6. týdenní miminko a papání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lluulluu
Povídálka 13 příspěvků 29.03.18 07:49
6ti týdenní miminko a papání

Zdravím maminky :) mám dotaz. Naše 6ti týdenní holčička je už skoro od narození na UM a v poslední době začala dělat strašný blbosti u jídla. Vypije třeba půlku z dávky, nechám ji odbrknout a pak když ji chci dát zbytek, tak začne dělat blbosti. Nechce pít, mlíčko co se ji dostane do pusy při pokusech ji dát znovu flašku začne prskat, začne si kopat nožičkami, koukat všude kolem, vždycky musím tak půl hodiny počkat až se vyblbne a pak dojí zbytek. Tak chci vědět jestli je to normální v tomto věku, že je třeba jen zvědavá nebo jak tomu zabránit? :D děkuji :)

Reakce:

iwa83
Kelišová 6380 příspěvků 29.03.18 07:56

Uplne normalni. Nechte to na ni. Hlady neumre. Ona sama vi kolik potrebuje. Casem se to upravi. Nase mela obdobi ze pila vic nez byla davka na krabici, pak zase min… taky jsem byla z toho zmatena. Ale oni fakt vedi lip zda maji hlad

Monika0912
Stálice 91 příspěvků 29.03.18 07:59

My jsme též na UM, ale malýmu jsou skoro 4 měsíce, ale od 5.týdne jsem začala taky s umělým, jelikož jsem neměla mlíko.
UM je silnější a víc miminko zasytí, takže prostě nemá hlad, mě to malý dělá taky, vypije 1/2 nebo 3/4 dávky a zbytek už nemůže, takže určitě dělat jen půlku a když bude mít hlad, tak přidělat, taky to tak dělám, když mi začne brečet dřív, jak po 3-4h. ;)
Záleží, jak často jí.

Lluulluu
Povídálka 13 příspěvků 29.03.18 08:06

Přes den jí 120ml tak po 2 a půl až 3 a půl hodinách, jak kdy a večer dostane 150ml a to vydrží ty 4 až 5 hodinek. Jako někdy tu dávku sní někdy ne. Jeden den jí málo druhej zas víc asi jak má náladu :D

Lluulluu
Povídálka 13 příspěvků 29.03.18 08:10

Když počkám té půl hodiny třeba tak si ještě dá, někdy celej zbytek někdy trochu nechá. Když ji dám menší dávku tak se bojím že by začala plakat brzo a prý se UM nemá dávat často kvůli bříšku

svycarka
Echt Kelišová 7550 příspěvků 29.03.18 08:15

Dej ji tolik, kolik vypije. Nase mala ta si chodi k jidlu jak do bufetu. Trochu mlika, pak cucne caje, pak sni krupku, docpe to pastelkou…

Monika0912
Stálice 91 příspěvků 29.03.18 08:23

Na noc bych jí dala větší dávku, aby vydržela, já malýmu dělala ještě vývar z vloček na noc, protože měl problémy s bříškem a po vločkách mi kakal úplně v pohodě a i spal dobře, protože ho zasytili, ale začal pak nabírat a dr. mi to zarazila, takže jsme začali dávat na bříško biogaia kapičky a problémy s bříškem nemáme vůbec.
Chce to vychytat, jak přes den jí, hlídat hodiny, kolik toho naposledy vypila a podle toho pak dělat dávky, taky nám to trvalo, ale teď to funguje úplně v pohodě ;)

Lluulluu
Povídálka 13 příspěvků 29.03.18 08:34
@Monika0912 píše:
Na noc bych jí dala větší dávku, aby vydržela, já malýmu dělala ještě vývar z vloček na noc, protože měl problémy s bříškem a po vločkách mi kakal úplně v pohodě a i spal dobře, protože ho zasytili, ale začal pak nabírat a dr. mi to zarazila, takže jsme začali dávat na bříško biogaia kapičky a problémy s bříškem nemáme vůbec.
Chce to vychytat, jak přes den jí, hlídat hodiny, kolik toho naposledy vypila a podle toho pak dělat dávky, taky nám to trvalo, ale teď to funguje úplně v pohodě ;)

Taky máme problém s bříškem, kapička dáváme, cvičíme s nožičkama, obklady teplý dáváme, pije fenyklový a kmínový čaj a nic moc nepomáhá. A ten vývar z vloček může i tak malý miminko?

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 29.03.18 09:03
@Lluulluu píše:
Taky máme problém s bříškem, kapička dáváme, cvičíme s nožičkama, obklady teplý dáváme, pije fenyklový a kmínový čaj a nic moc nepomáhá. A ten vývar z vloček může i tak malý miminko?

Ja tedka davam BabyCalm a ten nasi maly pomohl.

Monika0912
Stálice 91 příspěvků 29.03.18 09:06

Mě dr. řekla, že to nevadí, dřív se to tak dělalo taky a děti byli zdraví a malýmu jen prospívali, hezky nabíral :lol: byl spokojený, najedený a hlavně mu to chutnalo, ale dávali jsme to na noc.
No a teď mu dělám mlíko jen z kojenecké vody a stačí mu to.
Záleží, jaké kapičky dáváte.
Nám zabrala jen ta biogaia, jsou dražší, ale hodně maminek si je chválí a taky dělám malýmu, že ho položím na bříško, zvrásním mu kůži a začnu od kříže, až nahoru opatrně promačkávat, řekla mi to dr. je to nepříjemný, ale prý je to nebolí a je fakt, že mi malý ze začátku plakal a jak jsem přestala, byl klid

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >