6 týdnu po porodu, miminko pije každou hodinu ale třeba jen 2 min

Anonymní
22.1.20 22:38

6 týdnu po porodu

Ahojte, jsem dnes přesně 6 týdnu po porodu, a miminko mě od včera totálně vysává. :mrgreen: Doteď malý pil cca každé 3 hodky, jak si řekl. Ale teď je to třeba každou hodinu ale třeba jen 2 minuty.. Je to běžné? Mléka mi přijde že mám dost, Teda už se prsa nenalivaji…ale od mlika jsme oba. A druhý dotaz… Celé šestinedělí jsem byla psychicky dost v pohodě. Ale dneska bych jen brecela. Kouknu se na TV, brečím, kouknu se na malyho brečím. Smějí se zároveň brečím. Prostě jen tak… Furt jenom brečím.. Nechápu proč. Je to normální takhle ke konci? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14339
22.1.20 22:42

Hormony, je možný že dostaneš MS a proto jsi taková víc citlivá :D a s tím kojením to jsou taková různá období, může mít spurt, že bude chtít pár dní jist prakticky pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 22:49

A víš jistě, že chce pít? Jinak miminka mají prsa na všechno - hlad, žízeň, utěcha, mazlení.
V šesti týdnech je myslím první spurt, co si pamatuju, tak mě malá pila klidně co půl hodiny.
Neboj, přejde to. V 18ti už to určitě vyžadovat nebude :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 22:53

@smoule.koule Kojím bohužel přes klobouky, a když nemá hlad tak si ho do pusinky nevezme.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
22.1.20 23:09
@Anonymní píše:
@smoule.koule Kojím bohužel přes klobouky, a když nemá hlad tak si ho do pusinky nevezme.. :lol:

Z vlastní zkušenosti - pokud můžeš, kloboučku se zbav. Pokud je jen malá šance, abys kloboučky přestala používat, zajdi za laktační poradkyní a zbav se ho! Kojím taky přes kloboučky a je to vopruz, hroznej!!

Může to být ten spurt, teoreticky by se to do týdne mohlo upravit a ustálit. Nebo mě napadá, že pokud pije přes klobouček, může se hodně nalokat vzduchu a potřebovat krknout a pak pokračovat v pití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 23:17

@smoule.koule Zkoušíme to, i by se prisal. Ale jak to mlíko je mastný a teče proudem tak se špatně prisava. A mě je to prostě pohodlnější přes ten klobouček, jelikož vidím že on je spokojenější.. Jinak když polyká vzduch tak to poznám, to se kroutí jak zizala a odtrhava se od prsu.. Jen mě zaskočilo že si říká fakt dost často oproti předchozím tydnum :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
761
22.1.20 23:42

Jsem LP…z toho popisu to odhaduji na počáteční bojkot…vlivem používání kloboucku u Vás dochází ke snížení toku mléka, miminko na to reaguje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5163
22.1.20 23:48
@Anonymní píše:
@smoule.koule Zkoušíme to, i by se prisal. Ale jak to mlíko je mastný a teče proudem tak se špatně prisava. A mě je to prostě pohodlnější přes ten klobouček, jelikož vidím že on je spokojenější.. Jinak když polyká vzduch tak to poznám, to se kroutí jak zizala a odtrhava se od prsu.. Jen mě zaskočilo že si říká fakt dost často oproti předchozím tydnum :lol:

Taky z vlastní zkušenosti doporučuju odbourat co nejdřív.
Podle mě to z nich neteče tak dobře, a pokud je mimčo větší jedlík, nemusí mu to stačit.
Určitě se bude zezačátku špatně přisávat, ale to postupně natrénujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 02:32

@iizabela Nedochází, vidím že klobouček je plný mléka, několikrát za kojení mu i zaskočí jak to nestíhá…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.1.20 02:43

@iizabela není o tom že by prso odmítal, jen ho poslední 2 dny vyžaduje často. U kojení se nerozčiluje, teče mu to dost rychle, kolikrát se tím i dusi, to řeším odstrikanim předem. Ale i teď mu to teče dost, protože když pije, a zmacknu prso, tak se začne davit.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
761
23.1.20 07:50

Je to typické pití z kloboucku, je tam spatne prisati, nemůže si korigovat tok mléka, ze začátku, díky vaši skvěle produkci, mu to teče hodně, ale jak jste psala…dříve pil déle…teď se po chvilce tok mléka zpomalí a malý odmítá pít dal…ale jelikož je pití nedostačující, potřebuje velice brzy pít zase…tento případ se u kloboucku vyskytuje velice často…proto by bylo super s tím něco dělat…zkuste si najít stránky www.mamila.sk Tam najdete spoustu správných informaci ohledně kojení a popřípadě tam najdete i LP ve vaši blízkosti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 16:13

@iizabela Díky za radu, zkusila jsem to dnes beznich, nejdřív zda se přisaje bez… To nešlo. Tak jsem je nasadila, po chvilce sundala, ale stále mu to prso z pusy vypadavalo… I když jsem ho držela. Zlepší se to časem? Z kojením skončit nechci, takže se snažit budu…

• Nahlásit
  • Citovat
761
23.1.20 18:40

To, ze mu bradavka vypadává, to znamená, ze neni správne prisaty…resp není prisaty vůbec…Potřebujete se naučit správne prisati…zkusit i stlačování prsa, pokud miminko saje ale nepije, mrkněte se na toto, je to protokol pro neprisavajici se děti, což by i odpovídalo u vás, pokud je na klobouccich…
https://www.mamila.sk/…a-neprisava/

Určitě si nastudujte příčnou polohu a asymetrické prisati pri kojení a stlačování prsa.

Ideálně kontaktovat nějakou LP, nevím, odkud přesně jste, možná bych vám mohla i nekoho doporučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.1.20 19:57

@iizabela dekuju moc, zkusili jsme to znovu a prso jsem měla stlačený tak aby mu nevypadávalo, a pil celou dobu.. Horší je to než se na zacatku přisaje, myslíte že by třeba pomohl formovac bradavek? Aby se povytahli.. Jediná LP co je přímo u nas jsem kontaktovala, termín až na konci únoru.. Budu to mezitím zkoušet sama. Samotnou mě nebaví kloboučky neustále umývat, vyvarovat, a mít je vždy a všude po ruce. Navíc chudák nestíhá pít jak to do nich teče rychle a pak ho akorát bolí brisko jak se nalolyka vzduchu.. Musím uznat, ze když se teď prisal, a fakt pil celou dobu krásně, tak to bylo bez breku a kroucení… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
761
23.1.20 20:39

Odkud jste?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie