6letý syn je provokatér, naschválníček. Co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 11:09
6 ti letý syn je provokatér, naschválníček. Co s tím?

Zdravím všechny, narodilo se miminko. Máme staršího syna 6 let. Dřív jsem se mu hodně věnovala. Je hodně aktivní. Kolo, lyže, brusle, výlety, učení na klavír, akce s kamarády, fotbal. Ale vše jsem zařizovala sama. Manžel stále pracuje. Vše je na mě. Všechny akce skončily když jsem přestala moct. Ještě v zimě jsem stála těhotná 3 h na mrazu abych mu dopřála bruslení, jinak bych bruslila s ním. A teď nic, začínám pomalu a prochazkama i když bych nejraději odpočívala. Do toho mám zánět zubu beru léky, vše na mě doléhá. Řeším miminko a do toho syn. Chová se jako by někde zapomněl mozek. Jindy super dítě. Miminko mazlí, ale někdy tak, že kdyz potřebuju aby spalo, jde a budí ho, když řeknu nedělej to i pro jeho odpočinek, uráží se a vyčítá mi, že mu mimi zakazuju. Pak vycita, že nikam nejdeme, když se premuzu a jdu, říká, že se mu tam nelíbí- i jeho oblíbená místa. Na výletě se vzteká, a hraje na dospělého. Manžel se a ním nepare, ale někdy mi to přijde taky přehnané. Nechci aby se cítil vyčleněný. Jsem ráda, že Mimi přijal. Mazlil břicho atd. A to ještě díky bohu, že tady nemáme babičky se stupidními přístupy tebe nemají už rádi a podobně. To bych už vůbec nedala. Prostě dělá naschvály. Jde s mokrou hadrou kapající a zastaví se nad hlavou malýho. A když už jsem mu to řekla 3× tak pak už vybuchnu a nerozumím ničemu. A jsem sama…do toho sousedku nad hlavou s radami a jednou už velkou dcerkou, říkajíc že nesmím být přehnaně přísná, musím chápat, že to jsou děti. Ale to nejde safra. To mám syna nechat dělat i nemožné??? Ano ano bez a pocakej barvami zdi, pokresli koberce, rozbijej hračky a směj se tomu, hazej kameny ano to je sranda. Ha ha ha. Ano děti děti. Už jsem na něj tak alergická. Přijde třeba do blízkosti 10 cm a čeká co já na to. Pak uběhne po rozčilení 10 min a přijde s něčím milým. Hraje si s mýma nervama, pocityma, vydírá mě, že tohle a tohle.mu nedovolím. Na manžela říká, že děda je lepší. Hrůza. Hlavně že děda ho živí. Kupuje kola a různé potřeby. Jen blbě zvani, jako ta sousedka. Omlouvám se za můj projev, ale jsem tak trochu vyčerpaná. A to mám 2 týdny po porodu. Chci jen klid v hlavě. A chci mít právo na svůj názor. Přijde mi, že při každým rozhodnutí jsem. odsouzena, že chci nemožné. I to jen si odpočinout. Malý má v noci bolení a přes den zas tohle. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 11:17

A třeba jak byste reagovali na to, když vám dítě řekne asi 50 x za den na každou blbost! Dívej, dívej, hele, hele…dokud neodpovim a neštěstím soustředění tam kde potřebuju. Zapomínám pak a podobně. Manžel mi pak řekne, že zapomínám, že to nechápe. Spíš o to zavadí. Nemá smysl vysvětlovat. V mojí hlavě nejsem já, ale můj neustupný syn. A když nereaguju, odvrátí se ode mě a dělá ze mě matku furii. A tak

pikola
Generální žvanilka 21059 příspěvků 01.06.19 11:17

Já myslím, že bude trvat než se všichni s novou situací srovnáte. Nás čeká na podzim to samé. Ty jsi unavená, on chce pozornost jako dřív, žárlí. Zkus víc zapřáhnout manžela, ať na něj máš víc času. On si vynucuje pozornost

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.06.19 11:28

A teď proběhlo, tak já půjdu k sousedce když ty chceš mít pořád jen klid. Tak ho vzala za tváře a promluvila do očí. Klid nechci, ale chci vzajemnej respekt. Abysme se všichni respektovali, a že až mila sousedka bude mít sourozence, tak to taky bude muset respektovat. A koukal, a převedl řeč jak miminko krásné kouká. Prostě to zkouší co vydržím. Kdybych nekojila lupnu si snad Lexaurin. A manžel má čas tak jednou za týden ho vezme ven. Ale nepodřizuje se mu tolik jako já. Já vidím slunce a hned mám pocit, že nám utíká krásný čas venku. A asi jsem to syna i naučila. Výhru mají ty mámy co své děti tolik neřeší asi. Vychovala jsem malého vyděrače a moje rodina k tomu hodně dopomohla. Maminka jde do práce…táta je v práci…ty jsi sám…ale na výlet jsem ho pak vzala já ne oni.

Tinuvien
Generální žvanilka 24072 příspěvků 01.06.19 11:30

Jsi v šestinedělí, tak se podle toho chovej. :srdce: Malému zkus vysvětlit, že narození miminka je pro maminku náročné, a že potřebuješ více odpočívat. Když mimi spí, tak třeba hrejte hry a věnuj se staršímu, když nespí, tak ať ti s ním pomáhá. Je to velký brácha, tak potřebuje uschopnit. Tj. chovat se rozumně, aby miminku neublížil. Musí se prostě cítit zapojený, dovolit mu třeba uvařit ti a sobě čaj. Ať ví, že je tvůj velký parťák. Rozhodně ale netolerovat záškodnictví.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9020 příspěvků 01.06.19 11:59

Ty jo, ty jsi nabrousena, ze mam pocit, ze kazde tvoje slovo me rizne i z monitoru… 8o
Jsi teprve chvili po porodu, ocekavat, ze syn ve svych sesti let bude perfektni uz po par tydnech, je velmi velmi naivni. Sest let vyrustal s plnou pozornosti, v podstate je to uz jedinacek. Bude potrebovat chvili cas se s tim srovnat. S tebou jeste evidentne sijou hormony. Proste to chce cas a kybl trpelivost. Ono si to sedne. Syn se vse nauci, dej mu nejakou cinnost, ze ktere je patrne, ze mu duverujes, ze ma nejakou zodpovednost. Provokace, zlobeni je pro deti casto jedinou cestou jak ziskat pozornost mamy. A zkus prece jen vic zapojit tatinka.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 01.06.19 12:14

Predstav si, ze by si tvuj manzel privedl domu milenku a rekl, ze ted budete zit vsichni pohromade.. Jak by ses asi citila a chovala? Nedelala by jsi ji naschvaly? Presne tak to ted vnima tvuj syn. Nemuzes po nem chtit zazraky. Negativni pozornost je taky pozornost.

pikola
Generální žvanilka 21059 příspěvků 01.06.19 12:19

Ty od něj čekáš chování jak od dospělého, ale bohužel :nevim: jsi hrozně naštvaná, ale měla by jsi být na manžela, to mi fakt nepřijde normální aby ty hned po porodu a ani o víkendu nemá čas? Ten kluk má jen tebe a ty ho teď odháníš a on to nechápe. Měli by jste na to být 4, ale zdá se mi že bojuješ jen sama.

cverunka
Závislačka 3041 příspěvků 01.06.19 12:23

Neboj, všechno si to sedne. Dcera mi dělala to samé a to je fakt taková ta uvědomělá holčička. Teď se holky milují, když je vidím, ak bez sebe nemůžou být a ňuňají se… :srdce:
Starší jsme také vedli hodně aktivně, pořád někde lítali, sporty všeho druhu… Po narození druhé jsme hold museli rozložit síly. Manžel zůstal s miminkem doma, my šly na brusle, pak já byla doma s malou a manžel jel se starší na lyže… Buď ty aktivity budete muset na čas omezit, nebo zapojit někoho dalšího - manžel, děda, babička…

Elenloth
Závislačka 4283 příspěvků 01.06.19 12:26
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, narodilo se miminko. Máme staršího syna 6 let. Dřív jsem se mu hodně věnovala. Je hodně aktivní. Kolo, lyže, brusle, výlety, učení na klavír, akce s kamarády, fotbal. Ale vše jsem zařizovala sama. Manžel stále pracuje. Vše je na mě. Všechny akce skončily když jsem přestala moct.Ještě v zimě jsem stála těhotná 3 h na mrazu abych mu dopřála bruslení, jinak bych bruslila s ním. A teď nic, začínám pomalu a prochazkama i když bych nejraději odpočívala. Do toho mám zánět zubu beru léky, vše na mě doléhá. Řeším miminko a do toho syn. Chová se jako by někde zapomněl mozek. Jindy super dítě. Miminko mazlí, ale někdy tak, že kdyz potřebuju aby spalo, jde a budí ho, když řeknu nedělej to i pro jeho odpočinek, uráží se a vyčítá mi, že mu mimi zakazuju. Pak vycita, že nikam nejdeme, když se premuzu a jdu, říká, že se mu tam nelíbí- i jeho oblíbená místa. Na výletě se vzteká, a hraje na dospělého. Manžel se a ním nepare, ale někdy mi to přijde taky přehnané. Nechci aby se cítil vyčleněný. Jsem ráda, že Mimi přijal. Mazlil břicho atd. A to ještě díky bohu, že tady nemáme babičky se stupidními přístupy tebe nemají už rádi a podobně. To bych už vůbec nedala. Prostě dělá naschvály. Jde s mokrou hadrou kapající a zastaví se nad hlavou malýho. A když už jsem mu to řekla 3× tak pak už vybuchnu a nerozumím ničemu. A jsem sama…do toho sousedku nad hlavou s radami a jednou už velkou dcerkou, říkajíc že nesmím být přehnaně přísná, musím chápat, že to jsou děti. Ale to nejde safra. To mám syna nechat dělat i nemožné??? Ano ano bez a pocakej barvami zdi, pokresli koberce, rozbijej hračky a směj se tomu, hazej kameny ano to je sranda. Ha ha ha. Ano děti děti. Už jsem na něj tak alergická. Přijde třeba do blízkosti 10 cm a čeká co já na to. Pak uběhne po rozčilení 10 min a přijde s něčím milým. Hraje si s mýma nervama, pocityma, vydírá mě, že tohle a tohle.mu nedovolím. Na manžela říká, že děda je lepší. Hrůza. Hlavně že děda ho živí. Kupuje kola a různé potřeby. Jen blbě zvani, jako ta sousedka. Omlouvám se za můj projev, ale jsem tak trochu vyčerpaná. A to mám 2 týdny po porodu. Chci jen klid v hlavě. A chci mít právo na svůj názor. Přijde mi, že při každým rozhodnutí jsem. odsouzena, že chci nemožné. I to jen si odpočinout. Malý má v noci bolení a přes den zas tohle. :nevim:

Tady hledej chybu.
Reakce tvého syna jsou úplně normální. Právě se mu komplet přestavěl jeho svět, ve kterém do té doby žil. Šestileté dítě to asi nepřejde jen tak, nemyslíš?
To je jasné, že tě zkouší, zlobí, naschválničí, má prakticky jenom tebe, když je tatínek pořád v práci. A byl zvyklý, že ses mu věnovala a teď nemůžeš a on reaguje po svém, jako dítě, kterým samozřejmě je.
I já mám pocit, že tak trochu chceš nemožné, když si chceš odpočinout a jsi sama na miminko a staršího syna. To je na jednoho člověka hodně.
Vůbec po tobě nechci dupat, máš plné právo, být unavená, zoufalá a nervozní. Ale bez manželovy pomoci se to asi nezlepší. Proč je vlastně pořád v práci?

Renca8
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 01.06.19 12:33

Podle me na to dite zarli a taky te zkousi kdyz chodi s mokrou hadrou nad miminko. Uz je dost velky aby chapal ze miminku se asi nebude libit kdyz bude mokre nebo kdyz ho vzbudi. Ja bych mu to rekla jednou a pak na zadek a taky zapojit vice manzela

cverunka
Závislačka 3041 příspěvků 01.06.19 12:33

S manželem si určitě promluv. Není možné, aby někdo pracoval tolik, že za celý týden nemá čas na vlastní děti… K čemu mu pak ty děcka jsou? Řekni si o pomoc, nejsi stroj. Já tak jela na plné obrátky - mladší vůbec nespala a já nechtěla být semetrika, co drží chlapa doma a něco nezvládá a nakonec mě zradilo zdraví takovým způsobem, že se musel ten chlap stejně postarat o vše a nakonec i o mně.

Rive
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 01.06.19 12:47

A jak sis to představovala před porodem? A jak manžel? Připravovali jste syna na příchod miminka?
Nechápu, proč jsi tak strašně naštvaná na něj, je jasné, že mu chybí ta pozornost a t po něm ze dne na den chceš, aby se choval dospěle.

Zuzkka
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 01.06.19 12:52

Mě to připomíná moji dcerku.. Ale s rozdílem, že nemáme mimi, ani nejsem v šestinedělí :rofl: jsme rozvedení a chování totálně stejně.. Zkouší, co vy držíme, provokuje absolutně nevím, co od ní čekat. A, co mě drtí je ze si absolutně ničeho ale ničeho neváží! U nás je to o to horší, že jsme rozvedení a každý se jí snaží dát první poslední.. Jo a už ji je osm.. Přijde mi, že je to povaha

cverunka
Závislačka 3041 příspěvků 01.06.19 12:54
@Zuzkka píše:
Mě to připomíná moji dcerku.. Ale s rozdílem, že nemáme mimi, ani nejsem v šestinedělí :rofl: jsme rozvedení a chování totálně stejně.. Zkouší, co vy držíme, provokuje absolutně nevím, co od ní čekat. A, co mě drtí je ze si absolutně ničeho ale ničeho neváží! U nás je to o to horší, že jsme rozvedení a každý se jí snaží dát první poslední.. Jo a už ji je osm.. Přijde mi, že je to povaha

To není povaha, to je právě tím, že se jí snažíte dát první poslední… Jak si pak má něčeho vážit, když jí dáte všechno… Nic ve zlém, ale takhle to děti mají. Čím víc toho mají, tím míň si toho váží.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama