6. měsíc těhotenství a už nemám práci - co ted?

20.3.17 17:59

6mesic těhotenství a už nemám práci.co ted?

Dobrý den,

Potřebovala bych poradit. Od maturity jsem pracovala vždy jen na dpp-bohuzel ne na hpp (vim ze to byla chyba, ale ted s tím nic nenadelam). Do minulého měsíce jsem práci mela, ale bohužel obchod, kde jsem prodávala se zavřel a já jsem skoro měsíc bez prace. Hledala jsem a chodila na pohovory, ale bohužel jsem nikde neuspěla. Vim ze na mateřskou nemám nárok, ale to je tak jediné co vim. Prosím můžete mi někdo poradit jak mám ted jednat? Dojít si na pracak a přihlásit se. Budou me posílat do prace? Budu mít případně nárok na nějaké minimum nebo něco? A po porodu? Rodičovská na 3nebo 4 roky? O kolik se vůbec jedna? :,( :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

330
20.3.17 18:04

To asi slyšet nechcete, ale možná driv raději myslet než jednat. Ne do práce vvas nikdo posílat nebude, ani by vás nikdo nezamestnal. Máte nárok na rodicak na 4 roky, který je okolo 3,5 tis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2509
20.3.17 18:06

Na pracák, pokud hledáš práci, budou ti platit zdravko. Nárok a na co záleží na tom kde a s kým bydlíš, mj. Po porodu to stejné, buď si výši zvolíš přes partnera, pokud taky nemaká, tak na 4 roky, 7600 do 9 měsíců zbytek 3800 do 4 let. V případě že můžeš volit, tak rodičák od porodu dle tebou určené částky (pro všechny stejné, 220K)

Příspěvek upraven 20.03.17 v 18:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
438
20.3.17 18:07

POkud se nepletu, může si volit rodičák přes partnera, pokud ho má a pokud partner splňuje určité podmínky. To by si potom mohla volit rodičák i na tři roky, což by bylo cca 6 tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
20.3.17 18:24

A teď valem platil zdr. pojištění kdo ten měsíc co nepracujete? Pozor na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1907
20.3.17 18:27

Nahlaš se na UP, budou za tebe platit zdravotní pojištění (práci ti nabízet nebudou), ode dne porodu máš nárok na rodičovskou (220 000Kč), dle příjmu otce dítěte si můžeš volit délku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
727
20.3.17 18:35

Určitě rychle na úřad práce kvůli zdravotku, jinak 220 tisíc po porodu jako každá. Snad vyjde rodičák přes otce dítěte, jinak čtyřleta varianta…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
20.3.17 18:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10738
20.3.17 19:25

@Slune1995 - gratuluju k těhotenství
důležité, vlastně úplně nejdůležitější - co otec dítěte? jste spolu? pracuje. na jaký typ smlouvy?

a ty tvoje dPP, je asi blbost, že by to byla hodně dobře placená práce nad 10 000 měsíčně, co? :think: (pak by to bylo trochu jinak) A vždycky jsi měla DPP? (nikdy to nebylo DPČ? - tam by to bylo taky jinak) :) závisí totiž, v kterých měsících se za tebe platilo nemocenské pojištění…
tedy jednoduše - najdeš nebo nenajdeš v minulých dvou letech nějaké měsíce, kdy se za tebe platilo nemocenské pojištění? A kolik jich najdeš?

har.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama