7 a 9 let po večerech sami doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ostružka
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 1 inzerát 21.02.17 21:14
7 a 9 let po večerech sami doma

Ahoj, připadá vám normální, aby sourozenci 7 a 9 byli dost často večer sami doma? Máma odejde před devátou a vrátí se kolem půlnoci. Mě to přijde dost blbý. Nebo není?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lenkahav
Kecalka 233 příspěvků 21.02.17 21:17
@Ostružka píše:
Ahoj, připadá vám normální, aby sourozenci 7 a 9 byli dost často večer sami doma? Máma odejde před devátou a vrátí se kolem půlnoci. Mě to přijde dost blbý. Nebo není?

A proč Vás to žere? Jedná se o příbuzné? Nebo kamarádku? Nebo někoho, na koho máte pifku?

Adinka_2012
Závislačka 2606 příspěvků 8 inzerátů 21.02.17 21:18

Když to vemu podle stejně starých šikovných holčiček, které znám, tak bych asi nechala s tím, že budou všichni na telefonu…ale myslím, že by se bály a sami by být nechtěly.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 21.02.17 21:20

Evidentne to deti zvládají. Ja bych deti takhle nenechala, sama jsem docela srab, tak bych nechtela, aby se baly. My tak byvaly samy doma ve trech, kdyz šli nasi na ples, ale za zdi jsme meli prarodiče. Vzdycky jsme ale sli predpisove spat v dany cas a citili se důležitě.
Pokud ty deti nebreci, nezvoni na sousedy a nezapaluji byt, pak jsou asi v pohode. A ty jsi vuci tem detem v jakem vztahu, ze te to tak poburuje?

Lamátko
Závislačka 2570 příspěvků 21.02.17 21:26
:pocitac:
Lamátko
Závislačka 2570 příspěvků 21.02.17 21:30

Chudáci děti, kdyby to bylo vyjímečně, ale často… bála bych se

me2dova
Závislačka 3142 příspěvků 21.02.17 21:35
@Lamátko píše: :pocitac:

a to ti jako vadí co? Že jsou takhle staré děti samy doma, nebo to, že zakladatelka diskuze strká nos do věcí, do kterých jí patrně nic není?

Já mám děti čerstvě 10 a čerstvě 8 let, sama je po večerech doma nenechávám, protože mají ještě mladší sourozence, takže když někam jdeme, sháním hlídání. Na druhou stranu mít jenom tyhle dva, tak bych hlídání nesháněla- vím, že tihle dva by se uložit zvládli a doma by se nebáli, spíš by si připadali důležitě. Třetí dítě v pořadí je strašpytlík, je jí 6, ale myslím, že ani za rok by nebyla nadšená z toho, že bude večer doma jen se staršími sourozenci. Takže hodně záleží na povaze.

Lamátko
Závislačka 2570 příspěvků 21.02.17 21:43

:zed: jsou malý na to aby byly večer často samy doma, ale to je můj názor, v sedmi letech je to brzy

Ostružka
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 1 inzerát 21.02.17 21:55

Ale ne, je mi to celkem fuk, jenom o tom byla debata na našem drbacím kroužku a poměr názorů byl tak pade na pade, tak jsem chtěla znát názor svého oblíbeného fóra :mrgreen:

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 21.02.17 22:00
@Ostružka píše:
Ahoj, připadá vám normální, aby sourozenci 7 a 9 byli dost často večer sami doma? Máma odejde před devátou a vrátí se kolem půlnoci. Mě to přijde dost blbý. Nebo není?

je to nezodpovědnost

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 50684 příspěvků 4 inzeráty 21.02.17 22:02

Nechala, pokud by souhlasili, byli by na telefonu ( nebo meli moznost me nejak jinak kontakovat)a mela bych moznoat se v relativne kratke dobe vratit ( pripadne zajistit pomoc jine osoby-sousedky, kamaradky v okoli).

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 50684 příspěvků 4 inzeráty 21.02.17 22:04
@jdukolem píše:
je to nezodpovědnost

vzdyt na desetilete dite uz nedostanes ani paragraf. muze se samo pohybovat v mhd… :nevim: pro desetilete deti uz nejsou druziny. ze by tedy pausalne zadne dite o rok mladsi nezvladlo to same a byla to nezodpovednost… :palec:

Cullenova
Kecalka 337 příspěvků 21.02.17 22:07

Otázkou je, proč zůstávají samy doma :think: Pokud matka chodí třeba do práce a nemá hlídání, bohužel. Pokud se ale chodí bavit, nepřijde mi to normální :pocitac:

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 21.02.17 22:09
@Lama Lama píše:
vzdyt na desetilete dite uz nedostanes ani paragraf. muze se samo pohybovat v mhd… :nevim: pro desetilete deti uz nejsou druziny. ze by tedy pausalne zadne dite o rok mladsi nezvladlo to same a byla to nezodpovednost… :palec:

je to devítileté a sedmileté dítě - ne přes den, ale v noci - pro mě to nezodpovědné je
jinak sama u svého dítěte vidím jak moc hraje rok v jeho vývoji i chování čili nesouhlasím že je to „jen“ o rok.. a navíc tady má to devítileté v podstatě to sedmileté na starost.. no snad oba spí.. ale co až se vzbudí zazmatkují a co pak? :nevim:

Borůvka1990
Kelišová 5438 příspěvků 21.02.17 22:11
@Ostružka píše:

Nenechala bych ani omylem, je to nezodpovědnost, i kdyby byli sebezodpovědnější, může se stát cokoliv, zdravotní problém, požár od elektroinstalace…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >