6 měsíční miminko se v noci hrozně často budí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3.11.21 09:34

6ti měsíční miminko se v noci hrozně často budí

Mám syna, který bude mít za několik dní 6 měsíců. Spánek neměl nikdy nic moc, ale když byl úplně malé miminko, tak mi to přišlo v pořádku a navíc zdaleka se nebudil tak často jako teď. Před měsícem jsem mu začala dávat kaši, protože je velký jedlík a v noci si myslím, že se budil hlavně hladem. Po té co jsme s kaši začali zlepšily se i nocí a bylo pár nocí kdy spal krásně a probudil se třeba jen 2× a jednou se dokonce probudil jen 1× za noc, což byl pro mě zázrak. Během toho se mu prořezaly i dva zuby, takže ty mu spánek nezkazí. No ale noci se začaly zhoršovat a teď asi poslední dvě noci jsou naprosto příšerný, řekla bych, že noc od noci je to horší. Probudí se ještě před půlnoci, což předtím nedělal, tak mu dám dudlík, popřípadě čaj..kojit ho mi přijde brzo, když před třemi hodinami snědl celou misku kaše. Takže to mu stačí čaj a dudlík, ale za hodinu je vzhůru znova, za půl hodiny zase, tak ho kolem 2 nakojim a jenom si lehnu usnu a za 10 minut zase řve, tak zase dudlík a jdu si lehnout a za dalších 15 minut zase řve, tak čaj. Kolem 4 si dá říct a usne na delší dobu a to je tak do 6, tak ho nakojim a to spí tak do 8. Já jsem už totálně mrtvá, protivná. Třeba mi tady někdo bude psát, že chce určitě mě a být se mnou, ale náš chlapeček mě jako nijak nepotřebuje, on jde do náruče ke každýmu na každýho se směje a když ho chci pomazlit nebo ho pusinkuju, tak se spíš odtahuje, takže tím to zjevně nebude. Zuby si myslím, že to taky nejsou, jak jsem psala, má dva prořízlý a když mu rostly tak byl víc v pohodě než je teď. Jediný co mě napadá, co by to mohlo zhoršit je vitamín D, který jsem mu na nějakou dobu musela vysadit, hrozně ho pak trápilo bříško a teď dva dny jsem mu ho už zase dávala. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Co vám pomohlo aby miminko spalo líp?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
197
3.11.21 09:40

Jaky má režim přes den? Teorii o vitamínu D bych zavrhla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12020
3.11.21 09:41

Miminka se prostě budi. Den mu prso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.11.21 09:47

@Makola přes den spí tak 3× něco mezi půl hodiny až hodinou a půl, je to různé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65285
3.11.21 09:47

@starostlivamaminka dávat jiný Vít D a vydržet. spánek se mění. Mmchdm, že třeba jedničky vyrostou bez problémů je fajn, ale další už ho můžou trápit mnohem víc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1555
3.11.21 09:48

Měla jsem to samé s dvojčaty :mrgreen: Do půl roku to celkem šlo a pak nastalo „peklíčko“, kdy jsem se v noci jen převalovala ze strany na stranu, podle toho kdo si zrovna zakňoural o prso. Časem se to zase srovnalo (i když na celonoční spaní obou jsem si ještě hooodně dlouho musela počkat). Takže podle mě je to normální. Je maličký a miminka se v noci prostě budí. Nemusí to být nutně hladem. Já bych mu to prso v půl roce nijak neupírala a dala ho klidně už o té půlnoci. Přijde mi to i pohodlnější a rychlejší než vstávat kvůli čaji.
Jo a taky bych zkusila vyměnit tu večerní kaši za něco jiného. Kaše je na noc hodně těžká a některé děti po ni mívají bolebřich. Třeba to nezabere, ale za zkoušku nic nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.11.21 09:49

@martina.se právě už jsme zkusili jiný a taky ho to bříško trápilo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1555
3.11.21 09:50

Jo a jestli mu vadí Vigantol, tak si místo něj kup Vitashine. Má jiný nosný olej a děti ho snášejí mnohem lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3765
3.11.21 09:51

Nedávala bych mu tu kaši na noc. A vzala bych si ho do postele, abych k němu nemusela vstávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65285
3.11.21 09:53
@starostlivamaminka píše:
@martina.se právě už jsme zkusili jiný a taky ho to bříško trápilo :roll:

Pak to nebude tím Dckem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1957
3.11.21 09:56

Já bych ho nakojila klidně hned, jak se vzbudí poprvé. Myslím, ze by to zabralo lépe než mu po půl hodinách pořád strkat dudlík nebo čaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
3.11.21 10:00
@starostlivamaminka píše:
@Makola přes den spí tak 3× něco mezi půl hodiny až hodinou a půl, je to různé

Tak to je ok. Měl by být vzhůru 2-2.5 hodiny, ráno nejméně, večer nejdéle. Třetí spánek by měl být jenom krátký šlofík - 30-45 minut, aby byl dost unavený na noční spánek. Usíná sám nebo u kojení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.11.21 10:03

@kavenka ale tu kaši už mu dávám asi měsíc a nijak mu to nevadilo, navíc mu chutná, tak nevím, ale myslím si, že tou kaši to není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.11.21 10:30

@Makola jo, tak to tak nějak máme, že přes den spí ty delší časový úseky a večer ten poslední slofik je tak těch 30 minut. Usíná v postýlce. Dám mu dudlík, někdy usne sám úplně v pohodě, ale někdy pláče. Tak k němu vždycky přijdu znova mu podám dudlík pohladím ho a jdu zase pryč. A takhle to dělám než usne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
3.11.21 11:27

Mám doma totéž, skoro navlas přesně :srdce: Téměř 6 měsíců, buzení, jedlík, akorát zuby nemá. Když se vzbudí, dám mu prso a oba spokojeně spíme dál. Nedělej komedie s čajem, dudlíkem, Vigantolem apod. a bude vám oboum líp :kytka: Je to období a přejde to :kytka: Zkus alespoň občas spát s ním přes den nebo zařídit na hodinu nebo dvě hlídání, aby ses dospala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat