6ti leté dítě - velmi špatný grafomotoricky vyvoj

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.1.22 18:31

6ti leté dítě - velmi špatný grafomotoricky vyvoj

Ahoj. Prosím, máte zkušenost s velmi špatným grafomotoricky vývojem? Máme vývojovou dysfazii, dcerka kreslí na úrovni asi tříleté, vývoj stagnuje - ostatní celkem dobré. Jak vše probíhalo u vás? Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4381
20.1.22 18:54

Ahoj, my jsme grafomotoriku uspesne nadrtili. Ale chtelo to fakt dost driny+ted syn chodi i na kurz pro predskolaky, kde to taky cvici. Takze uz je snad tam, co vrstevnici. Zacali jsme pravovat ve 4 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27206
20.1.22 19:00

Máme to za sebou. Dodnes kresli hůř, neumí vybarvovat, ale píše celkem obstojně.
Chodili jsme na Maxika a kurzy pro předškoláky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12227
20.1.22 19:52

@Oriseka můžu se zeptat, jakým způsobem jste pracovali? Můj syn je čerstvě čtyřletý a malování je pro jej za trest, popřípadě načmáře pár klikyháků, protože musí. Už nevím, jak ho k tomu motivovat, jeho to prostě nebaví. Jinak třeba modelína a podobně super, ale jak jde o pastelky je to o nervy :zed: neumím si představit, že půjde za dva a půl roku do školy a měl by se učit psát :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41774
20.1.22 19:56
@Aduš8 píše:
@Oriseka můžu se zeptat, jakým způsobem jste pracovali? Můj syn je čerstvě čtyřletý a malování je pro jej za trest, popřípadě načmáře pár klikyháků, protože musí. Už nevím, jak ho k tomu motivovat, jeho to prostě nebaví. Jinak třeba modelína a podobně super, ale jak jde o pastelky je to o nervy :zed: neumím si představit, že půjde za dva a půl roku do školy a měl by se učit psát :lol:

To měl syn taky. Teď v sedmi pokreslí notes za týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12227
20.1.22 20:00

@Russet ja právě pořád váhám. On třeba rád stříhá a i mu to docela jde. Doktorka ho na čtyřleté prohlídce chválila, že umí správně držet nůžky. Jen to malování fakt ani náhodou. Jednou jedinkrát nakreslil obrázek, kde jsem trochu poznala o co se jedná. Jinak má ale prsty fakt šikovné, když má spojit rovnou čarou dvě věci a soustředí se, vyloženě mu to neujede. Jen kreslení není jeho parketa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
20.1.22 20:07
@Aduš8 píše:
@Russet ja právě pořád váhám. On třeba rád stříhá a i mu to docela jde. Doktorka ho na čtyřleté prohlídce chválila, že umí správně držet nůžky. Jen to malování fakt ani náhodou. Jednou jedinkrát nakreslil obrázek, kde jsem trochu poznala o co se jedná. Jinak má ale prsty fakt šikovné, když má spojit rovnou čarou dvě věci a soustředí se, vyloženě mu to neujede. Jen kreslení není jeho parketa.

Syn ve čtyřech když viděl pastelky taky zdrhal. Trochu pomohlo když si mohl vybrat v obchodě jaké chtěl omalovánky, později moc pomohlo to, že mladší dcera kreslí ráda. Dneska mu je šest a kreslí hezky a rád (jakože k tomu nemá odpor) sice nakresli obrázek za týden, ale jakože dobrý. Má rád kreslící magnetické tabulky ( v Lidlu mají takovou co vypadá jak tablet). Grafomotoriku se snažíme doma dělat (vlnky a tak), ve školce nemají problém, tak snad to bude v pohodě. Oni vás ze školky případně včas upozorní ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
20.1.22 20:13

Náš prvňák má grafomotoriku taky prisernou, což by mě nikdy nenapadlo, protože on kreslení, malování, stříhání, lepení…miluje. od 4 let chodí na vytvarku, dělali jsme pořád nějaké pracovní sešity, makáme doteď. Neumí držet tužku, tlačí na ni, pismena a čísla mu lítají pod i nad linky, sklon neřeší… No píše nejhůř ze třídy, porad nemá pero, ale dle učitelky se lepší, tak snad to časem půjde. Teď dostal svoji první jedničku z psaní, tak jsme to náležitě oslavili :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4381
20.1.22 20:43
@Aduš8 píše:
@Oriseka můžu se zeptat, jakým způsobem jste pracovali? Můj syn je čerstvě čtyřletý a malování je pro jej za trest, popřípadě načmáře pár klikyháků, protože musí. Už nevím, jak ho k tomu motivovat, jeho to prostě nebaví. Jinak třeba modelína a podobně super, ale jak jde o pastelky je to o nervy :zed: neumím si představit, že půjde za dva a půl roku do školy a měl by se učit psát :lol:

Zacinali jsme prstem do mouky. Mouku pokryt val/plech. Kridy. Pak vytvarka- neco pekneho jsme tvorili a u toho dokreslovali oblicej nebo se kus vybarvoval. Omalovanky-sedeli jsme nad tim a ja vybarvila kus a on kus. Meli jsme i korkovou omalovanku, ze ktere se to da zase smazat, takze se da pouzit vicekrat. Nakoupila jsem ruzne sesity na trenovani car, vlnek, krouzku. Byly k tomu i trojhanne tuzky. Nakonec se kresleni stalo zabavou. On mel ale spatnou celou jemnou motoriku, takze to bylo na dyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41774
20.1.22 21:05
@Aduš8 píše:

Ono ho to asi nebaví. Leda vybrat nějaké fixy nebo gelovky s efektem. Syn ze psaní teď nosí 1, občas 2. Už má pero. Ale zdaleka nebyl mezi prvními, kdo ho měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12227
20.1.22 21:08

@Russet nebaví, vždycky jen rychle začmáře a řekne, že má hotovo. K tomu nesnáší, když mu něco nejde. Takže jakmile přetáhne flákne s tužkou a řekne, že to mám udělat já, protože to umím. Kolikrát mi smutně říkal, že mu je líto, proč to neumí tak, jako já. Nedokáže pochopit, že musí trénovat a trénovat, aby se to naučil :lol: hrozná kombinace :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41774
20.1.22 21:19
@Aduš8 píše:
@Russet nebaví, vždycky jen rychle začmáře a řekne, že má hotovo. K tomu nesnáší, když mu něco nejde. Takže jakmile přetáhne flákne s tužkou a řekne, že to mám udělat já, protože to umím. Kolikrát mi smutně říkal, že mu je líto, proč to neumí tak, jako já. Nedokáže pochopit, že musí trénovat a trénovat, aby se to naučil :lol: hrozná kombinace :lol:

Já bych na něj šla nějaký husťáckým sešitem a tužkama. Syn nemaluje postavy, má raději stromy nebo silnice. Mašinky. Dnes udělal kraba. Ale v rámci úkolu. Pomáhá, když to, co chci, nakreslím. A on to po mě opakuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7251
20.1.22 23:50

Když jsem byla velmi malá, kolem těch 4let, objevila jsem kruzitko. Do té doby mi kreslení nic neříkalo, nebavilo. Jak jsem zajistila, jak se dělají ty kytky a tvary z kruhů, tak to mě bavilo. K vykreslování už to byl jen kousek. Jinak chápu, že bezpečnost, mí rodiče to neřešili, často žasnu, co mi dovolili a co naopak zbytečně zakázali.
Pod dohledem si ho oblíbila i má čtyřletá dcera. U starší mě to nenapadlo, ta pořád něco tvořila. Každopádně mladší je s kruzitkem velmi obratna, tu starší to naučila až paní učitelka ve škole. Zpočátku jí to vůbec nešlo. Nemohla se s ním domluvit. Taky zajímavé, přitom je velmi zručná.
Tak jen takový tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat