6ti měsíční miminko nesnáší koupání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zouina
Povídálka 36 příspěvků 31.07.18 17:09
6ti měsíční miminko nesnáší koupání

Maminky, prosím, už od narození máme problémy s koupáním. Na chvilku to přestalo, ale teď znovu. Hlavně teď přes léto koupu 2× denně. Hlavně jak malou dám do vody, tak začne fňukat, ale jakmile chci umýt obličej a vlasy, tak hysterák :zed: vyzkoušela jsem kyblik, vaničku, velkou vanu, koupání s malou a nic nezabírá. Prosím moc o radu. Přestane to? Vzdala jsem bazén, protože to se taky nedá :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 31.07.18 17:18

@Zouina já hlavně nevidím důvod koupat takhle malý mimino 2× denně :nevim: Jak ji máš položenou? Mně malá jako mimino přestala řvát, když byla položená na lehátku. Vadilo jí například, když jsem ji držela rukou pod hlavou. Má tam hračky?

Sashie
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 31.07.18 17:18

My jsme že začátku dávali malého do vody zabaleného v plíně, té klasické bílé. Ve vodě jsme pomalu sundali a byl klid. Položila jsem ho vždycky tak, aby mu koukal jen obličej. Takže bez lehátek, měla jsem ho na ruce. Obličej mu myju žínkou, nejdřív jsem ji hodně vyždímala, otřela jsem čelo, tváře. Při dalším koupání to samé a přidala jsem pusu… Teď už koupání miluje, chodíme i na vaničky a potápí se. Chce to trpělivost a postupovat pomalu. A hlavně se sama nebát a vysvětlovat, co děláš a proč. My máme i signál CÁK, když je do vany a Hop když je ven.

bertoldina
Zasloužilá kecalka 812 příspěvků 2 inzeráty 31.07.18 17:19

A je nutný koupat? My ze zdravotních důvodů jen sprchujeme.

Zouina
Povídálka 36 příspěvků 31.07.18 17:24

@Pomka tak já myslela, jak jsou ty vedra a potí se, aby ji bylo příjemně. Není důležitý kolikrát, je to pokaždé ikdyz jsem ji koupala 1 za 2 dny :nevim: ano, hračky tam máme a koupeme na lehátku ;)

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 31.07.18 17:27

@Zouina záleží asi na názoru, já osobně bych takhle malý mimino dvakrát denně do vody nedávala. Nemyslím si, že by se nějak moc potily a i přesto stačí podle mě opláchnout večer. A co ta sprcha? Zkus jen osprchnout. Třeba nebude mít ráda vodu.

Zouina
Povídálka 36 příspěvků 31.07.18 17:29

@Pomka zkusím to, za to nic nedám. Dekuju :hug:

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 31.07.18 17:31
@Zouina píše:
@Pomka tak já myslela, jak jsou ty vedra a potí se, aby ji bylo příjemně.

Při a po hysteráku dvakrát denně jí nejspíš líp nebude. ;) Otři ji namočenou žínkou nebo zkus tu sprchu jak radí ostatní (ale to si myslím, že bude ještě horší, to bude ještě v šoku… :think: ).

movahu
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 31.07.18 17:56

@Zouina mas spravnou teplotu vody? :) meli jsme s dcerkou to stejne, rvala a rvala jen se dotkla vody. Pak mi kamaradka poradila, at zkusim dat teplejsi nez tech 37 stupnu a najednou je klid a ted koupani miluje :)

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 31.07.18 18:10
@Zouina píše:
@Pomka tak já myslela, jak jsou ty vedra a potí se, aby ji bylo příjemně. Není důležitý kolikrát, je to pokaždé ikdyz jsem ji koupala 1 za 2 dny :nevim: ano, hračky tam máme a koupeme na lehátku ;)

I když už je větší, začněte znova jako s novorozencem.. zabalte do plenky a dejte trochu sedět a pokládat do lehu. Ať jdou do vany nejdříve nohy, pak zadeček, nakonec záda. A´t je celá v plence zabalená i s ručkami. Pak na lehátku postupně pomaličku oddělávat plenku. Hlavně je příjemné, když je ve vaničce dost vody… klidně až po krk. obličej a hlavičku otírat jen vyždímanou froté žínkou.

palomita22
Kecalka 330 příspěvků 31.07.18 18:19

U nás bylo také období, kdy koupání nesnášela. Koupali jsme tak 1× týdně, a po nějakém měsíci to zase přešlo.

Zouina
Povídálka 36 příspěvků 05.08.18 19:47

@3HE máte úplnou pravdu. Ve 2 měsících jí koupání nevadilo cca 14 dní, pak zase teď v 5ti měsících tak týden jí nevadilo koupání a pak zase ano. Děkuji moc za radu. Zase vše od začátku. Děkuji opravdu moc :srdce:

3HE
Generální žvanilka 21897 příspěvků 05.08.18 20:48
@Zouina píše:
@3HE máte úplnou pravdu. Ve 2 měsících jí koupání nevadilo cca 14 dní, pak zase teď v 5ti měsících tak týden jí nevadilo koupání a pak zase ano. Děkuji moc za radu. Zase vše od začátku. Děkuji opravdu moc :srdce:
:srdce:

CocoCoco13
Povídálka 35 příspěvků 05.08.18 21:22

Náš malý taky od narození jen řval a řval když jsme ho koupali. Pak ve třech měsících už jsem se na to nemohla koukat a řekla dost zkusíme sprchu a od té doby klid, směje se a dokonce se těší :lol:

Zouina
Povídálka 36 příspěvků 05.08.18 22:43

@CocoCoco13 sprchu jsem zkoušela, bohužel stejné. :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >