6měsíční špatně spí a budí se s pláčem

20
29.7.19 17:56

6měsíční špatně spí a budí se s pláčem

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu, protože už jsem vážně bezradná :roll: Mám 6 měsíčního chlapečka (korigovaný věk 4,5 měsíce) a posledních 14 dní máme velký problém se spaním. Ráno se budí většinou kolem půl 7, tak cca 2 hodky si hraje a pak jde spinkat, ale spí jen 20-30 minut a pak se probudí s brekem, ale jen ho utiším už neusne. A takhle to jede celý den. 2 -2,5 hodiny je vzhůru a pak 30 minut spánku. Zkoušela jsem ho dávat spát dřív i později, ale nic nepomohlo. Celý den je hrozně protivný a uplakaný, nevím, zda to je z nevyspání, ale spíš mi dělá starosti ten pláč. On spinká a najednou jako když ho píchne - začne usedavě plakat. Večer jde spát kolem 7, ale co 15-20 se zase budí s pláčem a trvá to tak 2 hodiny než uplně zabere. Pak se vzbudí kolem 23 hodiny na krmení a do rána ještě 2× ale už nespí klidně a pořád se kroutí. Prdíky to nebudou, tím už jsme si prošli, spíš mě napadli zoubky? Co myslíte? Usíná s dudlíkem a bohužel uspáváme na ruce, jinak neusne, ještě nemám to srdce nechat ho vyřvat. Musím vždycky houpat a houpat, nic jiného na něj nefunguje. Napadlo mě ještě, jestli se třeba nebudí a když zjistí, že tam nejsem, tak pláče. Jenže co s tím? :roll: Díky za rady :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7702
29.7.19 17:59

Normální věc, měla jsem taky dceru o půlhodinách spánku, mohla jsem si měřit hodinky podle ní. Ono se to časem upraví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7702
29.7.19 18:01

Allen je fakt, že mi tak spala jen přes den, v noci spala už nepřetržitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
29.7.19 18:08

Mě spíš zaráží ten pláč - po těch půlhodinách spí už celkem dlouho, ale posledních 14 dní se budí s brekem a večerní uspávání je na dlouho, protože se po chvíli zase vzbudí s pláčem…Je fakt, že má zarudlé dásničky, tak mě spíš zajímá, zda to někomu mimčo taky dělalo při růstu zoubků…Je to první miminko, tak to možná moc řeším, ale nerada ho vidím, jak se trápí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5441
29.7.19 19:00

@MarketaKul taky se nám občas budi s brekem. Myslím si, že buď to jsou zuby a nebo teď to šílené vedro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9137
29.7.19 19:07

@MarketaKul mě se teď taky syn 6 měsíců často budí takový mrzutý, ne teda zrovna rovnou pláč. Buď to budou zuby nebo teplo. Zkus třeba lehčí přikrývku - třeba jen látkovou plenku. To usínání v náručí jsme my odnaučili postupně myslím ve třech měsících. Malého jsem pochovala dala do postýlky, když začal natahovat tak jsem znovu pochovala a položila a tak pořád dokola a seděla jsem u postýlky. A to dělám pořád. Jsou i dny kdy chce abych si k němu lehla, ale prostě nechávám. Má devět kilo to by mi upadli ruce. Přes den spí třikrát třicet až 45minut. Večer usíná mezi 19-20 hod. a vstává mezi 6-7hod., Ale od jedenácti se budí co hodinu na kojení. Napije se a spí dál. Když je lepší noc tak se vzbudí třeba po dvou hodinách a to až do rána. Už to trvá tři měsíce a taky nevím co s tím. No snad z toho brzy vyroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
29.7.19 19:27

@anavi13 usíná jen v plíně teď v těch vedrech, na noc max. přikreju povlečením. Mno mě usínal zase naopak do 3 měsíců sám v postýlce, jenže pak jsme chytli rotaviry a nemohli jsme se z toho dlouho dostat, tak jsem uspávala v ruce, protože mu to dělalo dobře na bříško - mno jenže už si na to zvykl :roll: mi povídej, můj myšák má 8 kilo, takže se pronese taky dost :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9137
29.7.19 19:47

@MarketaKul tak zkoušej postupně tu postýlku, ono to půjde i bez pláče. Nás už i chování nemá rád - takové to klasické na mimino. Na usnutí mu dost pomáhá bílý šum a jedna ukolébavka a pak musí být ve své postýlce. Prostě zvyk ;) 8 kilo to je taky hezký :mrgreen: já dnes třeba zkusila kaši přímo na noc a vůbec mu nechutnala, takže nic. UM taky nechtěl a flašku už vůbec. Tak pije jen z pítka asi čtrnáct dní konečně vodu. Teď zkusím jiné UM, třeba to na to naše buzení pomůže, ale jestli jsou to zuby tak mám stejně smůlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama