to stalo?
Naše holčička měla uzel na pupečníku, možná si ho utáhla. Takže nebyl jakoby problém u mě s dělohou, porodními cestami nebo tak něco. Tak možná proto mi nikdo nenařídil tu 6měsíční pauzu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
670
3.8.13 15:39

@pampalin tak to mi v porodnici vraveli tiež. Ale moja dr vravela že až sa na to budem fyzicky i psychicky cítiť. Hoci i hneď po 6nedelí. Ono i staré „báby porodníčky“ vravia že po porode je pohnojeno a že sa skoro zadarí. Počkali sme na genetiku či zistia nejaký problém. A jelikož nič nezistili šli sme do toho zas. Sme moc radi že sa zadarilo hneď. Je pravda že som hodne nervozna či sa to nestane znovu, ale to by som bola i keby som čakala dlhšie. Proste je to už vo mne ten strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
3.8.13 17:11

@opinka
No, malá se nám otočila a uškrtila se pupeční šňůrou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
3.8.13 17:15

Tak to jsme na tom dost podobně :(. A potratila jsi samovolně, nebo ti to taky museli vyvolat? Je mi to líto :hug:
Ještě asi bude muset uplynout hodně vody, než se s tím aspoň trochu vyrovnám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
3.8.13 17:19

Přestala jsem cítit pohyby. Asi po týdnu mi stejně museli porod vyvolávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8784
3.8.13 17:29

Ahoj, já před lety, mám to v metříku, přišla ve 20.tt o chlapečka. U nás to byl vyvolávaný porod/potrat, z důvodů nefunkční placenty a dalších problémů. Miminko žilo, o to to bylo horší se s ním rozloučit. A názor doktorů na další snažení se lišil. Většina se shodovala jen v tom, aby jsme počkali na pitevní zprávu a počkali na genetiku. A pak že se můžeme snažit. Někdo říkal 3 měsíce, někd půl roku. Porod byl na konci února, první dva měsíc ejsme na snažení eměla pomyšleí. Pak jsem se vrátila do práce a v červnu jsme jeli na dovolenou, kde jsme tomu nechali volný průběh. A hned se zadařilo. Měli sjme po genetice, nic se nenašlo, po veškerých vyšetřeních. Já jsem vyšla ze veho OK, manžela nezkoumali. Od začátku těhotenství sjem si nechala napsat neschopenku. A zdárně donosila holčičku. TeDˇmi doma pobíhá a je ji 2,5 let. Opět mám v metříku. A teDˇse náhodou opět stalo a čekáme koncem srpna chlapečka. Musím říct, že největší odvahu sjem musel asesbírat k ukončení prvního těhotenství, pak se vyrovnat s tím, že za to nemůžeme. A odhodlat se, čekat další. Prvních 20. tt bylo peklo, furt jsme se bála, že se to bud eopakovat, ale pak už sjem si těhotenství užívala. A zvlášt proto, že jsme porpvé čekali kluk a podruhé holku. Věřila jsem tomu, že holčičce se nic nestane. A teDˇjsem vděčná za kluka, co čekáme, ale strach mám zase, aby vše dopadlo dobře. Strach už bude navždy, ale touha být matkou je silná. Takže jak se budete cítít, tak bych to zkusila. Tělo se zahojí po šestinedělí, ale duše se hojí dlouho. A každý to má jinak. My se na to cítili po 4. měsících. A dovolená a čas prázdnin nám trochu pomohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
4.8.13 20:44

Holky, a počítáte si plodné dny nebo to prostě necháváte na přírodě? Já se v tom
teda nějak neorientuju a stejně se dá otěhotnět i před nebo po plodných dnech, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8784
6.8.13 23:32

Já jsem si měřila bazální teplotu, chtěla sem zjistit, jak mi funguje tělo a po porodu ve 20.tt jsem prostě měla strach, že mě třeba blbě vyčistili a nebudu moc mít děti. A taky mě to lépe utíkalo, to čekání, když jsme si bazálku měřila. A díky grafům jsem krásně viděla, kdy mám ovulku, kdy přijde MS apod. Jen je ptořeba měřit opravdu ráno, než se vstane a být odpočatá. A pořád stejným teploměrem. Jinak u dcery jsem otěhotněla před ovulací. Nechtěla jsme to nechávat náhidě, tak jsme si řekli, že od nějakého data do nějakého data si dáme sexu co se jen d nás vejde. A na dovolený to klaplo. Měli jsme an to týden a zadařilo se. Jako nehrotili jsme to, ale díky grafům jsme si vytypovala cca týden, kdy by to mohlo vyjít. U druhého dítěte jsem měřila bazálku taky, protože jsem nebrala HA a používali jsme kondomy. Tak prost ěpro jistotu a taky abyc věděla, kdy přijde MS. Bez HA mám nepravidelné cykly od 30 do 45 dnů. A tak jsme si vytypovala, kdy mám asi ovulku a dávala si bacha, abych neotěhotněla. V tyto dny jsme prostě sex neměli. A ouha, ovu se asi opozdila, protože nám to jednou ujelo a je z toho skoro narozený syn, snad za pár dnů. Po zpětném přečtení grafu jsem zjistila, že ovulka se posunula asi o pár dnů dozadu a cyklus byl delší. A otěhotněla jsme asi právě v den ovulace.

Takže měření je přesné, ale občas to ujede. akže bych to ze začátku nechala na přírodě, jen si zjistila, jak funguje tvoje tělo a kdy přibližně může ta ovulac ebýt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
7.8.13 06:36

Ty brďo, tak to už máte s mimískem za pár… Tak ať jde všechno jako po másle
a ať tedy máte doopravdy doma páreček!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
22.8.13 19:53