7leté dítě má pořád pootevřenou pusu

Anonymní
30.8.12 10:45

7 leté dítě má pořád pootevřenou pusu

Se stydím, že jsem si toho všimla až teď. Na rýmy trpíval kdysi, má asi od 3 let vyražený jeden přední zub, tak možná toho nepohodlí v puse má víc. Nezdá se mi, že by nemohl dýchat nosem, ale třeba si už zvykl na dýchání pusou, protože na dotaz, proč má pootevřenou pusu odpoví, že se mu tak líp dýchá.
Nedělá to pořád, ale povětšinu času jo…(ale mě asi tak přišlo i, že malé děti mívají pootevřenou pusu často) :|
dost mě to dere, protože manžel říká, že vypadá retardovaně. A to ho zpětně zase shazuje, stresuje a dovedu si představit, že to má právě ten účinek, že kvůli psychické úlevě zase dýchá pusou a ne nosem.
Můžu to nějak odstranit sama, nebo musíme na ORL. Tam jsme byli několikrát kvůli kdečemu a nikdy mi doktorka nic neříkala, že by měl něco v nose nebo krku špatně.
Radši anonym, protože mi je teda fakt mizerně z těch retardovaných bojů doma… :?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18226
30.8.12 10:51

Nemá zvětšenou nosní mandli? Tyto děti mají pootevřená ústa a vypadají proto „zaostale“. Chrápe? Zkusila bych ORL. Moje segra to měla, mandli dali pryč a bylo to rozhodně lepší :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.8.12 10:54
@Nainuva píše:
Nemá zvětšenou nosní mandli? Tyto děti mají pootevřená ústa a vypadají proto „zaostale“. Chrápe? Zkusila bych ORL. Moje segra to měla, mandli dali pryč a bylo to rozhodně lepší :palec:

předloňsku zimu chrápal hrozně, měl i rýmy, dutiny… ale na ORL zvětšenou mandli neviděla :(

• Nahlásit
  • Citovat
14079
30.8.12 10:55

Syn 6 let má od 2,5 let vyndané horní přední 4 zuby (vykažené) - dýchá normálně nosem, jen při rýmě pusou. Mluví všechny hlásky taky normálně.
Nemůže mít třeba zvětšené mandle, že by pro něj dýchání pusou bylo snadnější?
Asi bych pro klid zašla na ORL a pokud bude fyzicky vše v pořádku, začala bych to řešit po psychické stránce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neprihlasena kallkapa
30.8.12 10:56

Nema treba predkus?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.8.12 11:01
@neprihlasena kallkapa píše:
Nema treba predkus?

no… to má, to zubařka říkala :oops:
to má po mě bohužel, to mi taky trvalo, než jsem v sobě tu vinu semlela.

• Nahlásit
  • Citovat
2400
30.8.12 11:02

Může to být nezvykle ( " špatně " ) posazená čelist. Mám to já i sestra. Zubař se divil, že to se mnou jako s dětmi nikdo neřešil, ale dřív se to tak nebralo. Vyvrtali zuby a bylo. Prý se to dá trochu řešit alespoň rovnátky. Sestra má pořád pootevřenou pusu a já jí mám zavřenou, ale pohodlnější mi je jí mít otevřenou. Když jí mám zavřenou, tak se mi dělá námahou takové kolečko ze stažených svalů na bradě. Jinak předkus nemám, ale špagetu nepřekousnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2400
30.8.12 11:04

Jinak promiň, ale přijde mi, že si toho dítěte nějak nevážíte..proč retard? Každý máme něco ne? :nevim: Myslím si, že za prvé by se měl začít rovnat váš vztah k dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.8.12 11:08
@dada12 píše:
Jinak promiň, ale přijde mi, že si toho dítěte nějak nevážíte..proč retard? Každý máme něco ne? :nevim: Myslím si, že za prvé by se měl začít rovnat váš vztah k dítěti.

spíš jsem v období, kdy mě dost psychicky semílá manžel a bere to i od dětí, takže je to fyzický problém pro syna a psychický spíš pro mě.
Já si ho vážím, je to zlatej kluk a o to víc mě mrzí a štve, když o něm někdo takhle mluví a úplně se teď děsím toho, že by měl zažívat ve škole šikanu.
Ale uklidňuje mě, že za roky ve školce si učitelky ničeho nevšimly a ty jsou jak ostříž, ani dětská doktorka. MOžná si toho všeho teď víc všímám, protože jsem pod tlakem.

• Nahlásit
  • Citovat
27187
30.8.12 11:10

Taky dycham radeji pusou (jinak neusnu :lol: ) zvetsene mandle nemam, predkus taky ne, ale stejne se kazdou chvili pristihnu :oops:
Mam pocit, ze nosem „nedodechnu“, usty nasavam vic kysliku do plic :palec:
Matka se mnou zlitala kde jakeho doktora, a nikdo nic nezjistil. Jediny vysledek je muj strach z lekaru :roll: Navic muj chlap rika, ze ty vlhky, pootevreny rty jsou neuveritelne sexy :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27187
30.8.12 11:12
@Anonymní píše: …
Já si ho vážím, je to zlatej kluk a o to víc mě mrzí a štve, když o něm někdo takhle mluví a úplně se teď děsím toho, že by měl zažívat ve škole šikanu. …

Nikdy me nikdo nesikanoval, za otevrenou tlamu :lol: To mi prijde prehnane :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.8.12 11:28

Holky, díky, Fiducio, já na něj teď koukám a tak strašný mi to nepřijde. Spíš to dělá, když kouká na televizi nebo je něčím zaujatý. Já se na to teď zaměřím, třeba to nedělá ani většinu času, jenže ty děti bu´d mluví, nebo jí nebo se smějou, tak toho klidného času moc není. A příležitostně se na to zeptám na ORL.
Jsem se asi nejvíc nechala vystresovat a propadla jsem hysterii, až mě z toho teď bolí žaludek, tak se za tu diskuzi omlouvám.

• Nahlásit
  • Citovat
41884
30.8.12 11:31

Manžel taky většinu času dýchá pusou. A nikdo si toho nikdy nevšiml, natož aby ho za to někdo šikanoval. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22061
30.8.12 11:40

Napadlo mě jestli v nose nemá křivě přepážku, mohlo by se mu tak hůře dýchat nosem :think: …ale toho by si třeba na orl všimli :nevim:.já to třeba mám i když nos mám na pohled normálni ve vnitř to mám jakoby šikmo a jednou dírkou hodně blbě dýchám. :nevim: i když si toho nikdo nevšimnul, až po problémech s dutinama to jedna doktorka pronesla, jestli mi to nevadí…nevadí a pusou nedýchám, spíš tím nosem..ale může to mít jinak :nevim: .nebo zlozvyk? že si tak prostě zvykl dýchat :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27187
30.8.12 12:09

@Anonymní Prestane se soustredit a je to :lol: To znam :oops: Fakt bych v tom nevidela zadnou tragedii ;)
Vubec se neomlouvej :hug: Doufam, ze jsme te uklidnily :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama