6měsíční špatně spí a budí se s pláčem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MarketaKul
Povídálka 18 příspěvků 29.07.19 17:56
6měsíční špatně spí a budí se s pláčem

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu, protože už jsem vážně bezradná :roll: Mám 6 měsíčního chlapečka (korigovaný věk 4,5 měsíce) a posledních 14 dní máme velký problém se spaním. Ráno se budí většinou kolem půl 7, tak cca 2 hodky si hraje a pak jde spinkat, ale spí jen 20-30 minut a pak se probudí s brekem, ale jen ho utiším už neusne. A takhle to jede celý den. 2 -2,5 hodiny je vzhůru a pak 30 minut spánku. Zkoušela jsem ho dávat spát dřív i později, ale nic nepomohlo. Celý den je hrozně protivný a uplakaný, nevím, zda to je z nevyspání, ale spíš mi dělá starosti ten pláč. On spinká a najednou jako když ho píchne - začne usedavě plakat. Večer jde spát kolem 7, ale co 15-20 se zase budí s pláčem a trvá to tak 2 hodiny než uplně zabere. Pak se vzbudí kolem 23 hodiny na krmení a do rána ještě 2× ale už nespí klidně a pořád se kroutí. Prdíky to nebudou, tím už jsme si prošli, spíš mě napadli zoubky? Co myslíte? Usíná s dudlíkem a bohužel uspáváme na ruce, jinak neusne, ještě nemám to srdce nechat ho vyřvat. Musím vždycky houpat a houpat, nic jiného na něj nefunguje. Napadlo mě ještě, jestli se třeba nebudí a když zjistí, že tam nejsem, tak pláče. Jenže co s tím? :roll: Díky za rady :nevim:

Přečtěte si článek: Spánek a nespavost kojenců - jak na klidné spaní?

Reakce:
pannda
Kelišová 7149 příspěvků 41 inzerátů 29.07.19 17:59

Normální věc, měla jsem taky dceru o půlhodinách spánku, mohla jsem si měřit hodinky podle ní. Ono se to časem upraví

pannda
Kelišová 7149 příspěvků 41 inzerátů 29.07.19 18:01

Allen je fakt, že mi tak spala jen přes den, v noci spala už nepřetržitě

MarketaKul
Povídálka 18 příspěvků 29.07.19 18:08

Mě spíš zaráží ten pláč - po těch půlhodinách spí už celkem dlouho, ale posledních 14 dní se budí s brekem a večerní uspávání je na dlouho, protože se po chvíli zase vzbudí s pláčem…Je fakt, že má zarudlé dásničky, tak mě spíš zajímá, zda to někomu mimčo taky dělalo při růstu zoubků…Je to první miminko, tak to možná moc řeším, ale nerada ho vidím, jak se trápí

janickaIII
Závislačka 4575 příspěvků 29.07.19 19:00

@MarketaKul taky se nám občas budi s brekem. Myslím si, že buď to jsou zuby a nebo teď to šílené vedro.

anavi13
Závislačka 4488 příspěvků 29.07.19 19:07

@MarketaKul mě se teď taky syn 6 měsíců často budí takový mrzutý, ne teda zrovna rovnou pláč. Buď to budou zuby nebo teplo. Zkus třeba lehčí přikrývku - třeba jen látkovou plenku. To usínání v náručí jsme my odnaučili postupně myslím ve třech měsících. Malého jsem pochovala dala do postýlky, když začal natahovat tak jsem znovu pochovala a položila a tak pořád dokola a seděla jsem u postýlky. A to dělám pořád. Jsou i dny kdy chce abych si k němu lehla, ale prostě nechávám. Má devět kilo to by mi upadli ruce. Přes den spí třikrát třicet až 45minut. Večer usíná mezi 19-20 hod. a vstává mezi 6-7hod., Ale od jedenácti se budí co hodinu na kojení. Napije se a spí dál. Když je lepší noc tak se vzbudí třeba po dvou hodinách a to až do rána. Už to trvá tři měsíce a taky nevím co s tím. No snad z toho brzy vyroste.

MarketaKul
Povídálka 18 příspěvků 29.07.19 19:27

@anavi13 usíná jen v plíně teď v těch vedrech, na noc max. přikreju povlečením. Mno mě usínal zase naopak do 3 měsíců sám v postýlce, jenže pak jsme chytli rotaviry a nemohli jsme se z toho dlouho dostat, tak jsem uspávala v ruce, protože mu to dělalo dobře na bříško - mno jenže už si na to zvykl :roll: mi povídej, můj myšák má 8 kilo, takže se pronese taky dost :D

anavi13
Závislačka 4488 příspěvků 29.07.19 19:47

@MarketaKul tak zkoušej postupně tu postýlku, ono to půjde i bez pláče. Nás už i chování nemá rád - takové to klasické na mimino. Na usnutí mu dost pomáhá bílý šum a jedna ukolébavka a pak musí být ve své postýlce. Prostě zvyk ;) 8 kilo to je taky hezký :mrgreen: já dnes třeba zkusila kaši přímo na noc a vůbec mu nechutnala, takže nic. UM taky nechtěl a flašku už vůbec. Tak pije jen z pítka asi čtrnáct dní konečně vodu. Teď zkusím jiné UM, třeba to na to naše buzení pomůže, ale jestli jsou to zuby tak mám stejně smůlu.

Váš příspěvek
Reklama