šestitýdenní miminko nemůže usnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veroniiikaaa
Kecalka 329 příspěvků 15.09.18 20:02
6.týdenní miminko nemůže usnout

Ahoj maminky,
prosila bych radu nebo mozna i spis jestli jste mela nektera podobnou zkusenost.
Jsem prvorodicka tak se omlouvám ale vse me jeste prekvapi.
Mame skoro 6.týdenní holcicku, plne kojim.
Nas problem je ze malicka mi pres den nemuze usnout. V kocarku usne mac na 10minut. V postylce vubec. Musim ji stale nosit a chovat, usne mu jedine v naruci a nejlepe u kojení. Ale i tak se mi mac za hodinku vzbudi. Pres den mi celkově naspi tam 2-3hodiny. NENI TO NA TAKKVEHO PRCKA MOC MALO? Jde na ni videt jak je unavena a chce spinkat, ale nejde ji to a pak place a vzteka se. :?
Pres noc mi byla schopna spinkat i 6hodin… ale kvuli laktaci jsmea zacla spat s malou v postely, ta se nam upravila a malinka se nam vecer budi na kojenj cca po 3hodinach. A od 6 rana jedeme zase skoro bez spanku… jo a vecer nam usina kolem 9.
Nezažila jste nektera? Co s tím? Jak ji naucit usinat a spinkat :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 15.09.18 20:18

@Veroniiikaaa zažila a máme to do teď. Je mu deset měsíců,v noci spí krásně a přes den spí strašně málo. Teď už umí usínat sám,jen proto,že jsem ho nechala vyplakat. Nic jiného nepomohlo. Ale stejně je za chvíli vzhůru. Celých 8 měsíců mi přes den spal jen na klíně při kojení a pak už jsem to prostě nevydržela. Ale za dnešek naspal 25 minut,usnul v půl osmé a kolem 6. vstává :zed:

Veroniiikaaa
Kecalka 329 příspěvků 15.09.18 20:22

@Aduš8 8o jej tak to je mazec… no ja se prave toho bojim aby ji to nedrzelo moc dlouho… ale nechat ji vyrvat na to nemám silu. Ona place a pousti takove slzy ze se to neda chudinku nechat plakat.

3HE
Generální žvanilka 21903 příspěvků 15.09.18 20:26

já bych nosila v šátku…

Veroniiikaaa
Kecalka 329 příspěvků 15.09.18 20:32

@3HE v satku nosim obcas, ale jsem s tim zacatecnik tak si jeste v tom uvazu nejsem jista… a mala mi v satku spinka jak kdy.

Ha Šoba
Povídálka 27 příspěvků 15.09.18 20:32

Od prva začátku spím s malým v posteli. Taky usne jen u prsa. A? Nebojte se toho. Příkládejte jí jak si sama žádá. Klukovi je 11 měsíců už spinkáme jen jednou, ale opět u prsa. Je klidný a spokojený. Tak to má být. Nebojte se toho jednou vám to všechno vrátí :) . Nechte jí spát u prsa, neberte jí ho. Ležte s ní… Taky si odpočineme a prosíte se. Přijde doba kdy vás už potřebovat nebude… :)

Ha Šoba
Povídálka 27 příspěvků 15.09.18 20:35

Jinak mě syn usne v šest večer a vstává v 6 ráno. Kojím tak 3× za noc :*

3HE
Generální žvanilka 21903 příspěvků 15.09.18 20:36
@Veroniiikaaa píše:
@Aduš8 8o jej tak to je mazec… no ja se prave toho bojim aby ji to nedrzelo moc dlouho… ale nechat ji vyrvat na to nemám silu. Ona place a pousti takove slzy ze se to neda chudinku nechat plakat.

vždyť by to k ničemu nevedlo…

3HE
Generální žvanilka 21903 příspěvků 15.09.18 20:38

@Veroniiikaaa a co dělá, když ve dne nespí? je v pohodě nebo pláče?

Ha Šoba
Povídálka 27 příspěvků 15.09.18 20:39

Jak zatvrdne prso mu vyndám ale sem vedle něho. Většinou po obědě taky usnu :D To spí tak 2 hodinky :)

Festa
Kecalka 124 příspěvků 2 inzeráty 15.09.18 20:40

Zavinou a pustit nejaky sum jsi zkousela?

Veroniiikaaa
Kecalka 329 příspěvků 15.09.18 21:08

@3HE kdyz naspinka tak se smeje, hodne na ni mluvim a snazim se ji vnimat hracky… ale jak je pak unavena tak zacne plakat a vztekat se a to uz jen chodim po byte a chovam… zavre oci ale porad je otvírá a zkouma kde je… a kdyz usne tak na chvilku a tsk.kedem az do vecera :? Moc me mrzi ze ani v kocarku neusne… prvni týdny v nem spala ale ted…
Zavinou se ji nelibi to se zacne natahovat a zlobit. SUM jsem zkousela ale nefunguje a kdyz i plakala tak jej prervala. Je to mala rebelka se kterou uz nevim ja ji pomovi spinkat. Uz sem si rikala jestli by nepomohlo pit nejake caje :nevim:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2244 příspěvků 15.09.18 21:13

@Veroniiikaaa já to taky brala jako úplně poslední možnost a hlavně daleko později. Malý už neusnul ani u prsa,v kočá­ru,když jsme byli s ním v postelu,řval i dvě hodiny(i v noci),už jsem měla strach před každým uspáváním. Jednou jsem už totálně vynervovaná odešla a během tří minut spal a téměř celou noc. Tak jsem ho nechala i další večer a se stejným výsledkem. Hodně se nám v noci budil,když spal s námi v ložnici,tak spí sám a je spokojený. Je mi úplně jedno,kdo mě tady jak odsoudí,zkusila jsem opravdu úplně všechno a prostě to nefungovalo. A když,tak jen dva dny. Kdo takové dítě nemá,nikdy tu bezmoc nemůže pochopit

Veroniiikaaa
Kecalka 329 příspěvků 15.09.18 21:24

@Aduš8 ja to uplne chapu. Hlavni je ze to pomohlo a ted jsi ty a maly spokojena :palec:
U nas by to s malou nevyslo…ona place ildyz si jdu jen na wc a to ten plac pak zesiluje az zrudne a uz nekolikrat se mi stalo ze se nemohla nadechnout jak.plakala a nebo ji zaskocila slina :?
Ja vyzkousim take vse co pujde a snad nam neco pomuze.
Spis sem i cetla ze nespavost muze způsobovat Vigantol… tak se musim poradit s doktorkou az tam pujdeme,zda to nema nejaky vliv :nevim:

3HE
Generální žvanilka 21903 příspěvků 15.09.18 21:31

@Veroniiikaaa a jak usíná večer? možná ji zlobí prdíky - zkusila bych kapky Babycalm.. před každým kojením… mě se to u dětí osvědčilo…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >