6měsíční miminko leze a i stoupne ale nesedí

3
8.3.21 20:51

6ti měsíční miminko leze a i stoupne ale nesedí

Ahoj Mamky.
Mám 6ti měsíční holčičku která už leze a stoupne si v postýlce a snaží se i o nábytek.. 😁 ale nesedí.. Tchánova máma byla nachytro a ještě nás sjela že ji to učíme.. Ze by mela. nejdřív sedět a ne si stoupat.. Samozřejmě že jsme ji to důrazně vysvětlili.. (Miluju tyhle chytré kecy TVL).. A chci se zeptat zda je tu taky některá co to má nebo měla stejně 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7646
8.3.21 20:56

Na 6 měsíců toho umí až až. To se některý děti teprve otočí na břicho. Sezení není nijak extra důležitý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
8.3.21 20:58

Naše malá začala asi v 6ti měsících lézt, krátce na to si stoupla u ohrádky nebo nábytku. A pak si teprve sedla - zjistila, že si z toho stoje může gecnout na zadek :) a vzápětí se naučila do sedu dostat i klasicky přes ruku. Takže myslím že jsme to měli úplně stejně, včetně těch řečí od příbuzenstva 🙈 u nás těch poznámek bylo nejvíc na to, že malá půl roku jen lezla, stála, seděla, ale nechodila. Marně jsem mohla vysvětlovat, že je to jen a jen dobře, že aspoň posílí svalstvo 😃 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5835
8.3.21 20:58

Ty jsi troll jak z praku. :lol:
A teď tu o Karkulce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27814
8.3.21 21:05
@alisekR píše:
Ty jsi troll jak z praku. :lol:
A teď tu o Karkulce…

A to jako proč, moje dcera se taky postavila přesně v půl roce, v devíti měsících chodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3607
8.3.21 21:08
@AnnaGress píše:
Ahoj Mamky.
Mám 6ti měsíční holčičku která už leze a stoupne si v postýlce a snaží se i o nábytek.. 😁 ale nesedí.. Tchánova máma byla nachytro a ještě nás sjela že ji to učíme.. Ze by mela. nejdřív sedět a ne si stoupat.. Samozřejmě že jsme ji to důrazně vysvětlili.. (Miluju tyhle chytré kecy TVL).. A chci se zeptat zda je tu taky některá co to má nebo měla stejně 😄

Pokus vyvolat x tou diskusi na téma "tchýně kritizuje, co dítě dělá /nedělá "
Další tupý troll.

Příspěvek upraven 08.03.21 v 21:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26899
8.3.21 21:09

@alisekR proč hned troll?

Syn se sám postavil v 6 měsících. Sedl si až v 7 měsících. Nejdřív klečel.
Jo a babička mi taky řekla, že by neměl stát, protože bude mít křivé nohy. Prý mu to máme zakázat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
8.3.21 21:09

Dcera známé stála v 5ti měsících, k sezení pak tak nějak došla, jak padala na zadek. Nikdo ji to neučil, prostě si stoupla, v sedmi měsících chodila, v osmi běhala. Teď je jí dvanáct let a má problémy se zády, doktorka známé řekla, že by to mohlo být tím, že tak brzy začala chodit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8948
8.3.21 21:31

@AnnaGress Máte sikulku, dcera byla take aktivní 7mesicich chodila…Syn začal chodit až v roce seděl cca v 9m byl to takový burtik a pořád jen ležel. Kazde dítě je úplně jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 21:39

Obě moje děti dříve stáli s oporou než seděli a první postavení taky 6-7 měsíc. Holt aktivní jedinci :-) Sedli si poprvé minimálně o dva měsíce později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
8.3.21 21:41

Syn začal lézt v necelých 6 měsících, stoupl si asi 2 týdny na to, v 7 měsících obcházel nábytek. V 10 měsících začal dělat první krůčky v prostoru, pak si konečně sedl a pak se rozchodil, vše během měsíce. Takže ja bych to neřešila. Lezení je důležité, sezení je spolu s chůzí vrchol vývoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 22:05

Dcera taky nejprve stala a až potom začala sedat. Sed je poměrně složitý a dítě samo přijde na to, kdy je přípravené :palec: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5309
8.3.21 22:08

Jo, tak nějak to bylo. V 9 měsících běhala. Znám, nadšená jsem z toho taky nebyla. Nikdo mi do toho ne kecal, nemá kdo. Nemyslím, že je to o šikovnosti, jak tady kdosi psal. Je to něco, co se časem může, ale nemusí promítnout do potíží s držením těla. Starší dcera dělala vše ukázkově a problémy má s kotníky. Takže už na nějaký zdravý vývoj nevěřim. Těm deckam to není jak zakázat. Naše dcera, která to tak má ani moc nelezla, ani neseděla, bohužel se hned drápala o, cokoliv do stoje. Několikrát padla na hlavu, jen to zadunelo. Dařilo se jí čím dál víc a skutečně na začátku toho devátého měsíce se rozběhla, na konci sedmého měsíce se drápala do stoje, v osmi měsících chodila. Na hřišti lezla po těch pyramidach i lezeckých stěnách. Žádný pud sebezáchovy, jak pavouk. Bude mít 4 roky a je fyzicky opravdu velmi zdatná. Hodně atletický typ. Je to možné, je to reálné. Dcera je naprostý nezmar, vleze tam, kde neleze ani její 9leta sestra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
8.3.21 22:19

@alisekR když neverite neverte :wink: já nemám důvod si vymyslet 🙏🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
9.3.21 00:31

@Midaku děkuji moooc😊