6m miminko - koliky z příkrmů?

Anonymní
2.12.19 08:56

6m miminko - koliky z příkrmů?

Dobré ráno,
píšu dotaz a doufám, že se zde najde někdo, kdo má stejnou zkušenost a poradí mi.

Máme 6m dceru, které od narození dáváme Espumisan a Biopron na prdíky. Na menší koliky trpěla od narození, ale s přetáčením na břísko tyto problémy přešly. Kojím a zároveň na noc dokrmuju UM Nutrilon (cca 150ml) - doposud bez problému. Od cca 5m jsem na doporučení pediatra začala s příkrmy. Mrkev jsem nedávala - měla dříve sem tam zácpu, proto jsem začala s dýni, cuketou a bramborem. Jediné, co si dobrovolně vezme do pusy je dýně a proto jedeme aspoň denně pár lžiček dýně (3-4 malé lžičky) a sem tam po pár dnech zkusím přidat k dýni třeba brambory (bez úspěchu). Po prvním nasazení příkrmu po pár dnech malá začala být nervózní, propínat se, vrčet. Napadlo mě bříško a tak jsme vysadili příkrmy a zůstali na mléku a cca po týdnu bylo vše ok - spojila jsem si to s tím, že ji příkrm asi nesedl (jen hádám). Po té jsme opět zkusili příkrmy nasadit a je to tisíckrát horší. Přes den už jen vrčí, naříká, je nervózní, až se do krve škrábe u ničeho nevydrží. V noci je to ještě horší, to mi propláče i 2-3 hodiny a jen co ji uspím, je zase do půl hodiny až hodiny vzhůru. Propíná se, kope nohama, vrčí a dostává neskutečné záchvaty pláče, které nejdou uklidnit. Nechce k prsu, nechce chovat, jen se šponuje a křičí a vrčí. Trvá to už cca 14 dnů. Dr. jsem to říkala a radí vždy vysadit jídlo a zkusit za týden znovu. Začala jsem jsem ještě nyní přidávat olivový olej do jídla, ale ani to nezabralo. Typuju to tedy na koliky. V noci cvičím s nohama, nosím v krubíčku, masíruju, ale stejně si neprdne. Jelikož naspím cca 3-4 hodin a to ještě s přestávkama, začínám být hodně unavená a dochází mi síly. Proto se obracím ještě sem na Vás a doufám, že mi někdo poradí. Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4767
2.12.19 09:09

Nedávala jsem synovi zpočátku jídlo denně. :nevim: Nejdřív 1× týdně, pak obden atd., jinak ho taky bolelo břicho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1983
2.12.19 09:43

Já bych s prikrmy prestala jestli ji nedělají dobre. Asi ještě nemá zrala střeva. A zkusila to třeba až za měsíc. Já u obou kojenych děti začínala kolem 7.mesice. Dcerka měla abkm tak jsem ji nechtěla jestw víc zatěžovat. Jinak bych zkusila třeba cuketu v páře, naredit hodně mm, a olivac dávat vždy. Zkus to dělat řidší.. klidně půl na půl s mm. A pak postupně mm ubírat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama