6ti týdenní miminko pláč po kojení a večerní řev

47
14.4.17 21:59

6ti týdenní miminko pláč po kojení a večerní řev

Prosím poradí někdo, kdo zažíval to samé? Mám nyní šestitýdenního chlapečka, porod super, rychlý, první dny byl zlatý, i dodnes většinu dne prospinká, hlavně v kočárku. Bohužel máme problém s tím, že skoro po každém kojení následuje do několika málo minut řev, začne to většinou tím, že ho chci nechat odříhnout (ať už na rameni nebo na tygříka), to se začne vzpouzet a ječet. Když se nám odříhnout podaří bez problémů, začne pak plakat do pár minut, většinou ho utiší pouze opět prso nebo když ho přítel vezme a zkusí ho rozptýlit nebo zklidnit sám. Zdůrazňuji, že kojím cca 15 min vždy z jednoho prsu, ale prcek většinou po nějaké době začne „dřímat“ a už nepije, pouze dudá a dudá a není k probuzení… někdy mu pak tedy dám i druhé prso, z toho taky pije spokojeně, ale s tím odříhnutím je opět problém. Přibírá krásně, v tom problém není. Do toho nám začaly večerní neutišitelné záchvaty breku, kdy zabere jedině pevné zavinutí a fén, třeba i na několikrát, než skutečně na pár hodinek usne, ale přijde mi fakt na hlavu tohle praktikovat každý večer… trápí ho i prdíky, neustále tlačí, před 10 dny jsem nasadila rozpustné laktobacily Biopron, k tomu jsem dala kapičky Baby Calm, ale účinek žádný, už dva dny se nevykakal, a to jindy kakal cca 4× denně… přes den jsou chvíle, kdy s námi kouká a dá se mu aktivně věnovat, ale je to prokládané řevem, a ten večer tedy stojí za to. Má prosím někdo nějakou osvědčenou radu, jak mrňouse uklidnit? Co znamená ten věčný pláč po krmení??? Doktorka pouze říká, že ho po kojení tlačí nasátý vzduch.. ale proto se mi pak neustále dokola natahuje po prsu, jako by měl hlad, ale přitom nic nepije a jen dudá naprázdno??? Jsem fakt zoufalá :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17396
14.4.17 22:06

Nechala bych dudat. A vecerni plac bych pricitala nezrale nervove soustave, po 3. mesici by to melo prestat. Nám dite take pri kojeni usinalo, v podstate si neodrihavalo moc nikdy, ale nedelalo mu to problemy. Chvilku jsem podrzela, ale urcite nebudila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6135
14.4.17 22:07

@joeline dudlik nepomůže?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17396
14.4.17 22:08

Najdi si termin chybejici ctvrty trimestr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
14.4.17 22:09

Já si taky myslím, že to bude 3-měsíční kolika… :( dudat bych ráda nechala, ale když je to i na dvě hodiny, tak mi to přijde prostě moc… a když se vzbudí v noci nebo k ránu na krmení a pak je schopný mi viset klidně 3 hodiny u prsu pouhým dudáním bez toho, aby dál spinkal, tak mi to přijde na mašli… neumím si představit, že tohle někdo dělá :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
14.4.17 22:09

Dudlík nepomůže, okamžitě zmerčí, že to není prso, a je řev opět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3595
14.4.17 22:14

Asi je mrzuty, ze ho budis. Nedavala bych ho odrihnout, ale spiciho polozit na bocek do zvysene polohy, kdyby si nahodou ublinkl. takhle jsem to mela s prvnim synem. jestli se rad dynda na prsu, zkus cumel, udynda se a pak ho za chvili vyplivne. Na prdy je za me nejlepsi Espumisan, deset kapek ob jedno jidlo. potom kdyz je na zadech, tak pokrcit nozicky a jemne pritlacit k brisku na jednu a na druhou stranu.kdyz uz byla hodne krize, tak misto rourky jsem pouzivala teplomer, jakobys merila teplotku a slo to ven.fen a zavinovani ho brzy prejde, bud rada, ze to na nej funguje. dobra je aplikace white noise stahnout do telefonu, je tam na vyber z mnoha bilych sumu…dat kousek od ouska, ale u nas to fungovalo vzdy tak max do dvou mesicu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3595
14.4.17 22:17

Jo a prso bych nestridala co 15 min, pze se tim probere.vzdy jedno kojeni jedno prso. a do postylky prehodit, az bude uplne spat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14549
14.4.17 22:19
@joeline píše:
Do toho nám začaly večerní neutišitelné záchvaty breku, kdy zabere jedině pevné zavinutí a fén, třeba i na několikrát, než skutečně na pár hodinek usne, ale přijde mi fakt na hlavu tohle praktikovat každý večer

smaaarja, to nemyslis vazne, ze? Bud rada, ze to musis delat jen jednou za den, vecer. Ja mela tohle 8 tydnu cely bozi den. Rev od rana az do pul druhe v noci, teprve pak zalomila. Fen u nas neprestaval bezet v podstate celej den.

Vzhledem k tomu, ze tvemu miminku uz je 6 tydnu, tak se to brzo spravi. Takze zatnout zuby a vecer vybalit fen a zavinovacku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.17 22:21

Já bych sázela na růstový spurt třeba v kombinaci s prdíky..moje děti problém s bříškem neměly, ale v období spurtu se chovaly dost podobně..i věk odpovídá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17396
14.4.17 22:22

@joeline Jo, delala jsem to. Asi do 5 mesice jsem od 4 do 6 rano dite drzela v naruci, aby jeste nevstavalo. Stalo to za to, lepsi nez mit ve 4 hod vzhuru dite, co jiz nechce spat, ale jestne neni vyspale, takze je protivne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5761
14.4.17 22:30

Podle me ho boli brisko. Mne trpely na prdy dve deti ze tri. Nejstarsiho jsem jednu noc i nonstop nosila…jak uz nekdo psal nedavej odrihnout..ja davala spat na brisko. A kdyz kriceli,,kojila jsem vsede tak, ze jsem podsadila zadek a navalila si mimino briskem na sebe. Jak pilo, prdy se posunuly, dite se vyprdelo a uklidnilo. A mela jsem je u sebe v posteli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
14.4.17 22:32

Mě už i napadlo, že bych ho odříhnout nenechávala, ale bojím se, aby se mu tím nezhoršily ty prdy :( párkrát jsem to zkusila bez odříhnutí, dala si malého do náruče nebo do košíku do zvýšené polohy, ale začal plakat i tak. Prostě nevím, kde je problém, jestli ho třeba nepálí žáha (ublinkává celkem často po malých dávkách), nebo ho tlačí vzduch, prostě nevím, co s tím. Po každém kojení se připravuju na řev, je to na hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
14.4.17 22:33

Já se bojím dávat spát na bříško.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14549
14.4.17 22:36
@joeline píše:
Mě už i napadlo, že bych ho odříhnout nenechávala, ale bojím se, aby se mu tím nezhoršily ty prdy :( párkrát jsem to zkusila bez odříhnutí, dala si malého do náruče nebo do košíku do zvýšené polohy, ale začal plakat i tak. Prostě nevím, kde je problém, jestli ho třeba nepálí žáha (ublinkává celkem často po malých dávkách), nebo ho tlačí vzduch, prostě nevím, co s tím. Po každém kojení se připravuju na řev, je to na hlavu.

nase mala to taky delala. Plakala pri odrihani a po skonceni krmeni. Odeznelo to samo od sebe asi na 3 mesicich.

Muze mit prdicky ale pokud pomaha pevne zavinuti a fen, spis si myslim, ze to bude kolika. Pokud spi pres den a nevyvadi takto cely den, povazuj to za pozehnani a uzivej si pohody pres den. Mohlo by to byt horsi, ver mi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama