6týdenní miminko, celkově špatný spánek a starší dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lolaOV
Stálice 74 příspěvků 07.07.19 09:24
6 týdenní miminko, celkově špatný spánek a starší dítě

Ahojte maminky, máme doma 6tydenni miminko a dvouletého dablika. Poslední dobou spí mimi čím dál hůř. Nakojim, usne, položím do postýlky a během 3min vzhůru a pláč. Jediné co ho utisi je podudlat si, bohužel dudlík odmítá. Během pár minutek zase spí a furt dokola. Potom spí třeba 30min a jelikož starší dělá opravdu kravál :D tak je mimi zase vzhůru. Ale možná to ani neni tím starším, prostě spí nějak špatně a furt se budí. Je zavinuty, přebaleny, nakojeny a stejně nedokáže mít nějaký tvrdý spánek, věčně je vzhůru a pláče. Trápí ho bříško (nevím či to není i tim hodně častým kojením :nevim: ) ale nevím zda se budí kvůli tomu. Jinak v kočáru je to už úplná katastrofa. Tam prostě ne a ne usnout, můžu houpat, jezdit a stejně je to marné. A když usne, tak během pár minut zase vzhůru. Doma nic nestíhám, do toho se věnuju ještě staršímu s malym na rukach a u prsu, takze nevim jak dál. V noci toho mimi taky moc nenaspi, takze jsem občas na pokraji zhroucení :lol: Zkoušela jsem houpací lehátko, v tom se malinko uklidní a když tam usne, tak ho přenesu do postýlky a během pár minut zase pláče :zed: Nevim zda už může do Manducy? Ale zase aby si na to nošení nějak nezvykl? Sice na houpání už si taky navykl asi :lol: Na toto nejsem zvyklá, starší spal i 6hodin vkuse v kočárku na zahradě a ani jezdit jsem s ním nemusela :D Ale měl dudlik, to je možná v tomto velká pomoc :think:

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8161 příspěvků 07.07.19 09:26

Ale ty chceš, aby si na nošení navykl. Mimino bude spokojené, ty klidnější a budeš mít volné ruce a možnost věnovat se něčemu jinému.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 07.07.19 09:38

Co hacka? Naše dítě jí nemá rádo, protože nesnáší když kolem sebe nemá volný prostor. Ale hodně lidí si ji chválí.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 07.07.19 10:47

Zkus vypozorovat jak se mu spi dobre. Mala mi v tomhle veku spala na brise v postylce prikryta jenom plenkou, jinak ji bylo teplo. Po nakojeni jsem ji jenom presoupla vedle sebe na postel treba. Nejaka zavinovacka, kocar apod. vedlo k revu. Pozdeji pak zase spala na zadech v hnizdecku, tak se asi citila bezpecneji. Ted spi ma brise, odkopana a nohy mezi plankama postylky:--)

89Luca
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 07.07.19 11:26

@lolaOV jako bys psala o mém synovi, nejvíc mě v tomto deptali matky co jejich děti byli ‚hodny‘ a matky s neustálými radami jak je špatně že kojím, pak že mám špatný mléko, kdoví co já jim, apod. Věř mi že mi zkusili fakt všechno, navíc já nejsem zastáncem nechat vyplakat, kor když dítě je úplně fialový, stejně jsme že zoufalství to vyplakani vyzkoušeli a výsledek byl průjem dítěte, a následně i zvracení. Co aspoň na chvilku zabralo bylo moje ‚zpoceny‘ tričko pod hlavou aby mne neustále cítil a látková plenka kterou jsme používali při kojení a mel ji zmuchlanou pod krkem, to byl nejspokojenejsi. Uklidnil se až když mu byl rok a půl. Poprvé když k nám přišla dětská doktorka když jsme přišli z porodnice tak řekla že to bude osobnost, že si s ním uzijem, a prý máme obzvlášť počkat v pubertě. Teď mu je 5 let a je fakt že je neuvěřitelnej, opravdu osobnost v něm roste. Prostě vseci vydržte, ono to přejde. :hug:

Hoa Mai
Kelišová 6569 příspěvků 15 inzerátů 07.07.19 11:52

@lolaOV obe dve mladsi deti jsem hodne nosila prave kvuli spatnemu spani v postylce. Nejmladsi dite do 3 mesicu i uplne bojkotovalo kocar. Vetu „navykne si na noseni“ jsem dodneska nepochopila, presne jak pise @Ou, ty chces, aby si na to navykl. Az bude umet lezt nebo chodit, tak bude. Tedka to stejne neumi, tak o co jde. Ty se zbytecne trapis neustalym odkladanim miminka a za par minut znova, sama vidis, ze to nikam nevede. Prskni mimco do satku (ja bych ho jeste do manduky nedavala, nebo si kup nositko od narozeni, jsou vhodnejsi nositka nez manduka) vem starsiho a jdete ven, at se vyradi. Venku je pekne a on se chudak nejspis doma nudi.

je-lucie
Stálice 65 příspěvků 07.07.19 14:45

Syna jsem začala nosit v jeho necelých dvou měsících, nosila jsem denně na veškeré spaní, uspávala tak někdy i večer, nosila v noci, když se probudil a nechtěl spát, a za sebe můžu říct, že nosítko a šátek byly nejlepší investice. Teď je mu rok pryč, leze, stoupá si, obchází a nosím jen když jdu s košem. Neboj se, že si miminko zvykne, nošení je přirozené. Spokojená budeš ty i obě děti :blush:

lolaOV
Stálice 74 příspěvků 08.07.19 12:34

@Serpentini a co je to hacka? O tom jsem nikdy neslyšela

lolaOV
Stálice 74 příspěvků 08.07.19 12:36

@kytkalenka když ho dávám přes den na bříško, tak u toho jen řve, takže nevím zda by tak usnul :nevim:

lolaOV
Stálice 74 příspěvků 08.07.19 12:39

@89Luca Jo přesně, ty matky co maji hodné děti jsou vždycky nejchytřejší :lol: A co se týče kojení mi furt někdo říká, že je špatně že mu dam prso i 2× za hodku, jenze co mám dělat když tak pláče a jedině to ho uklidní :( To triko zkusím, to by mohlo malinko pomoct. Jinak už to psychicky vážně občas nedávám.

lolaOV
Stálice 74 příspěvků 08.07.19 12:42

@je-lucie Nosila i v noci? A jak dlouho ti tam vydržel spinkat přes den a tak? :)

89Luca
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 08.07.19 14:20

@lolaOV chápu tě, já vím jak moc je to náročný, ale neboj, nejsi v tom sama! Pamatuju si sebe jak jsem byla zoufalá jak jsem vlastně příšerná matka co dělám všechno špatně a teď když na to koukám zpětně tak za mně nedělala. V prosinci se nám narodí miminko a tak nějak se už psychicky připravují na to, že pokud se nepotati tak se pobratří a znovu si budu tohle všechno užívat. Zase nespavec a vzteklounek, ae na rovinu, budu to dělat zase úplně stejně jako s prvorozenym - chovat, kojit, chovat, kojit… Chce to mít hlavně chapavyho partnera co nebude protivnej, srovnávat tě se sousedkou, co to určitě umí líp, protože jejich dítě přece neřve apod. Drž se, a výdrž ono to přejde toto období. Ještě budeš vzpomínat. :hug:

je-lucie
Stálice 65 příspěvků 08.07.19 20:09

@lolaOV Jo, měl období, že najednou zhruba ve tři ráno procitnul a nechtěl spát, tak jsem ho dala do nosítka a šli jsme třeba žehlit :lol: Bylo to různé, ale v dobách největší slávy našeho nošení jsem ho denně určitě tak ty tři hodiny nosila, hlavně teda na to spaní, protože v postýlce byl nerad a já špatně snášela pláč. Když se ohlédnu, jsem ráda, že jsem ho začala nosit. Sice jsem si občas připadala jako exot (a ještě připadám, protože i v roce ho sem tam poponesu, když je potřeba), ale volné ruce a klidné miminko za to rozhodně stálo. Druhé budu nosit hned, jak to půjde.. :srdce:

Váš příspěvek
Reklama