6 týdenní miminko pořád u prsa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 09:11
6 tydenni miminko porad u prsa

Zdravim, uz jsem celkem nestastna, nevim, co delam spatne, kazdopadne za cely den nestihnu nic udelat :( Mam 6 tydenniho chlapecka, do 4. tydne bylo vsechno ok, kojila sem co 2 hodiny, pres den spinkal, v noci vydrzel cca 4-5 hodin. Pak nastal obrat, v noci kojim kazdou 1,5 hodinu a pres den katastrofa. Po kojeni mi usne na 15 minut max. Pote se snazim jej nosit, chovat, zpivat, davat na hraci decku, ale vse vydrzi jen par minut, jinak rev. Nakonec mu stejne dam prso, protoze to je to jedine, co ho uklidni. Dudliky sem tam zkusim, ale vzdy je vyplivne a zas rev. Brisko ho obcas boli, krouti se, ale to jen chvilicku nez si prdne nebo odrihne. Tam asi problem nebude a davame Biogaiu uz 3. tyden. V kocarku nebo nositku teda usne na 1,5 hodinky treba, ale to je vse. Nejvic by me zajimalo, kdyz nekdo koji co 3 hodiny, jak ta pauza mezi kojenim vypada? Co miminko dela? Jestli nekomu porad spi nebo se zabavi jinak. Nejhorsi jsou navstevy u tchyne, kdy se vsichni divi, jak mam maleho porad u prsu, ze to neni normalni :/ Dekuju za odpovedi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Celeste97
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 09.04.19 09:19

Nemá růstový spurt v 6 týdnech?

Maui52
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 09.04.19 09:20

Neboj, ono se to zase brzy změní. U takhle malých děti se to mění opravdu každy týden. Syn chtěl jist každé dvě hodiny, až ve trech měsících si to prodloužil na občas tri, často porad dvě. Když uz je pak větší, třeba dvouměsíční, zabavi se na chvilku sám pod hrazdickou. Jinak jsem ho mívala často na kolenou. Dudlík vyzkoušet různé druhy a po vyplivnuti mu ho třeba vrat a chvíli podrz, třeba si ho pak přes počáteční odpor vezme. Ten řev muže byt i z pretazeni. Nam třeba teď rve i když ho dávám přes den spát, ale když ho chvíli houou v zavinovacce, začne tuhnout. Ale sám by asi jeste dost dlouho neusnul, ačkoliv uz jevil známky pretazeni (furt řval), tak zkus častěji dávat spát, ale “uspavat”, ne jen položit a nechat spát.

andelka83
Generální žvanilka 20823 příspěvků 09.04.19 09:25

Je to úplně normální. Navíc v 6 týdnech bývá běžný růstový spurt.

Mám teď třetí dítě, má 10 týdnů,kojim přes den co 2h, výjimečně když dýl spí tak po 3h ( ale kojení trvá 20-30 minut minimálně,takže ta pauza je nakonec kratší). V noci spí 4-4,5h a potom další 2,5-3h. Pak už moc tvrdě ne a kojime už zas co 2h. Mezi kojením buď spí,nebo ho chovám,nebo je na dece. V 6 týdnech bud spal nebo byl v náručí nebo u prsa.

andelka83
Generální žvanilka 20823 příspěvků 09.04.19 09:26

Jinak moji kluci dudlík skoro neměli ani jeden. A uspávali se,teď většinou v náručí na balóně.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 09.04.19 09:27

To se upraví. Časem. Já mám na prsu roční, protože ji rostou zuby a nic jiného nechce. V noci se budí co hodinu a co si myslí ostatní, je mi úplně jedno. Koj na požádání, každé miminko je jiné. Mění se to pořád, jak je teď, může být za týden jinak. A užívej, rychle to utíká.

Příspěvek upraven 09.04.19 v 09:28

Hoa Mai
Kelišová 6308 příspěvků 24 inzerátů 09.04.19 09:28

Je to uplne normalni. Po trech hodinach jsem kojila jen prvniho syna, ten byl spavejsi a samostatnejsi, ale dalsi dve deti prvnich par mesicu tak po hodine, nekdy i mene. Taky to rodine neprislo normalni, plus jim neprislo normalni, ze je porad nosim v satku (pry maji hlad a shaneli flasku a sunar). Jenze tyto dve deti byly a jsou kontaktni a nezajimalo je nekde lezet a cucet, chteli byt u me a spat taky u me a kojit se. Na dudlik jsem je teda naucila, abych nedelala cely den chodici dudlik ja, ale chvili to trvalo, nez ho prijali a nez jsme nasli typ, ktery jim vyhovoval. Uklidni se, nebud nestastna, pribuzne posli do pryc a delej to, jak to delas ted. Holt nektera miminka jsou narocnejsi, neni to tim, ze bys neco delala spatne. Neboj, ono to prejde (casto po tretim mesici, moje druhe dite ta potreba intenzivniho kontaktu treba drzela az do te doby, nez zacal chodit).

Aduš8
Závislačka 4479 příspěvků 09.04.19 10:07

Kolem šestinedělí se redukuje tvorba mléka, už mu to neteče rychle, ale musí se hodně snažit a sát. V tomto období se vztekají a visí na prsu téměř pořád. U nás to bylo taky, pak se to ustálilo a někdy vydržel i téměř čtyři hodiny. Dej mu čas, potřebuje mámu. Kašli na domácnost, jídlo se dneska dá objednat.

Celina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 10:47

Nevím, jaké rady jsi dostala v porodnici, ale mě bylo řečeno, že kojit co půl hodiny nebo hodinu je hloupost, dítě nemá žádný rytmus a matka je vyřízená. Máš dost mléka? Vážíš, abys věděla, kolik vypije? Nejíš něco nadýmavého?
Pokud usne na 15 min a řev, tak je určitě něco špatně, zkus mu pauzy nastavit aspoň na dvě hodiny, ať mu vyhládne, jídlem se pak unaví a bude spát. Určitě nekdo koji co půl hodiny, nosí v náruči a kašle na všechno, ale věř,že to jde i jinak, mám taky dvouměsíční, přes den jí každé 3hodiny, večer před koupanim je vzhůru a v noci se budí dvakrát, ve tři a v sedm ráno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 10:53

Dekuju za uklidneni. Bohuzel dcera tchyne ma zrovna miminko, ktere musi na kojeni neustale budit. Takze ja vypadam vedle ni jeste vic nenormane a o tom, ze musim zacit dokrmovat slysim porad, ale prijde mi to zbytecne, kdyz maly hezky pribira.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 09.04.19 11:23

Ja bych to zkusila, mam 8 mesicni a pokud nemas problem s tim, ze ti nevezme lahev tak proc ne. Ja uz od porodnice tady mam krabici mlika a kdyz me treba boli prso, nebo byl spurt, pripadne jsme jela nekam a hlidal tatinek tak doslala Bebu. Nekdy jednu za den, pak zase 14 dni vubec a zadne problemy s tim nemam a kojim porad plne. Ono to i psychicky pomuze, ze mas moznost volby.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 09.04.19 13:30
@Anonymní píše:
Nevím, jaké rady jsi dostala v porodnici, ale mě bylo řečeno, že kojit co půl hodiny nebo hodinu je hloupost, dítě nemá žádný rytmus a matka je vyřízená. Máš dost mléka? Vážíš, abys věděla, kolik vypije? Nejíš něco nadýmavého?
Pokud usne na 15 min a řev, tak je určitě něco špatně, zkus mu pauzy nastavit aspoň na dvě hodiny, ať mu vyhládne, jídlem se pak unaví a bude spát. Určitě nekdo koji co půl hodiny, nosí v náruči a kašle na všechno, ale věř,že to jde i jinak, mám taky dvouměsíční, přes den jí každé 3hodiny, večer před koupanim je vzhůru a v noci se budí dvakrát, ve tři a v sedm ráno.

Ano, podle rad v porodnici se nerozjela laktace hodně maminkám. Kojit co 3h, dítě není stroj, robot, nebo jak to napsat. Chce podle toho, jak potřebuje. Prso neni jen na jídlo. Prso je pro něj středobod vesmíru, Sáním se uklidňuje, cítí maminku, její tep, to na co bylo 9 m zvyklé. To,že vaše miminko spí tak a nepotřebuje se kojit, neznamená, že to tak mají všechna.
Zakladatelko, netrap se tím, jak to mají druzí, dělej si to, jak cítíš sama. :srdce: Zkus stránky mamalia.sk, tak se dočtete plno příběhu a rad. :kytka:

Popokatepetla
Závislačka 3301 příspěvků 09.04.19 14:02
@Anonymní píše:
Dekuju za uklidneni. Bohuzel dcera tchyne ma zrovna miminko, ktere musi na kojeni neustale budit. Takze ja vypadam vedle ni jeste vic nenormane a o tom, ze musim zacit dokrmovat slysim porad, ale prijde mi to zbytecne, kdyz maly hezky pribira.

Dělej to dál, tak jak to cítíš, protože tak je to správně. Nenech si do toho kecat okolím. Dokrm je nesmysl. Pro takhle malinkaté miminko není prso jen zdroj jídla, ale způsob jak se uklidnit, být s mámou atd. Rady, kojit co 3h, dát dudlík nebo nedej bože „nechat občas vyřvat“ jsou tak akorát k tomu, aby kojení dříve nebo později skončilo.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 09.04.19 14:06

@Popokatepetla Souhlasím se vším. :srdce:

Layana
Kecalka 110 příspěvků 09.04.19 14:47

Nedokážu si představit co chudáci ty děti co hodiny řvou hlady protože matka dostala skvělé rady že má kojit po třech hodinách :-/ každý jsme jiní a každé dítě je jiné!!! Kašli na všechny a na všechno a koj. Jinak v šesti týdnech to byl dost problém zabavit potomka, sám nic moc nevymyslel tak jsem ho snažila zabavit hračkama, nosila prostě cokoliv a když jsem chtěla něco udělat šoupla jsem ho do nosítka ;-) taky jsem slyšela kecy tipu že ho rozmazlim, a víš co? Jsou mu čtyři měsíce a je schopný si klidně hodinu hrát sám na dece. Nemám ho pořád v náručí jak jsem všude slyšela. Navíc ještě k tomu kojení může to být sprut má trvat týden, ale u nás trval tři týdny na třech měsících, večer vstával co hodinu

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama