6.měsíční miminko se mi každé 2 h v noci budu hlady

26.3.21 06:12

6.měsíční miminko se mi každé 2 h v noci budu hlady

Dobry den, mate nekdo radu co delat kdyz se mi 6.měsíční syn kazde 2 h v noci budu hlady? Muze to být sunarem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1175
26.3.21 06:25

Co zkusit k veceri nejakou kasi?? Me treba mala kasi nechtela, tak jsme do UM jeden cas mixovala banan… Prikrmy uz davate?? Klidne muzete zkusit dat i k veceri…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
26.3.21 06:26
@Konys píše:
Co zkusit k veceri nejakou kasi?? Me treba mala kasi nechtela, tak jsme do UM jeden cas mixovala banan… Prikrmy uz davate?? Klidne muzete zkusit dat i k veceri…
Nemusi to byt ani hlady, muzou rust zoubky…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63050
26.3.21 06:47

Nebude jen tak hlad, spíš spurt, růst zubů atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
26.3.21 07:47

To bude spurt nebo zoubky. Kdyby jen ucucaval muze to byt i potreba byt u vas. Ale spis bych to videla na spurt nebo zoubky. Oboji do 6. mesicu sedi. Muze to trvat i delsi dobu. Zkuste vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 07:53

@Konys ano prikrmy dávám i k veceri. Po probuzení vypije celou 180. Kaši jsem dávala taky a efekt nebyl jiny. Na začátku mu to same dělal nutriční tak me napadlo zda neni sundat pro nej malo hutný. Banan zkusim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
26.3.21 09:46

@Vevercik89 vydrzte. Jestli tolik co píšete sní, tak je to určitě růstový spurt. Děti mají větší spotřebu jídla, protoze rostou do délky. Spotřebují tím hodne energie. Jsou schopné vyrůst i třeba centimetr denně. Ne všechny děti mají spurt tak výrazný. Obvykle to do týdne vymizí a zase se to srovná.

A stačí mu dát normálně jen mléko. Je to totiž vyzivnejsi. To ted potrebuje. Nic jineho bych do nej necpala. Jak sama pisete ani kase nepomohla. Max bych pridala do mleka o odmerku vic. Ale s citem, aby mel porad dost tekutin a nemel bolave brisko. Je to rada meho pediatra. (Ale kazdy pediatr rika neco jineho je potreba vse delat s rozumem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 10:25

@Isabelll moc diky. Odmerku navic dostava. Je to mozne ze je to tim jen to trva uz 2 tyden. Uvidime zkusím a snad to bude brzy ok @martina.se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 10:27

Vsem dekuji za vyjádření a rady. Doktorka říkala ze to mohou byt zuby. Snad se brzy srovná :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
26.3.21 10:32

@Vevercik89 urcite ano. Vzdycky je to jen faze. Pevne nervy!!! Treba na vas brzy vykouknou dva male zoubky :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
27.3.21 09:04

A koľko vypije cez deň? Lebo keď si človek naučí mimčo že sa papá hlavne v noci, tak to potom vyžaduje - a samé to len tak neodíde, resp to potrvá dlho.
Takže ja som jej v noci síce dala jesť ak pýtala, ale max 100ml (a po 5 ráno max 60) aby si viac pýtala cez deň. Deti sú nastavené pýtať si koľko potrebujú, takže keď nedostane veľa v noci vypýta si viac cez deň a tým sa krásne ustáli prirodzený biorytmus cez deň papať v noci spať.
V 6-7 mesiacoch už väčšina detí je schopných prespať celú noc bez kŕmenia, len im to nemôžeme my rozhádzať napr. tým že uspavame fľaškou alebo ponúkame v noci viac jesť ako cez deň.

(spurt by netrval 2 týždne a zuby sú bolesť, nie hlad)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
27.3.21 16:20

@Elfido Jako s tím souhlasím, částečně. Režim je důležitý, nemyslím si ale že úderem nějakého měsíce má něco vymizet. Každé dítě je jiné. Někdy mi připadá, že naše potřeba všechno řídit jim může víc ublížit než pomoct. Ona ta miminka moc dobře vědí, co potřebují. Ale souhlasím, pokud by nepil vůbec nebo minimálně přes den, bude to nejspíš tím, ale to by zakladatelku určitě napadlo…

Podle mě může jíst klidně i kvůli zoubkům. Může se papáním uklidňovat a když je žaludek prázdný tak už se prostě dopije. Neviděla bych v tom takový problém.

Ale Váš způsob je zajímavý a určitě fungoval, ale jak byste poznala, že má např. růstový spurt nebo ty zoubky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
27.3.21 16:24

Třeba v této starší diskuzi je vidět, že děti opravdu vstávají častěji na zoubky

https://www.emimino.cz/…ubku-174019/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
27.3.21 19:28

@Isabelll ja určite nevravím že sa nemôže najprv začať budiť kvôli zubkom, ale keď si človek nedá pozor a začne mu ponúkať v noci priveľa pitia lebo má pocit že je hladný, tak tým môže mimču preklopit režim na nočné kŕmenie a to potom neodíde samé, keďže to znamená aj rozhadzanie denného hormonalneho cyklu.

Inak spurt odlisim tým, že chce viac aj cez deň. Zuby zas tak, že po nočnej fľaši bude chcieť cez deň menej.

A samozrejme vravím o deťoch čo pijú z fľaše, s kojenim to je trošku inak keďže tam môže dieťa aj len dudlať na bolesť bez cucania.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.3.21 22:48

Vsem moc děkuji. Pres den ji stejne jako v noci. Je to jedlik. A muzu rict ze to asi bylo i růstem protoze vcera uz nechtel jist moc ani pres den ani v noci. A dnes to same. Ale zoubky ho budí. Uvidime jak se to ustali. A jak říkáte kazde mimco je jine a pokud mi v noci (i pres den) place hlady a 100 mu nestaci tak ho trápit nebudu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat