Reklama

6ti měsíční miminko nesnáší koupání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zouina
Povídálka 30 příspěvků 31.07.18 17:09
6ti měsíční miminko nesnáší koupání

Maminky, prosím, už od narození máme problémy s koupáním. Na chvilku to přestalo, ale teď znovu. Hlavně teď přes léto koupu 2× denně. Hlavně jak malou dám do vody, tak začne fňukat, ale jakmile chci umýt obličej a vlasy, tak hysterák :zed: vyzkoušela jsem kyblik, vaničku, velkou vanu, koupání s malou a nic nezabírá. Prosím moc o radu. Přestane to? Vzdala jsem bazén, protože to se taky nedá :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 31.07.18 17:18

@Zouina já hlavně nevidím důvod koupat takhle malý mimino 2× denně :nevim: Jak ji máš položenou? Mně malá jako mimino přestala řvát, když byla položená na lehátku. Vadilo jí například, když jsem ji držela rukou pod hlavou. Má tam hračky?

Sashie
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 31.07.18 17:18

My jsme že začátku dávali malého do vody zabaleného v plíně, té klasické bílé. Ve vodě jsme pomalu sundali a byl klid. Položila jsem ho vždycky tak, aby mu koukal jen obličej. Takže bez lehátek, měla jsem ho na ruce. Obličej mu myju žínkou, nejdřív jsem ji hodně vyždímala, otřela jsem čelo, tváře. Při dalším koupání to samé a přidala jsem pusu… Teď už koupání miluje, chodíme i na vaničky a potápí se. Chce to trpělivost a postupovat pomalu. A hlavně se sama nebát a vysvětlovat, co děláš a proč. My máme i signál CÁK, když je do vany a Hop když je ven.

bertoldina
Kecalka 477 příspěvků 3 inzeráty 31.07.18 17:19

A je nutný koupat? My ze zdravotních důvodů jen sprchujeme.

Zouina
Povídálka 30 příspěvků 31.07.18 17:24

@Pomka tak já myslela, jak jsou ty vedra a potí se, aby ji bylo příjemně. Není důležitý kolikrát, je to pokaždé ikdyz jsem ji koupala 1 za 2 dny :nevim: ano, hračky tam máme a koupeme na lehátku ;)

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 31.07.18 17:27

@Zouina záleží asi na názoru, já osobně bych takhle malý mimino dvakrát denně do vody nedávala. Nemyslím si, že by se nějak moc potily a i přesto stačí podle mě opláchnout večer. A co ta sprcha? Zkus jen osprchnout. Třeba nebude mít ráda vodu.

Zouina
Povídálka 30 příspěvků 31.07.18 17:29

@Pomka zkusím to, za to nic nedám. Dekuju :hug:

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 31.07.18 17:31
@Zouina píše:
@Pomka tak já myslela, jak jsou ty vedra a potí se, aby ji bylo příjemně.

Při a po hysteráku dvakrát denně jí nejspíš líp nebude. ;) Otři ji namočenou žínkou nebo zkus tu sprchu jak radí ostatní (ale to si myslím, že bude ještě horší, to bude ještě v šoku… :think: ).

movahu
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 1 inzerát 31.07.18 17:56

@Zouina mas spravnou teplotu vody? :) meli jsme s dcerkou to stejne, rvala a rvala jen se dotkla vody. Pak mi kamaradka poradila, at zkusim dat teplejsi nez tech 37 stupnu a najednou je klid a ted koupani miluje :)

3HE
Generální žvanilka 21805 příspěvků 31.07.18 18:10
@Zouina píše:
@Pomka tak já myslela, jak jsou ty vedra a potí se, aby ji bylo příjemně. Není důležitý kolikrát, je to pokaždé ikdyz jsem ji koupala 1 za 2 dny :nevim: ano, hračky tam máme a koupeme na lehátku ;)

I když už je větší, začněte znova jako s novorozencem.. zabalte do plenky a dejte trochu sedět a pokládat do lehu. Ať jdou do vany nejdříve nohy, pak zadeček, nakonec záda. A´t je celá v plence zabalená i s ručkami. Pak na lehátku postupně pomaličku oddělávat plenku. Hlavně je příjemné, když je ve vaničce dost vody… klidně až po krk. obličej a hlavičku otírat jen vyždímanou froté žínkou.

palomita22
Kecalka 329 příspěvků 31.07.18 18:19

U nás bylo také období, kdy koupání nesnášela. Koupali jsme tak 1× týdně, a po nějakém měsíci to zase přešlo.

Zouina
Povídálka 30 příspěvků 05.08.18 19:47

@3HE máte úplnou pravdu. Ve 2 měsících jí koupání nevadilo cca 14 dní, pak zase teď v 5ti měsících tak týden jí nevadilo koupání a pak zase ano. Děkuji moc za radu. Zase vše od začátku. Děkuji opravdu moc :srdce:

3HE
Generální žvanilka 21805 příspěvků 05.08.18 20:48
@Zouina píše:
@3HE máte úplnou pravdu. Ve 2 měsících jí koupání nevadilo cca 14 dní, pak zase teď v 5ti měsících tak týden jí nevadilo koupání a pak zase ano. Děkuji moc za radu. Zase vše od začátku. Děkuji opravdu moc :srdce:
:srdce:

CocoCoco13
Povídálka 26 příspěvků 05.08.18 21:22

Náš malý taky od narození jen řval a řval když jsme ho koupali. Pak ve třech měsících už jsem se na to nemohla koukat a řekla dost zkusíme sprchu a od té doby klid, směje se a dokonce se těší :lol:

Zouina
Povídálka 30 příspěvků 05.08.18 22:43

@CocoCoco13 sprchu jsem zkoušela, bohužel stejné. :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama