Reklama

6ti léta závislá na tátovi/rodičích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 21:16
6ti léta závislá na tátovi/rodičích

Ahojky, přítel si bere holčičku každých 14dni na víkend a je tomu tak od jejích 3 let, co nežije v jedné domácnosti s její maminkou. Malá začala chodit do školy, vše v pořádku jen je na tatínkovi hodně závislá a vždy byla a když je s maminkou tak zase na ni. Vyžaduje všude chodit za ruku, šla by nejraději s taťkou i na záchod, musí s ní táta spát - když je s maminkou spí s ní maminka, což vidíme jako problém např co se týče školy v přírodě, tábory apod. Malá obecně je introvertní typ, déle ji trvá začlenění do kolektivu, nepůjde např na kroužek keramiky protože tam nechodí kamarádky s nikoho tam nezná, to samé školní družina. Do toho aby toho nebylo málo, se nafukuje pro každou blbost a tak potom se s ní děti nechtějí kamarádit.. poradíte, jak to zlepšit, jak malé pomocí aby byla trochu samostatnější, jde to vůbec nebo nezbývá než počkat, až z toho výroste? Mockrát děkujeme za rady :kytka:

Reklama

Reakce:

Levandule121
Ukecaná baba ;) 2460 příspěvků 08.09.18 21:26

Věřím na budování sebedůvěry skrze přijetí rodiči. Rozchod rodičů ji asi uvedl do velké nejistoty, bojí se, že o ně přijde, kor když mají už jiné partnery.

V 6 letech jsou strašně maličcí. U nás ve škole nechtěla jet na školu v přírodě (a také nejela) třetina druháků. A to byla na 3 noci. A předtím z přespávání na 1 noc si pro dva chlapečky museli na konci 2. třídy přijet rodiče, jak strašně plakali.

Dala bych holčičce naopak hodně blízkosti (někde psali, že může pomoct až přehnané mazlení, při společném spaní málo prostoru a ono je to přejde samo).

Nedá se nic dělat, musíte vydržet. Přeji hodně sil. ;-)

_0812_
Kecalka 473 příspěvků 08.09.18 21:31

U nás bývalo to samé. Pořád jenom tati, tati. Sedli jsme si jen ke kávě a do pěti minut manžel musel jít za ním jinak malém zbořil barák. V noci jsme jen zalezli do ložnice a během chvilky slyšíme břek, tak tam manžel letěl a že prý mu je špatně a byl celý pokaděný. Jednou si člověk řekne fajn, ale každý víkend? Když jsme šli někam kde byli i jiné děti a manžel si jich byť všimnul okamžitě řev, že je mu špatně a museli jsme odejít. A bum najednou bylo po nevolnosti nebo bolesti. Já nesměla pípnout, když jsem řekla po x měsících řekla, že už té simulace mám dost a přizpůsobovat se nebudu a když jsme tu šli tak tu prostě zůstávám dostala jsem seřvané. Ale když jsem pak otěhotněla a přidali se ke všemu hysteráky řekl manžel dost a prostě neustoupil. Časem se to spravilo a už je dlouho klid a pohoda.

axelina
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 3 inzeráty 08.09.18 21:33

taky si myslím že silou nic nezmužete naopak…je to nejaka jeji nejistota…nas syn si je zas asi hodne jistý ten mi nedá už ani pusu v 6 letech a stydí se za mě ve školce a nechce ani ze školky domu a o mazlení musím hodně škemrat :-( protože je odmala furt se mnou , prakticky babička si ho vzala poprve až nak ve 3 letech na noc a myslím si že mě tak má plne zuby :-D

Magdaleeena
Kelišová 5671 příspěvků 08.09.18 21:35

Já jsem byla v dětství také na rodiče hodně napojená, introvertní.. Nepřijde mi na tom nic špatného. Navíc malá vidí tatínka 1× za 14 dnů. Mám doma jednu lehce starší, osmiletou, leč neintrovertní.. a za ruku chodí také :nevim: :mrgreen: Se mnou, s tatínkem, babičkou, tedy nikomu to zvláštní nepřijde.. Je hezké ;), že je to mezi nimi hezké ;) Navíc - za mě - by to měli řešit rodiče.

tini
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 5 inzerátů 08.09.18 22:03

Mne prijde uplne normalni.Nase 6leta by nechtela ani na tom zachode byt sama,vetsinou si navzajem s mladsi ctou pohadky (neumeji cist),asi aby se na wc nenudili.S nama teda nespi,ale byt to na ni,tak by sla asi hned,pokud je to dite po rozvodu rodicu,tak si tatu uziva a chce byt co nejvic u nej.Krouzky a druzina-nektere deti takove jsou.Ve tride me dcery jedna holcicka probrecela prvni tyden skoly,dalsi asi 4 deti brecely take ale mene.Podle me ji nijak nezlomis.Prijde to samo

Marcelka146
Kelišová 5038 příspěvků 09.09.18 14:35

Moje dcera, skoro 7 let, je prakticky to samé kromě společného spaní.Divne mi to nepřijde,má nás ráda,chce být s námi a potřebuje mít pocit jistoty.Nekdy je to dost omezující,ale očekávám,že z toho vyroste a „osamostatní se“.Navíc toto " pouto" by neměla řešit nová partnerka,protože ji do toho nic není,ale rodiče pokud je to nějak omezuje.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama