6tt - pravděpodobnost zdravého dítěte

183
26.12.19 11:48

6tt - pravděpodobnost zdravého dítěte

Ahoj holky, možná hloupé téma, ale zajímalo by mě to. Nikde jsem podobnou informaci nenašla, nebo to možná neumím správně pojmenovat. Víte některá alespoň přibližnou pravděpodobnost že dojde k porodu zdravého dítěte od raného těhotenství? Třeba od těch 6tt nebo od první kontroly u doktora. Jsem na konci 6tt a když čtu jaké všechny testy a kontroly třeba na vývojové vady mě čekají a jak to může dopadnout.. :think: Nechci sebe ani ostatní strašit, spíš by mě to zajímalo, a asi trochu i pro uklidnění. Pravděpodobnost že bude vše zdravotně ok. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1022
26.12.19 11:50

Ne, to nevíš nikdy a dozvíš se to až po porodu, že je dítě zcela zdravé :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
26.12.19 11:58

Neboj se takhle dopředu a raduj se z pozitivního testu a začínajícího těhotenství :kytka: Zobej kyselinu listovou, odpocivej, mlsej neco zdravého i nezdravého ;) A řiď se pokyny doktora-kdyby něco bylo v nepořádku, tak se na to přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
26.12.19 11:58
@Leillinka píše:
Ne, to nevíš nikdy a dozvíš se to až po porodu, že je dítě zcela zdravé :kytka:

Jo to vím, ale jestli je na to nějaká statistika, na kolik %.. musí být podle mě. Třeba že tím vším projdu na 80% se zdravým ditetem..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
26.12.19 12:00
@Leillinka píše:
Ne, to nevíš nikdy a dozvíš se to až po porodu, že je dítě zcela zdravé :kytka:

Bohuzel ani porod neni zarukou zdraveho ditete, treba mentalni retardace nebo autismus se projevi mnohem pozdeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
26.12.19 12:04
@Ba412 píše:
Bohuzel ani porod neni zarukou zdraveho ditete, treba mentalni retardace nebo autismus se projevi mnohem pozdeji.

Hm, jo no, pravda.. a co vsechno se tomu dítěti může stát potom..holt teď poznám proč se o mě mamka bála a chtěla vědět kam zrovna jdu až do celkem vyššího věku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1213
26.12.19 12:13

Statistiky jsou dohledatelny- treba riziko spontanniho potratu. V dobe, kdy jsem potratila, uz mela riziko spontanniho potratu asi 3%, ale bohuzel jsem byla ta tricata, co potrati. Na “zdravy dite” to bude asi tezsi najit, zkus si to definovat - dite, ktere po porodu vypada zdrave, dite, u ktereho se neprojevilo nic do konce kojeneckyho obdobi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7428
26.12.19 12:13
@Agnes86 píše:
Jo to vím, ale jestli je na to nějaká statistika, na kolik %.. musí být podle mě. Třeba že tím vším projdu na 80% se zdravým ditetem..?

K čemu ti to bude, když své procenta absolutně neznáš…hlava mi nebere, jak může mít někdo takové myšlenky. Nahoď si pozitivní myšlení, statistiky nepotřebuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
26.12.19 12:27
@pannda píše:
K čemu ti to bude, když své procenta absolutně neznáš…hlava mi nebere, jak může mít někdo takové myšlenky. Nahoď si pozitivní myšlení, statistiky nepotřebuješ.

Asi máš pravdu, člověk je asi až moc informovanej o tom co se může všechno stát..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.19 12:39

A to já ten dotaz chápu… Pamatuju si že jsem kdysi někde četla že potratem končí snad 70 % (prvních?) těhotenství a když se to pak stalo mně tak jsem to brala dost racionálně a řikala jsem si že jsem holt součástí statistiky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11820
26.12.19 12:48

U mě je to 12,5% a možná ještě méně. Spočítáno po 25 letech plodného období.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.19 12:53
@Janli píše:
U mě je to 12,5% a možná ještě méně. Spočítáno po 25 letech plodného období.

A podle čeho se to počítá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11820
26.12.19 12:55

@DoktorkaZorkaHorká vezmeš počet těhotenství a počat zdravě narozených dětí. Procenta jsou učivo šesté třídy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.19 13:08

To bych mohla zvládnout. Dík.
Máš ze sebe radost? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1985
26.12.19 19:32

@Agnes86 jestli ti můžu poradit, tak nikde nic nečti, co by kdyby. Máš před sebou ještě cca 34 týdnů a stres nepomůže ani tobě ani prckovi. U mě třeba, ze 3 těhotenství 2 zdravé děti. U někoho 8 těhotenství 2 děti, u někoho hned na první dobrou. Záleží na věku rodičů a taky, jak se „vše poskládá“. Znám dost smutných příběhů, ale taky mraky těch hezkých. Opravdu zkus myslet pozitivně a udělej vše správně. Nedělej blbosti typu alkohol, kouření atd a ono to dobře dopadne. I když by pravděpodobnost byla 99,5% a ty jsi byla ta 0,5%, tak by ti to k ničemu nebylo. Věř v osud a že vše dobře dopadne :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama