6t - přestalo přes den spát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 22:12
6t - přestalo přes den spát

Dobrý večer,

máme 6t holčičku a doposud nám spinkala krásně přes den. Vždy po kojení jsem ji uložila a spinkala nám i 2 hodinky v kuse. Nyní nám přes den usne cca 2× až 3× a to jen max na 15 - 20 minut a pak se probere a je čilá. Jako by nedokázala pořádně zabrat. V noci nám zatím spí hezky, ale nevím, čím je ta změna přes den :nevim: pokud ji mám u prsu, spinká déle, ale ne o moc. Prdíky to nejspíse nebudou, po probuzení napláče, jen na nás povykuje, abychom si ji spíše všímali :) zkoušeli jsme zavinovačku, houpátko i kočárek - všude je to stejné.
Máte to u miminek stejně? Jak prosím spinkají v tomto věku vaše děti?
Omlouvám se za anonym.

Reakce:
kavulenka
Ukecaná baba ;) 1430 příspěvků 21.07.19 22:30

Neresila bych nepatrala.. většinou to řešení stejnak nemá… za týden to může být jinak… z vlastní zkušenosti, smirte se s tím jak to teď je… změna režimu proběhne ještě hodnekrat… já u 1.taky furt pátral a akorát mě to vycerpavalo… u 2.jsem si říkala že ví co dělá a bylo to o 100procent lepší.. ze zkušenosti změny nastaly nejčastěji po 6nedeli, ve 3mesicich,4mesicich,6

Příspěvek upraven 21.07.19 v 22:33

Hearty
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 21.07.19 22:32

Naše malá kolem 6 týdnů měla taky období, kdy vůbec nespala přes den. Zabrala párkrát po 15-20 minutách, když se třeba vezla v kočárku, ale spíš fintila. Přišlo mi, že žáci a vnímat a nechce, aby ji něco uteklo :mrgreen: trvalo to asi 14 dní, pak zas spala několikrát přes den a pak znovu období bez spánku…prostě se to u nás takhle střídá. Ale celou dobu spí krásně celou noc. Teď bude mít 4m a relativně se daří zavést aspoň jedno odpolední spinkání, vytuhne mi „po obědě“ tak na hodinku až dvě, jinak přes den už nespí zase vůbec. (Kéž by to vydrželo aspoň takto :lol: )

Slečna Ferka
Extra třída :D 10398 příspěvků 21.07.19 22:59

Kopíruju svůj přéspěvek z podobné diskuse: Moje dítě do půl roka jelo na dvacetiminutovky: vzbudit, nakojit (tak 25 minut, půl hodiny - byly problémy), pak si hrát, pod hrazdičku, tam vytuhla, spánek těch cca 20 minut, a po dvou hodinách od minulého probuzení zase vzhůru. Čili přes den v součtu cca osm dvacetiminutovek.

Od jedenácti do cca osmi spala, ale to jsem zase musela po třech hodinách budit na kojení (byly problémy).

Když máš tak malé miminko, je nejhlavnější se mu přizpůsobit. Pokud nepláče nešťastně, pak se nic zlého neděje.

Příspěvek upraven 23.07.19 v 13:23

Jackí19
Povídálka 17 příspěvků 67 inzerátů 21.07.19 23:42

Náš malý třeba začal pořádně spávat až někdy kolem půl roku, do té doby to bylo šílené, usnul a celkově se zklidnil jen v zavinovačce v náručí a muselo se houpat, jinak řval a řval, a i tak toho moc nenaspal. :( Nyní spí s přestávkou na mléko celou noc a ještě usne několikrát přes den a změnilo se to během pár dní. :nevim: Myslím, že každé miminko má různá období. Jednu dobu jsem spala třeba dohromady maximálně 2-3 hodiny za den, takže doufám, že mu tohle spací období nějakou dobu vydrží.

Adietp
Stálice 53 příspěvků 17 inzerátů 22.07.19 00:08

Jako bych cetla nas denni harmonogram.

U nas to zaclo v 7t, ted je mu 9t a stale stejne. Pres den cca 7 dvaceti minutovych polospanku, pouze pri udrndani v kocaru.
V noci spinka krasne (klepu na drevo, zuby,… :lol:), uspim kolem 20:00 a do 7:00 spinka. Samozrejme po trech hodkach kojim, ale to zase hned vytuhne. Pres den je to narocnejsi, nic moc nestihnu udelat. Ale radila jsem se i s doktorkou, jelikoz byl ten plac fakt vycerpavajici, jak pro nej, tak pro me. A presne jak pisou zkusenejsi maminky, prejde to. Musi se vydrzet. Ted je jeste pry nerozmazlime, kdyz se jim prizpusobime. Takze zatnout zuby a dekovat, ze mame zdrave deti, ktere akorat nechteji spat a vyzaduji pozornost. :)

Drzim palce, at se to srovna, i u vas, i u nas. ;)

Váš příspěvek
Reklama